Olympus M.Zuiko Digital 12-40mm f/2,8 ED PRO

16 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 13
 

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II je vysoko výkonný, štandardný objektív so zoomom so svetelnosťou F2,8 v celom rozsahu zoomu od širokouhlého ekvivalentu1 24mm až po základné teleohnisko 80mm. Toto je nástupca obľúbeného klasického Micro 4/3 objektívu M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO so štandardným zoomom (uvedeného 29. novembra 2013) a ponúka vylepšenú kvalitu obrazu a vyššiu odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
7.12.2022
€729    
Kód tovaru 15396
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 

 

Vysoká kvalita obrazu
Tento model využíva optickú konštrukciu so 14 členmi v 9 skupinách (1 šošovka EDA, 2 asférické šošovky, 1 šošovka DSA, 2 šošovky ED, 1 šošovka HD, 2 šošovky HR) so 4 asférickými šošovkami vrátane šošovky DSA efektívne umiestnené na dosiahnutie kompaktnej, ľahkej konštrukcie a vynikajúceho zobrazovacieho výkonu typického pre objektívy M.Zuiko PRO. Účinná kompenzácia aberácií, ku ktorým dochádza pri zoomovaní, má za následok vysoké rozlíšenie od stredu k okrajom obrazu v celom rozsahu zoomu, od širokouhlých 24mm (35mm ekv.), až po základné teleohnisko ekvivalentné 80mm. Tento výkonný objektív plne využíva vysoké rozlíšenie fotoaparátu pri zapnutej funkcii High Res Shot.
 
Čistejšie a ostrejšie zábery
Najnovšie výrobné technológie potláčajú povrchový rozptyl svetla na asférických šošovkách. To výrazne znižuje odlesky v porovnaní s konvenčnými produktmi a vedie k jasnejšiemu zobrazeniu. Optimálne nanesenie povrchových vrstiev, vrátane povlaku ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), zlepšuje kvalitu záberov pri fotení v protisvetle.
F/22, 5 seconds, ISO 100 on a tripod, at 21mm - and a ProMaster Variable ND filter.

 

Fotografovanie detailov s maximálnym zväčšením obrazu 0.6
Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť objektívu je 20cm v celom rozsahu zoomu. Na širokouhlom konci si užívatelia môžu užiť makro fotografovanie s využitím perspektívy a dlhom ohnisku potom maximálne zväčšenie obrazu 0,6x, ktoré konkuruje polo-makro objektívom. Objektív je schopný rôznych štýlov makro snímania a podporuje funkciu Focus Stacking, ktorá je užitočná pri zväčšení hĺbky ostrosti pri fotení drobných subjektov.
I shot this just inches away - came out great!  f/8, ISO 100 handheld, 40mm

 

MSC mechanizmus pre rýchle a tiché zaostrovanie
Kompaktná, ľahká zaostrovacia jednotka pozostávajúca z dvoch zlepených šošoviek je poháňaná lineárnym motorom poháňajúcim mechanizmus MSC (Movie and Still Compatible), ktorého výsledkom je vysokorýchlostné a tiché AF. Tento dizajn uľahčuje zhotovovanie statických snímok i videí. Objektív je v spojení s fotoaparátom OM SYSTEM OM-1 schopný sekvenčného snímania rýchlosťou približne 50 sn./s.
 
Pohodlné ovládanie a rýchle prepínanie
Pritiahnutím zaostrovacieho krúžku smerom k sebe okamžite prepnete na manuálne ostrenie pomocou mechanizmu Manual Focus Clutch a pomocou tlačidla L-Fn (funkčné tlačidlo na objektíve) môžete vybrané funkcie ovládať jedným prstom. Tieto funkcie umožňujú používateľom rýchlo meniť nastavenia podľa potreby, aby mohli bez meškania pokračovať vo fotografovaní.
 
ohnisková vzdialenosť 12 - 40 mm
svetelnosť f/2.8
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 14/9
zaostrovanie áno
min. zaost. vzdialenosť 20 cm
slnečná clona áno
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 69.9 x 84 mm
hmotnosť 382 g
Kompatibilita MFT Olymp/Panas.