Olympus M. Zuiko Digital ED 60mm

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
 

 Objektív určený na fotografovanie detailov a makro záberov, ale úspešne si poradí aj s portrétom, zátiším či architektúrou. Fyzické ohnisko 60mm znamená po prepočte (2x crop faktor) zaujímavé makro a portrétne ohnisko 120mm.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
31.5.2022
€475    
Kód tovaru 3000
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 

 Objektív ma rýchle a tiché zaostrovanie s mechanickým obmedzovačom zaostrenia. Ten umožňuje nastaviť AF v rôznych rozmedziach podľa fotografovaného objektu a tak ešte viac zrýchliť prácu automatického zaostrovania.

Objektív má naozajstný makro režim, ktorý umožňuje snímať snímky v pomere 1:1 (veľkosť predmetu v skutočnosti : na senzore fotoaparátu).

Objektív je perfektne spracovaný a je odolný voči prachu a stekajúcej vode. 46mm závit na filtre sa vďaka vnútornému zaostrovaciemu mechanizmu neotáča a tak nie je problém použiť polarizačné či prechodové filtre.

Optická sústava obsahuje niekoľko špeciálnych optických členov HE, E-HR a ED (sklá s vysokou priepustnosťou a nízkym rozptylom svetla). O reguláciu svetla sa stará 7 lamelová clona. Lamely clony sú oblúkovitého tvaru a napomáhajú dobrému bokehu (efektné rozostrenie pozadia).

Objektív vyniká výbornou ostrosťou, nulovým skreslením, výborným a presným zaostrovaním.
To všetko je ukryté v kvalitnom a pritom relatívne ľahkom tele. Objektív váži iba 185g.

Základné vlastnosti:
Ohnisko: 60mm, po prepočte120mm
Svetelnosť: 2,8
Fmin: 22
Konštrukcia: 13 optických členov v 10 skupinách
Uhol záberu: 2,4°
Minimálna vzdialenosť zaostrenia: 0,19m
Počet lamiel: 7 kruhových
Priemer filtrov: 46mm