Tamron SP 45mm F/1,8 Di VC USD Nikon

1 hodnotenie
 
 

Tamron SP 45mm f/1,8 Di VC USD je prvý štandardný vysokorýchlostný 45mm objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou vo formáte full frame, ktorý ponúka jedinečný pohľad s podstatne kratšia minimálna zaostrovacia vzdialeností. 

Dostupnosť 6-10 prac. dní (> 5 ks)
Môžeme doručiť do
4.8.2021
€567    
Kód tovaru 14955
Značka Tamron
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Vlastnosti makroobjektívu Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD:
• Patentovaný systém optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) so schopnosťou efektívne korigovať vibrácie pre udržanie expozičných časov dlhších až o 4 expozičné stupne čo umožňuje fotografovať "z ruky" aj pri nepriaznivých svetelných podmienkach
• Ultrasonický motor USD (Ultrasonic Silent Drive) objektívu Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD umožňuje rýchle, tiché a presné zaostrenie s možnosťou priameho manuálneho doostrenia
• Optická sústava objektívu obsahuje 1 LD (Low Dispersion) a 2 lisované asférické šošovky, ktoré zaručujú excelentnú obrazovú kvalitu
• Kruhová clona s 9-timi lamelami pre dokonalý bokeh
• Kvalitná utesnená konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu

Povrchová antireflexná úprava:
Optické členy objektívu využívajú až tri rôzne povrchové úpravy. Povrchová úprava eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) je hybridná nano-štruktúrová vrstva s extrémne nízkym indexom lomu, v kombinácii s viacvrstvovou antireflexnou technológiou povrchovej úpravy účinne znižuje odlesky dopadajúceho svetla – je to niečo, čo nie je možné dosiahnuť použitím bežných antireflexných povrchových úprav. Okrem toho je použitá aj povrchová úprava BBAR (Broad-Band Anti-Reflection), ktorá zlepšuje prenos kontrastu a obmedzuje vznik chromatickej aberácie. Obe použité povrchové úpravy, eBAND a BBAR poskytujú spolu vynikajúci antireflexný efekt a sú aplikované na povrch primárnych členov pre zaistenie maximálnej priepustnosti svetla. Vnútorné odlesky z povrchu optických členov, ktoré spôsobujú nežiaduce odlesky a tiene, sú redukované na absolútne minimum. Poslednou povrchovou úpravou je fluórová povrchová úprava na prednom optickom člene. Táto povrchová úprava odpudzuje vodu a nezanecháte na nej odtlačky prstov. Technológia fluórovej povrchovej úpravy, pôvodne vyvinutej pre použitie v priemyselnej optike, bola prispôsobená fotografickým objektívom. Fluórová povrchová úprava odpudzuje vodu aj olej a umožňuje okamžité odstránenie nečistôt a škvŕn z povrchu šošovky na ktorom je natretá. Mimoriadna životnosť tejto povrchovej úpravy zaručuje vysokou úroveň ochrany predného členu po celé roky s maximálnou účinnosťou.

Patentovaný systém optickej stabilizácie obrazu:
Tento vysoko svetelný objektív so svetelnosťou f/1.8 je vybavený patentovaným systémom optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation), ktorý pomáha stabilizovať obraz pri fotografovaní a vytvára dojem ako by bol obraz doslova nalepený priamo v hľadáčiku fotoaparátu. Účinnosť stabilizátora je dimenzovaná na až 4 expozičné stupne o ktoré môžete predĺžiť expozičný čas bez toho aby ste sa museli obávať vplyvu chvenia na fotoaparát. Vďaka tomu je možné fotografovať „z ruky“ aj v naozaj nepriaznivých svetelných podmienkach. Systém optickej stabilizácie obrazu VC od spoločnosti Tamron je založený na systéme 3 elektromagnetických cievok, kde riadiaca cievka elektromagneticky aktivuje skupinu stabilizačných šošoviek kompenzujúcich otrasy prostredníctvom troch oceľových valčekov osadených po obvode stabilizačnej šošovky. Kompenzačné šošovky sú v objektíve upevnené iba pomocou oceľových valčekov a ich cievkových lôžok, dôsledkom čoho je dosiahnutie plynulého pohybu bez trenia a odporu.

Prstencový ultrasonický zaostrovací motor USD pre rýchle, presné a tiché zaostrenie:
Objektív Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD je vybavený pre účely automatického zaostrovania patentovaným ultrazvukovým zaostrovacím motorom USD (Ultra Sonic Deivces) prstencového typu. Tento pracuje na princípe generovania ultrazvukových vibrácií pomocou piezoelektrických elementov usporiadaných v kruhovej formácii na kovovom prstenci statora. Vibračná energie sa využíva na rotáciu kovového prstenca rotora, ktorý je pohyblivo upevnený k statoru. Na rotor je upevnený tubus s ostriacou skupinou šošoviek, ktorý pomocou vodiacich drážok a vodiaceho čapu transformuje rotačný pohyb na pohyb priamočiary v smere osi objektívu. Výsledkom je vysoko presný, rýchly a tichý zaostrovací systém, na ktorom nie je problém pomocou funkcie FTM manuálne zaostrovať kedykoľvek to potrebujete. Všetky objektívy Tamron sa vyznačujú vysokou presnosťou automatického ostrenia a sú navrhnuté tak, aby jednoducho zachytili objekty v takmer každej situácii. Niekedy je ale potrebné automatické zaostrenie ešte jemne doladiť za pochodu. Na to slúži tzv. funkcia FTM (Full Time Manual), ktorá je integrovaná priamo do ultrasonického zaostrovacieho motora USD a umožňuje manuálne zaostrovanie ostriacim prstencom objektívu aj počas práce zaostrovacieho motorčeka automatického ostrenia, bez nutnosti prepínať z automatického na manuálne ostrenie. Môžete tak manuálne zaostrovať kedykoľvek Vás to napadne, prípadne korigovať prácu automatického zaostrenia presne podľa vašich predstáv.

Konštrukcia tubusu objektívu:
Konštrukcia tubusu objektívu je mimoriadne robustná a odolná nielen voči prachu, ale aj voči vlhkosti. Pomáha chrániť objektív pred vniknutím vody, čím ho robí ideálnym pre použitie v exteriéroch. S objektívom sa tak vo svojej práci nebudete musieť obmedzovať a budete môcť fotiť aj v podmienkách nepriaznivého počasia.

Kompatibilný s Adobe a Silkypix softérom:
Spolu s objektívom je dodávaný aj pokročilý editačný software SILKYPIX Developer Studio 4.0, ktorý ponúka možnosť korekcie rôznych farebných aberácií (priečna farba, skreslenie, relatívne osvetlenie) na základe optických konštrukčných údajov z objektívu Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD.

Parametre objektívu Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD:
Bajonet objektívu: Nikon F (FX/DX zrkadlovky Nikon)
Ohnisková vzdialenosť: 45mm/67,5mm (DX zrkadlovky Nikon)
Maximálna clona: f/1.8
Minimálna clona: f/16
Stavba objektívu: 10 šošoviek v 8 skupinách
Zorný uhol: 52° 21´
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,29m
Maximálne zväčšenie: 0,3x
Počet lamiel clony: 9 kruhovo vykrajovaných lamiel 
Priemer filtrového závitu: 67mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 80 x 92mm
Hmotnosť: 540g