Tamron AF SP 90mm f/2,8 Di Macro 1:1 VC USD Nikon

5 hodnotení
 
 

Objektív Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD ponúka stabilizáciu obrazu VC (Vibration Compensation) pre redukciu otrasov patentovanú spoločností Tamron a USD (Ultrasonic Silent Drive) motor , ktorý umožňuje tiché a hlavne rýchle automatické zaostrovanie.

Dostupnosť 6-10 prac. dní (> 5 ks)
Môžeme doručiť do
27.10.2021
€685    
Kód tovaru 14185
Značka Tamron
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Objektív Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD ponúka stabilizáciu obrazu VC (Vibration Compensation) pre redukciu otrasov patentovanú spoločností Tamron a USD (Ultrasonic Silent Drive) motor , ktorý umožňuje tiché a hlavne rýchle automatické zaostrovanie. Pre poskytnutie špičkové kvality obrazu je tu plne využité špecializované optické členy, vrátane LD a XLD elementov. 

Tamron v objektíve SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD minimalizoval všetky typy chromatické aberácie, čím z neho urobil špičku vo svojej triede, či už je používaný na fotoaparáte formátu APS-C alebo full frame . Jeho svetelnosť umožňuje dosiahnuť briliantného rozlíšenie a jemných rozostrených efektov pozadia ku ktorému prispieva aj jeho kruhová clona. 

Tento vysokorýchlostné objektív so svetelnosťou F/2.8 je vybavený VC (Vibration Compensation) systémom , ten pomáha zhotovovať stabilný záber a vytvorí dojem ako by bol obraz doslova nalepený priamo hľadáčiku fotoaparátu. Bezproblémové robenie snímok"z ruky" je teda možné aj v horších svetelných podmienkach. 

Systém VC od spoločnosti Tamron je založený na systému 3 cievok, kde riadiace cievky elektromagneticky aktivujú skupinu VC šošoviek kompenzujúcich otrasy prostredníctvom troch oceľových guličiek . Kompenzačné šošovky sú v objektíve upevnené iba týmito guličkami a dôsledkom toho je ich pohyb plynulý, bez trenia a odporu. Všetky objektívy Tamron sa vyznačujú vysokou presnosťou automatického ostrenie a sú navrhnuté tak, aby jednoducho zachytili objekty v takmer každej situáciu, niekedy je ale potrebné zábery jemne doladiť za pochodu. Integrácia priameho manuálneho ostrenievám umožňuje miesto prepínanie vypínačov jednoducho prepnúť z automatického na manuálne ostrenie nastavením ostriaceho krúžku. 

 

Presné a tiché zaostrovanie vám zaručí a zaistí vstavaný Ultrasonický USD motor.Generuje tu piezoelektrický element usporiadaný kruhové formáciu ultrazvukové vibrácie v metalickom kruhovom statora. Vibračná energia je využitá na rotáciu metalického krúžku rotora, ktorý je upevnený k & nbsp; statora. Na ovládanie ostriaceho členovi je následne prenášaná rotačnej energie. Výsledkom je vysoko citlivý člen s tichým chodom, vysokým krútivým momentom a rýchlym ostrením. 

 

Vysokorýchlostné objektív dokáže zachytiť snímky s rýchlosťou uzávierky, ktorá je 1-2 expozičné stupne rýchlejšia ako tomu je u pomalších objektívov. Patentovaný mechanizmus VC (Vibration Compensation) spoločnosti Tamron poskytuje výhodu kompenzácie otrasov, ktorá umožňuje upravenie expozície až o 4 expozičný stupňa. Kombinácia systému VC s výhodami vysokorýchlostného objektívu umožňujú fotografovanie"z ruky" aj v situáciách, kedy by bežne bolo použitie statívu nutnosťou. 

Konštrukcia je odolná voči vlhkosti a robí objektív Tamron ideálnym pre použitie v exteriéroch. 


VLASTNOSTI: 

Zväčšenie 1: 1 

Patentovaný systém optickej stabilizácie VC (Vibration Compensation) s efektivitou až 4 expozičné stupne umožňuje robiť snímky"z ruky" aj za zlých svetelných podmienok. 

Ultrasonický motor USD (Ultrasonic Silent Drive) objektívu Tamron SP 90mm Di Macro VC USD dáva rýchle a tiché zaostrovanie s možnosťou priameho manuálneho doostrenie 

Objektív obsahuje 1 LD (Low Dispersion) a 2 XLD (Extra Low Dispersion) elementy, ktoré zaručujú excelentnú korekciu chromatickej aberácie 

Kruhová clona 
pre krásny bokeh 

Kvalitná utesnená konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu 


Parametre: 

Ohnisková vzdialenosť: 90 mm 
Svetelnosť: F/2.8 
Konštrukcia objektívu: 14 členov v 11 skupinách 
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 30 cm 
Pomer zväčšenia: 1: 1 
Veľkosť filtra: 62 mm 
Dĺžka: 114,5 mm 
Váha: 610 g 
Lamely clony: 9 
Balenie obsahuje: slnečná clona,predná krytka, zadná krytka 
Typ bajonetu: Canon EF, Canon EF-S 
Vhodný pre žáner: fashion, glamour, koncerty, portréty, produkty reportáže, šport