Tamron AF 70-210mm F/4 Di VC USD Canon

Neohodnotené
 
 

Objektiv Tamron AF 70-210mm F/4 Di VC USD (Model A034) je kompaktní objektiv pre full-frame digitálne zrkadlovky. 

Dostupnosť 6-10 prac. dní (> 5 ks)
Môžeme doručiť do
4.8.2021
€819    
Kód tovaru 14800
Značka Tamron
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Model A034 poskytuje vynikajúci optický výkon v celom rozsahu zoomu a jeho maximálna pomer zväčšenia je 1: 3.1 - najvyšší vo svojej triede. Konštrukcia zahŕňa mechanizmus zoomu, ktorý poskytuje pevnú mechanickú konštrukciu a stabilnú a spoľahlivú prevádzku. Model A034 tiež využíva riadiaci systém Dual IPU (mikroprocesorová jednotka), ktorý umožňuje vysokú rýchlosť a presnosť AF, rovnako ako silnú stabilizáciu obrazu VC (Vibration Compensation) pre flexibilné a všestranné použitie v rôznych situáciách. Pre spoľahlivé vonkajšie použitie je nový teleobjektív vybavený fluórované povrchovou úpravou a odolnosťou proti vlhkosti.

Tamron 70-210mm

Hlavné vlastnosti:

1. Vysoko výkonný teleobjektív s pevnou maximálnou svetelnosťou F / 4

Využitím dlhoročných know-how spoločnosti Tamron, ktorá vyvíja teleobjektívy s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou, dosahuje model A034 vynikajúci optický výkon s vysokým kontrastom a rozlíšením. Optická konštrukcia pozostáva z 20 členov v 14 skupinách, pričom využíva 3 LD (Low Dispersion) členy s nízkym rozptylom svetla, ktoré účinne kompenzujú axiálne a priečne chromatické aberácie. To zaisťuje ostrý a krištáľovo čistý obraz v celom rozsahu. Naviac má model A034 pevnú maximálnu svetelnosť F / 4 v celom rozsahu zoomu, čím poskytuje perfektnú kontrolu nad hĺbkou poľa a vynikajúci bokeh. V porovnaní s teleobjektívmi s vysokým clonovým číslom je nový model A034 ľahší (hmotnosť len 850g) a kompaktnejší (celková dĺžka iba 174mm) pre príjemnejšie a jednoduchšie prenášanie.

2. Pomer zväčšenia a minimálna zaostrovacia vzdialenosť

Model A034 sa môže pochváliť najvyšším maximálnym pomerom zväčšenia vo svojej triede 1: 3.1 a najkratšou minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,95 m. Kratšia pracovná vzdialenosť umožňuje fotografom pri použití teleobjektívu zachytiť blízke zábery malých objektov, ako sú napr. kvety.

3. Vysoko spoľahlivý interný mechanizmus zoomu

Vďaka internému mechanizmu zoomu sa fyzická dĺžka modelu A034 počas zoomovanie nemení. Tým sa minimalizujú zmeny ťažiska a je zaistená stabilnejšia prevádzka a používanie. Okrem toho nie je nutné, aby sa fotograf posúval dozadu v obmedzenom priestore pri fotografovaní, napr. pri fotografovaní zvierat v zoo. Takzvaný "creep zoom" nie je možný, pretože sa celková dĺžka objektívu nikdy nezväčšuje. Navyše konštrukcia objektívu poskytuje veľmi robustný pocit a neotáčavý predný člen uľahčuje použitie polarizačných filtrov.

4. Nový riadiaci systém Dual IPU (Micro Processing Unit) poskytuje rýchlejšie a presnejšie automatické zaostrovanie a vylepšenú kompenzáciu vibrácií

Inovatívny riadiaci systém využíva Dual IPU dizajn s vylepšenou výpočtovej kapacitou. Jednotky MPU majú vstavané výkonné bloky DSP (Digital Signal Processor), ktoré dosahujú rýchlejší a presnejší výkon AF a dôslednejšie kompenzujú vibrácie. Táto funkcia zaisťuje vynikajúci výkon v noci aj pri slabom osvetlení.

Výborný výkon AF

Pohonný systém AF pri modeli A034 využíva kruhový ultrazvukový motor USD (Ultrasonic Silent Drive) pre vynikajúcu citlivosť a rýchle a presné zaostrovanie. Navyše je tento nový zoom vybavený mechanizmom pre ručné doostrovanie v režime automatické ostrenie AF. Ten umožňuje fotografovi v režime AF okamžite vykonať jemné ručné korekcie doostrovania bez prepnutia spínača režimov AF / MF.

Vynikajúci efekt kompenzácie vibrácií

Nový model A034 je vybavený vlastným systémom stabilizácie obrazu VC a dosahuje CIPA úrovne 4EV. Dokonca aj pri slabom osvetlení alebo pri pomalej rýchlosti uzávierky si fotografi môžu vychutnávať bezproblémové fotografovanie z ruky s ľahkosťou a pohodlím.

Tamron 70-210mm

5. Fluóru povrchová úprava

Povrch predného člena je potiahnutý ochrannou zlúčeninou fluóru, ktorá má vynikajúce vlastnosti odolné voči vode a oleju. Predná plocha sa ľahšie čistí a je menej citlivá na poškodzujúce účinky nečistôt, prachu, vlhkosti alebo mastných odtlačkov prstov, čo umožňuje oveľa ľahšiu údržbu. Povrchová úprava tiež poskytuje vyššiu úroveň trvanlivosti a jej účinnosť trvá roky.

6. Konštrukcia odolná proti vlhkosti

Tesnenia sú umiestnené v oblasti upevnenia objektívu a na ďalších kritických miestach, ab sa zabránilo infiltrácii vlhkosti a / alebo dažďových kvapiek a tým je zaistená odolnosť proti vlhkosti. Táto vlastnosť poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany pri fotografovaní vonku za nepriaznivých poveternostných podmienok.

7. Kompatibilný s telekonvertor Tamron

Model A034 je kompatibilný s telekonvertor určenými výhradne pre objektívy Tamron pre dosiahnutie 1,4x a 2x pôvodnej ohniskovej vzdialenosti. Oba telekonvertory sú starostlivo navrhnuté a skonštruované tak, aby zabezpečili vynikajúcu kvalitu obrazu.