Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM ART Nikon

4 hodnotenia
 
Tip Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Výnimočne ostrý a extra svetelný objektív v celom rozsahu 18mm až 35mm. Vyrábaný výhradne pre zrkadlovky s APS-C čipom, objektív s HSM motorom, telo konštruované zo špeciálneho teplu odolného materiálu TSC (Thermally Composite Material) kombinujúceho pevnosť kovu a ľahkosť plastu. Optická sústava zo SLD skiel kompenzujúcich aberáciu, pri ostrení a zmene ohniska sa dĺžka objektívu nemení.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€779    
Kód tovaru 13225
Značka Sigma
Kategória pre Nikon
Záruka 4 roky
 

INOVATÍVNY OBJEKTÍV S NAJVYŠŠIOU ÚROVŇOU REMESELNÉHO SPRACOVANIA

 

 

Objektív vďaka najnovšej technológii ponúka clonu F1,8 v celom rozsahu zoomu pri zachovaní vynikajúcej kvality obrazu. Tento objektív, modelový príklad znalostí a pokročilej technológie Sigmy, je ukážkou skutočného fotografického remesla. Objektív je súčasťou produktového radu ART a ponúka ekvivalentnú ohniskovú vzdialenosť od 27 mm do 52,5 mm, takže môže nahradiť mnohé obľúbené šošovky s pevnou ohniskovou vzdialenosťou.

 

 

Nekompromisný objektív novej generácie, ktorý kombinuje vynikajúcu kvalitu a svetlo objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou s všestrannosťou zoomu. Oproti clone F2,8 v iných špičkových zoom objektívoch uľahčuje fotenie s vyššou rýchlosťou uzávierky (v zložitejších svetelných podmienkach) a tiež znižuje hĺbku ostrosti, čo je veľmi žiaduce napríklad pri portrétnej fotografii.

18-3518-35

 
 
Konštantná hodnota clony F1,8 v kombinácii s 9-lamelovou kruhovou clonou poskytuje priaznivé rozmazanie rozostrených oblastí na obrázku. Výsledný bokeh je žiadaný pri fotografovaní aj natáčaní videa. Vďaka vnútornému zaostrovaniu objektív nemení svoju dĺžku pri ostrení a zoomovaní. Predný člen zostáva nehybný, takže môžete použiť polarizačné alebo polovičné filtre.
 
18-35
18-35
 
 
 
Použitý ultrazvukový motor HSM (Hyper Sonic Motor) zaisťuje rýchle a presné zaostrovanie. Chýbajú klasické mechanické spojenia, vďaka čomu je pohon takmer tichý, čo má kľúčový význam pri natáčaní videa a práci v kostoloch či divadlách. Motor poskytuje možnosť prebrúsenia bez prepínania do MF režimu.
 
Nové produktové rady majú veľmi príjemnú a ergonomickú gumovú úpravu zaisťujúcu pevné uchopenie zariadenia. Navyše majú moderný a elegantný vzhľad. Mosadzný bajonet spája presnosť s odolnosťou, použitie materiálu TSC (Thermally Stable Composite) vo vnútornej a vonkajšej časti šošovky prispieva k zvýšeniu presnosti a dlhodobému používaniu.
 
18-35
18-35
 
 
 
Objektív má veľmi komplikovanú optickú konštrukciu, používa až 17 šošoviek usporiadaných do 12 skupín. 4 z nich sú sférické šošovky a ďalších 5 sú sklenené prvky SLD, ktoré sú zodpovedné za odstránenie aberácie. Takáto pokročilá konštrukcia zaisťuje vynikajúcu kvalitu obrazu aj pri práci proti slnku, pretože všetky šošovky sú pokryté početnými antireflexnými vrstvami, ktoré eliminujú odlesky a záblesky.

12-24_4.0

Špeciálna viacvrstvová povrchová úprava redukuje odlesky a záblesky, čo umožňuje fotografom robiť ostré fotografie aj pri zlých svetelných podmienkach.

flary

 
 
Kvalitu obrazu dopĺňa 9-lamelová, zaoblená membrána, vďaka ktorej získame príjemnú plasticitu obrazu, generujúcu plynulé gradácie a minimalizujúce tvorbu pruhov.
 
12-24_4.0
 
 
 
Novo navrhnutá konštrukcia motora HSM zaisťuje tichý a rýchly chod AF. Nový optimalizovaný algoritmus automatického zaostrovania pomáha dosiahnuť ešte vyššiu rýchlosť automatického zaostrovania až o 30 % v porovnaní s jeho predchodcom. Pohon nemá klasické mechanické spoje, táto konštrukcia umožňuje manuálne ostrenie bez prepínania do MF režimu.
 
HSM
 

 

Celý výrobný proces, od odlievacích foriem až po tie najkvalitnejšie diely, prebieha v Japonsku, továreň sa nachádza na úpätí hory Aizu. Sigma je jedným z posledných výrobcov, ktorých všetky produkty sa vyrábajú výhradne v Japonsku. Výroba na jednom mieste, zaisťuje vysokú kvalitu kontroly fotografických a filmových objektívov a fotoaparátov tam vyrábaných.

Aizu

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 18-35MM
svetelnosť f1.8
priemer filtra 72mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 17/12
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 28cm
slnečná clona áno LH780-03
rozmery 78 x 121 mm
hmotnosť 810g