SIGMA 135mm f/1,8 DG HSM Art Nikon

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Vynikajúci portrétny objektív s úžasnými optickými vlastnosťami. Poskytuje mimoriadne vysoké rozlíšenie, ktoré vám umožní naplno využiť najnovšie matice s ultra vysokým rozlíšením nad 50 MPx.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€1 349    
Kód tovaru 15159
Značka Sigma
Kategória pre Nikon
Záruka 4 roky
 

PORTRÉTNE A REPORTÁŽNE FOTOGRAFIE

 

 

 

Vysoká ostrosť obrazu od clony F1,8 umožňuje pracovať aj vo veľmi ťažkých svetelných podmienkach.


 
 
Objektív je navrhnutý tak, aby využil plný potenciál snímačov s vysokým rozlíšením. Používatelia 50 miliónov snímačov budú môcť vytvoriť vynikajúcu fotografickú sadu. Najnovší model využíva 9-lamelovú kruhovú clonu, ktorá zaručuje oku lahodiace rozostrenie neostrých oblastí fotografie nielen pri nízkych clonových číslach.
 
 
 
 
Objektív sa skladá z 13 prvkov usporiadaných do 10 skupín. O elimináciu farebných aberácií sa starajú šošovky vyrobené zo špeciálnych nízkodisperzných skiel SLD a FLD.
 
 
 
 
Objektív Sigma 135 / 1,8 ART ponúka nekompromisné rozlíšenie obrazu, krásne rozostrenie neostrých oblastí fotografie a vďaka šošovkám zo špeciálnych nízkodisperzných skiel veľmi dobre korigované farebné aberácie. SIGMA navrhla tento model pre používateľov kamier vybavených matricami s vysokým rozlíšením. Vďaka nej môžu fotografi naplno využiť potenciál okrem iného 50-milióntych matíc.
 
best-135mm-sony_01.jpg
 
 
 
Na začiatku procesu návrhu šošoviek sa merajú závoje a odlesky, aby sa otestovala odolnosť optického mechanizmu voči silným zdrojom svetla. Špeciálna viacvrstvová povrchová úprava redukuje odlesky a odlesky, aby umožnila fotografom robiť ostré fotografie aj pri náročnom osvetlení, korigované obyčajným optickým sklom a poskytujúce snímky s vysokým rozlíšením a kontrastom.
 
 
 
 
Miera, do akej sa svetlo láme sklom, závisí od vlnovej dĺžky svetla. Táto skutočnosť spôsobuje, že rôzne farby svetla sa sústreďujú na mierne odlišné body. Výsledkom je chromatická aberácia, farebné lemovanie, ktoré je obzvlášť viditeľné pri teleobjektívoch. Väčšinu chromatickej aberácie možno odstrániť kombináciou vysokorefrakčného konvexného prvku šošovky s nízkorefraktívnym konkávnym prvkom. Stále však môže zostať zvyšková chromatická aberácia známa ako „sekundárne spektrum“. Aby sa minimalizovalo toto sekundárne spektrum, ktoré môže byť vážnym problémom pri konvenčných šošovkách, šošovky SIGMA obsahujú až tri typy exkluzívneho skla s nízkym rozptylom, ktoré ponúka vynikajúci výkon: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) a FLD („“ F „Nízka disperzia). Najmä sklo FLD ponúka ultranízku disperziu v kombinácii s vysokou priepustnosťou a anomálnymi disperznými charakteristikami fluoritu. Dôkladné nasadenie týchto typov exkluzívnych skiel s nízkym rozptylom a optimalizácia distribúcie výkonu dáva objektívom SIGMA vynikajúce podanie obrazu nezmenšené zvyškovou chromatickou aberáciou.
 
 
 
 
Pri fotografovaní s bodovými zdrojmi svetla alebo s odrazmi na vodnej hladine v pozadí vám kruhová 9-lamelová clona umožňuje dosiahnuť efekt „bokeh“ aj pri vysokých nastaveniach.
 
 
 
 
Pohon HSM umožňuje rýchlu a tichú prevádzku pohonu AF. Vďaka najnovšiemu algoritmu automatického zaostrovania je automatické zaostrovanie oveľa plynulejšie. V režime AF je navyše možné manuálne „doostrovanie“.
 

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 135 mm
svetelnosť f 1,8
priemer filtra 82 mm
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 13 / 10
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 87,5 cm
slnečná clona áno
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 9,1 x 11,4 cm
hmotnosť 1,13 kg