SIGMA 12-24 mm f/4 DG HSM Art Nikon

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Sigma 12-24mm f/4.0 DG HSM Art je prémiový ultra-širokouhlý objektív so štandardnou svetelnosťou f/4.0 a prvotriednou obrazovou kvalitou od okraja po okraj. Objektív je navrhnutý pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami vybavenými snímačmi veľkosti Full Frame, ale je možné ho nasadiť aj na zrkadlovky vybavené APS-C snímačmi. Objektív ponúka ultra-širokouhlý rozsah ohniskových vzdialeností 12-24mm pri štandardnej svetelnosti f/4.0, ktorý sa hodí pre fotografovanie architektúry, krajiny, street, reportáže ale aj pre príležitostnú fotografiu.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€1 509    
Kód tovaru 15323
Značka Sigma
Kategória pre Nikon
Záruka 4 roky
 

VITAJTE VO SVETE NULOVÉHO SKRESLENIA

 
Všetko, čo fotografi vyžadujú od ultraširokouhlého zoomu – a ešte viac.
Priekopník širokouhlého zoomu, spoločnosť SIGMA, v priebehu desaťročí vyvinula a uviedla na trh mnoho výnimočných produktov v tejto kategórii. Teraz SIGMA predstavuje ultraširokouhlý zoom objektív, ktorý je ideálny pre éru digitálnych fotoaparátov s ultravysokým rozlíšením. Objektív SIGMA 12-24mm F4 DG HSM | Art ponúka optimálny balík kvality obrazu od stredu po okraj, minimalizované skreslenie a minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť. Na dosiahnutie týchto kvalít bez kompromisov využila spoločnosť SIGMA svoje odborné znalosti v oblasti dizajnu šošoviek a všetky svoje špičkové technológie. Pokročilé materiály, ako je sklo s nízkym rozptylom, zohrávajú kľúčovú úlohu, zatiaľ čo pokročilé metódy spracovania šošoviek SIGMA umožnili asférické šošovky s extrémne veľkým priemerom.
 
Art line prináša umelecké vyjadrenie na vysokej úrovni
SIGMA organizuje všetky svoje vymeniteľné šošovky do troch produktových radov: Contemporary, Art a Sports, pričom každá má osobitý koncept. Naše šošovky radu Art, navrhnuté so zameraním na sofistikovaný optický výkon a bohatú expresívnu silu, poskytujú umelecký výraz na vysokej úrovni. Ponúkajú ohromujúci výkon vykresľovania, ktorý spĺňa najvyššie štandardy, a sú ideálne pre krajiny, portréty, zátišia, detailné zábery a bežné snímky. Sú vyrobené pre druh fotografie, ktorý uvoľní vnútornému umelcovi. Objektívy radu SIGMA Art, ktoré sú mocným spojencom v každom žánri fotografie, vynikajú v ateliéri pre formálne práce aj v exteriéri pre pôsobivé zábery architektúry, hviezdnej oblohy a mnohých ďalších scén.
 
Od priekopníka ultraširokouhlého zoomu, ktorý predstavuje 12-24 mm zoom tretej generácie.
Priekopník širokouhlého zoomu, spoločnosť SIGMA, uviedla na trh svoj prvý širokouhlý zoom v roku 1979: SIGMA ZOOM GAMMA 21-35 mm F3.5-4. Odvtedy sme pokračovali vo vývoji širokouhlých objektívov so zoomom, vždy vrátane našich najpokročilejších technológií. V roku 2003 sme predstavili SIGMA 12-24 mm F4,5-5,6 EX DG, prvý ultraširokouhlý zoom na svete pre digitálne zrkadlovky s full-frame snímačmi. V roku 2011 sme ponúkli aktualizovanú a vylepšenú verziu tohto objektívu, SIGMA 12-24mm F4,5-5,6 II DG HSM. Tento nový objektív ponúka ešte širší uhol pohľadu ako ľudské videnie, čo používateľom umožňuje vychutnať si ultraširokouhlý rozsah s neuveriteľnou perspektívou. Teraz SIGMA 12-24mm F4 DG HSM 3. generácie | Umenie pokračuje v tejto tradícii s kvalitou obrazu a jednoduchým používaním, ktoré sa posunulo na inú úroveň.
12-24_4.0
 
Vynikajúca kvalita obrazu – od stredu po okraje
Pokiaľ ide o ultraširokouhlé objektívy, fotografi požadujú vynikajúcu kvalitu obrazu od stredu obrazu po okraje bez akéhokoľvek skreslenia. Takýto výkon je obzvlášť cenný pri fotografovaní architektúry. Nová SIGMA 12-24mm F4 DG HSM | Art využíva nahromadené skúsenosti spoločnosti SIGMA v oblasti spracovania a výroby asférických šošoviek a zahŕňa viacero asférických šošoviek vyrobených presným lisovaním skla. Objektív obsahuje aj prvky šošovky vyrobené zo skla FLD („F“ Low Dispersion), ktoré je výkonovo ekvivalentné fluoritu, a optimalizovanú distribúciu energie. Spoločne tieto funkcie pomáhajú minimalizovať skreslenie, priečnu chromatickú aberáciu a záblesky v kóme. Výsledkom je vynikajúca kvalita obrazu naprieč celým obrazom, až po okraje.
 
Exkluzívne sklo s nízkym rozptylom
Miera, do akej sa svetlo láme sklom, závisí od vlnovej dĺžky svetla. Táto skutočnosť spôsobuje, že rôzne farby svetla sa sústreďujú na mierne odlišné body. Výsledkom je chromatická aberácia, farebné lemovanie, ktoré je obzvlášť viditeľné pri teleobjektívoch. Väčšinu chromatickej aberácie možno odstrániť kombináciou vysokorefrakčného konvexného prvku šošovky s nízkorefraktívnym konkávnym prvkom. Stále však môže zostať zvyšková chromatická aberácia známa ako „sekundárne spektrum“. Aby sa minimalizovalo toto sekundárne spektrum, ktoré môže byť vážnym problémom pri konvenčných šošovkách, šošovky SIGMA obsahujú až tri typy exkluzívneho skla s nízkym rozptylom, ktoré ponúka vynikajúci výkon: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) a FLD („“ F „Nízka disperzia). Najmä sklo FLD ponúka ultranízku disperziu v kombinácii s vysokou priepustnosťou a anomálnymi disperznými charakteristikami fluoritu. Dôkladné nasadenie týchto typov exkluzívnych skiel s nízkym rozptylom a optimalizácia distribúcie výkonu dáva objektívom SIGMA vynikajúce podanie obrazu nezmenšené zvyškovou chromatickou aberáciou.
 
 
Redukcia odleskov a závojov
Od raného štádia procesu návrhu šošoviek sa odlesky a závoje merali, aby sa vytvoril optický dizajn odolný voči silným zdrojom dopadajúceho svetla, ako je protisvetlo. SIGMA Super Multi-Layer Coating redukuje odlesky a duchov, aby pomohla fotografom vytvárať ostré a vysoko kontrastné snímky aj v protisvetle.
flary
 
80 mm asférická šošovka
SIGMA 12-24 mm F4 DG HSM je vybavená 80 mm asférickou sklenenou šošovkou – najväčšou svojho druhu vo svojej triede. Tento objektív umožňuje mimoriadne efektívnu minimalizáciu skreslenia, sférickej aberácie a kómy.
12-24_4.0

 

HSM motor
Novo navrhnutá konštrukcia motora HSM zaisťuje tichý a rýchly chod AF. Nový optimalizovaný algoritmus automatického zaostrovania pomáha dosiahnuť ešte vyššiu rýchlosť automatického zaostrovania až o 30 % v porovnaní s jeho predchodcom. Pohon nemá klasické mechanické spoje, táto konštrukcia umožňuje manuálne ostrenie bez prepínania do MF režimu.
HSM

 

Celý výrobný proces, od odlievacích foriem až po tie najmenšie diely, prebieha v Japonsku, továreň sa nachádza na úpätí hory Aizu. Sigma je jedným z posledných výrobcov, ktorých všetky produkty sa vyrábajú výhradne v Japonsku. Výroba na jednom mieste, zaisťuje vysokú kvalitu kontroly fotografických a filmových objektívov a fotoaparátov tam vyrábaných.
Aizu
 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 12 - 24mm
svetelnosť F/4
priemer filtra -
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 16 / 11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 24 cm
slnečná clona áno
rozmery 10 x 13,1 cm
hmotnosť 1,15 kg