Nikon NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR

Neohodnotené
 
  • 1 z 10
 

Preskúmajte viac s týmto všestranným objektívom so zoomom formátu DX. Maximálna ostrosť. Neotrasiteľná stabilita. Je dostatočne ľahký, aby ste si ho mohli vziať kamkoľvek, a jeho rozsah ohniskových vzdialeností vám umožní snímať ľudí, miesta a priestory s úžasnými detailmi. Ďaleké dobrodružstvo alebo výlet v okolí – keď budete pripravení vyraziť, tento objektív ponúka všetko, čo potrebujete.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€559    
Kód tovaru 3605
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 
pripravený na všetko
 

 

Vezmite ho kamkoľvek

Vďaka perfektnej rovnováhe medzi veľkosťou, hmotnosťou a rozlíšením je NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR vynikajúci všestranný objektív. Použite širokouhlé ohnisko a zachyťte dramatické snímky v uliciach, interiéroch či v krajine. Priblížením na stredný rozsah teleobjektívu môžete nasnímať charizmatické portréty, alebo použite 140 mm ohnisko a získajte nádherné zábery vzdialených objektov.

 
 
Hľadajte nové uhly
 

Výkonný 7,8-násobný zoom vám umožní pracovať s okamihom – kdekoľvek sa zatúlate. Priblížte staroveké ruiny, ak nemôžete prekročiť rieku. Buďte kreatívni a experimentujte s kompresiou a bokehom na portrétoch svojich detí pri hre.

 

Snímajte s neochvejnou stabilitou

Stabilizácia obrazu v objektíve udrží vaše snímky stabilné, či už ide o fotografie alebo videosekvencie, a umožňuje snímať s časmi  uzávierky  dlhšími až o 5 expozičných stupňov bez chvenia fotoaparátu. Vychutnajte si ostré a čisté zábery v slabom svetle a stabilné  videozáznamy nasnímané z ruky.

 

 

Dobrodružstvá v okolí alebo odľahlé miesta

Kreatívne momentky. Nádherné videosekvencie. Tento objektív s hmotnosťou iba 315 g je kompaktný, ľahký a zároveň výkonný. Je utesnený proti prachu a kvapkajúcej vode, takže zvládne aj malý dážď uprostred vášho dobrodružstva.
 

 

   Kvalita, akú požadujete
 

Kamkoľvek idete – čokoľvek robíte. Tento výkonný objektív so zoomom umožňuje zachytiť úžasné snímky plné farieb, hĺbky a detailov. Ostrosť je vynikajúca až po okraj obrazového poľa – dokonca aj pri snímaní na krátku vzdialenosť a pri širokouhlom ohnisku. Bokeh je jemný a krémový. Automatické zaostrovanie je rýchle a skvele spolupracuje s funkciou AF s detekciou očí vášho fotoaparátu Z, aby ste mali zaostrené to, čo chcete.

 

Váš spoločník na cestovanie a tvorbu videosekvencií
 
Široké ulice miest. Detailné zábery vzdialených tvárí. Detaily vzdialenej sochy. Po nasadení tohto objektívu na svoj mirrorless fotoaparát Nikon Z formátu DX máte pri snímaní videosekvencií pokryté všetky uhly. Zaostrovanie je plynulé, presné, nehlučné – a zaostrená vzdialenosť ostane zachovaná aj pri zmene uhla záberu. Zmeny svetla sú zachytené plynule a vy získate nádherné, prirodzene vyzerajúce zábery.
 

 

Priblížte sa

V metropole alebo divočine – najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,20 m pri širokých ohniskových vzdialenostiach vám umožní snímať blízke objekty na veľkolepom pozadí. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,40 m pri maximálnom priblížení vám umožní vytvárať fascinujúce portréty.

 
 
Jednoduché ovládanie

Či snímate videosekvencie alebo fotografie, prispôsobte si ovládanie a pridajte si obľúbené nastavenia priamo na dosah prstov. Ryhovanému ovládaciemu prstencu – ktorý má hladký, tichý a presný chod – môžete priradiť citlivosť ISO, clonu, korekciu expozície alebo manuálne zaostrovanie.

 

Typ

Bajonet Nikon Z

Formát

DX

Ohnisková vzdialenosť

18 – 140 mm

Svetelnosť objektívu

f/3,5 až 6,3

Najvyššie clonové číslo

f/22 až 40

Konštrukcia objektívu

17 prvkov v 13 skupinách (vrátane 2 prvkov zo skla ED a 2 asférických prvkov)

Obrazový uhol

76° až 11°30' (oblasť snímky formátu DX)

Stupnica ohniskových vzdialeností

Stupnica v milimetroch (18, 24, 35, 50, 70, 100, 140)

Zaostrovací systém

Vnútorné zaostrovanie

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť

na 18 mm ohnisku: 0,2 m, na 24 mm ohnisku: 0,22 m, na 35 mm ohnisku: 0,25 m, na 50 mm ohnisku: 0,3 m, na 70 mm ohnisku: 0,36 m, na 100 mm ohnisku: 0,4 m, na 140 mm ohnisku: 0,4 m (merané od obrazovej roviny)

Maximálny reprodukčný pomer

0,33×

Stabilizácia obrazu

Optická, pohybom VR člena pomocou motorov s kmitacou cievkou (VCM), stabilizácia obrazu VR

Počet lamiel clony

7 (okrúhly otvor clony)

Rozsah clony2

Pri ohniskovej vzdialenosti 18 mm: f/3,5 až 22, pri 140 mm: f/6,3 až 40

Priemer filtrového závitu

62 mm (P = 0,75 mm)

Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu)

Približne 73 mm × 90 mm

Hmotnosť

Približne 315 g

Automatické zaostrovanie

Áno

Vnútorné zaostrovanie

Áno

Zaostrovanie

Automatické, manuálne