Nikon Nikkor Z 50 mm f/1,2 S

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Tento vysoko svetelný plnoformátový objektív je optimalizovaný s ohľadom na pozoruhodnú schopnosť mirrorless fotoaparátov Nikon Z sústrediť svetlo. Prináša novú úroveň hĺbky a detailov klasickej ohniskovej vzdialenosti. Získate prvotriedne automatické zaostrovanie a výnimočnú tvorivú kontrolu. Vytvorte svoje najlepšie dielo spojením umenia s precíznosťou.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
11.3.2024
€2 199    
Kód tovaru 3105
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

DEFINOVANÉ SNY

 

 
 

Všetky detaily. Všetka ostrosť.

Zdokonaľte svoje kreatívne videnie pomocou najostrejšieho a najrýchlejšieho 50 mm primárneho náboja, aký sme kedy vytvorili. Výnimočný výkon vykresľovania naprieč celým rámom. Obrovská maximálna clona f/1,2. Prelomové automatické zaostrovanie. Oslobodzujúca kontrola skreslenia a oslnenia. Konštrukcia odolná voči poveternostným vplyvom. To všetko podporuje revolučný držiak Z od spoločnosti Nikon, systém, ktorý žiari rýchlymi objektívmi. Snívajte o tom a NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S vám to splní.

NIKKOR Z 50mm f/1.2 S | Fast Interchangeable Lens

 

Excelentnosť v optike.

Objektív NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S nesie označenie S-Line vyhradené pre prémiové objektívy NIKKOR Z s najpokročilejšou optikou, vynikajúcim výkonom a najlepším remeselným spracovaním.

Excellence in optics

 

Zachyťte oči.

Pri vašom pohľade späť na každej fotografii a videu bude jasnosť, hĺbka a bezchybné zaostrenie. Toto je objektív navrhnutý pre maximálny účinok a kvalitu obrazu. 

Capture their eyes

 

Vlastnite svetlo.

Niektoré z najťažších – a najobohacujúcejších – záberov zahŕňajú podsvietenie. NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S v týchto situáciách exceluje. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat (N) a ARNEO (A) prakticky eliminujú záblesky, duchov a kómu potlačením dopadajúceho svetla prichádzajúceho z akéhokoľvek smeru.

 Own the light

 

Dramatická hĺbka

Izolujte svoj objekt s kryštalickou ostrosťou, ktorá postupne upadá do snového rozostrenia. Extrémne malá hĺbka ostrosti f/1,2 je vylepšená 9 zaoblenou lamelovou clonou, ktorá vytvára ideálny bokeh efekt.

Dramatic depth

 

Automatické zaostrovanie. Predefinované.

Namiesto presúvania jednej veľkej skupiny prvkov objektívu tam a späť posúva systém viacerých zaostrení NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S dve menšie skupiny o polovicu vzdialenosti. A namiesto použitia jediného výkonného ultrazvukového motora, ktorý je hlučný a vybíja batériu, NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S využíva dva menšie energeticky úsporné krokové motory STM, ktoré poskytujú rýchlejšiu, tichšiu a presnejšiu prevádzku automatického zaostrovania – ako prvý v kategórii f /1,2.

Autofocus Redefined

 

Tichý

Okrem energetickej účinnosti sú krokové motory NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S takmer nepočuteľné. Keď je ticho potrebné, napríklad snímanie statických záberov vo filme alebo nahrávanie videa, môžete pracovať bez vydávania zvuku.

Silent.

 

Presný

Pri fotení na f/1,2 je ohnisková rovina neskutočne tenká, no NIKKOR Z 50mm f/1,2 S to zvládne. Jeho systém AF sa zablokuje a poskytuje rýchle nepretržité úpravy, aby bol objekt ostrý.

Precise

 

Rýchly

Vďaka dvom skupinám prvkov objektívu pohybujúcich sa v presnej synchronizácii dokáže NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S zaostrovať rýchlejšie, a to najmä pri nastavení so širokou clonou, kde je ohnisková rovina veľmi tenká.

Fast

 

AF s detekciou očí.

Pri fotení na f/1,2 je ohnisková rovina neskutočne tenká, no NIKKOR Z 50mm f/1,2 S to zvládne. Jeho systém AF sa zablokuje a poskytuje rýchle nepretržité úpravy, aby bol objekt ostrý.

Eye-Detect AF. As you wish.

 

Video sa stane filmom.

Objektív NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S je najlepším tvorcom videa. Jeho výnimočná kvalita obrazu vytvára ohromujúce 4K zábery. Jeho prirodzené zorné pole je ideálne pre rozhovory, interiéry a pohľady z prvej osoby. Vytvorte nádherné prechody clony cez obrovský rozsah hĺbky ostrosti pomocou ovládacieho krúžku bez kliknutia. Pri zmene osvetlenia plynulo upravte ISO alebo expozíciu, aby ste zachovali rovnomerný záber. Zmeňte zaostrenie bez toho, aby ste výrazne ovplyvnili zorný uhol záberu alebo spôsobili dýchanie zaostrenia. A keďže objektív NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S pracuje takmer ticho, môžete počas nahrávania videa využívať vynikajúce automatické zaostrovanie fotoaparátu Z.

Video gets cinematic

 

Netreba sledovať počasie

Objektív NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S je dôkladne utesnený, aby sa zabránilo vniknutiu prachu a vlhkosti, najmä okolo pohyblivých častí tubusu objektívu. Trocha vody fotoaparátu alebo objektívu Z neublíži, takže choďte von a užite si tento upršaný deň naplno.

 No need to check the forecast

 

Rýchla kontrola. Informačný panel objektívu.

Rýchlo potvrďte zaostrovaciu vzdialenosť, hĺbku ostrosti a clonu, keď fotíte zo statívu alebo gimbalu a nemôžete byť za fotoaparátom.

Quick check. Lens info panel Side view of a Nikon DSLR with hot spots indicating different features.

 

Typ

Bajonet Nikon Z

Formát

FX/35 mm

Ohnisková vzdialenosť

50 mm

Svetelnosť objektívu

f/1,2

Najvyššie clonové číslo

f/16

Konštrukcia objektívu

17 prvkov v 15 skupinách (vrátane 2 prvkov zo skla ED, 3 asférických prvkov a prvkov s antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat a ARNEO)

Obrazový uhol

Formát FX: 47°, formát DX: 31° 30'

Zaostrovací systém

Vnútorné zaostrovanie

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť

0,45 m od obrazovej roviny

Maximálny reprodukčný pomer

0,15×

Počet lamiel clony

9 (okrúhly otvor clony)

Rozsah clony

f/1,2 až 16

Povrchová úprava

Antireflexné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat

Priemer filtrového závitu

82 mm (P = 0,75 mm)

Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu)

Maximálny priemer približne 89,5 mm × 150 mm (vzdialenosť od príruby bajonetu objektívu po koniec objektívu)

Hmotnosť

Približne 1 090 g

Automatické zaostrovanie

Áno

Vnútorné zaostrovanie

Áno

Zaostrovanie

Automatické, manuálne