Nikon Nikkor Z 20mm f/1,8 S

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

NIKKOR Z 20 mm f / 1,8 S rozširuje paletu vysokovýkonných objektívov radu S so svetelnosťou f/1,8 pre systém Nikon Z. Ak robíte širokouhlé zábery, je pre vás tento vysoko svetelný ultra širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 20 mm dokonalým riešením. Pokročilá optika, široký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/1,8 a clona s 9 zaoblenými lamelami sprostredkujú senzačný obraz v akomkoľvek svetle. Ostrosť je vynikajúca od okraja po okraj a výnimočná pri fotografovaní na krátke vzdialenosti vďaka minimálnej zaostriteľnej vzdialenosti iba 0,20 m. Prvky zo skla ED a antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon znižujú reflexy a závoj – tento objektív pre systém mirrorless umožňuje zachytiť oveľa viac bez ohľadu na nastavenie.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
31.5.2022
€1 019    
Kód tovaru 3078
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Vysoko svetelný ultra širokouhlý objektív f/1,8 pre systém mirrorless. Fenomenálne ostrý od okraja po okraj a brilantný pri slabom svetle.

Neuveriteľná ostrosť. Ostrosť je vynikajúca – a jedinečná pri fotografovaní zblízka. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 0,20 m poskytuje fotografom plnú kontrolu nad kompozíciou – od snímok zblízka až po nekonečno.

Nádherný bokeh. Pokročilá optická konštrukcia umožňuje vytvárať nádherné hviezdice a dosiahnuť prirodzene vyzerajúce rozostrené pozadie (bokeh).

Ostré a jasné snímky. Prvky zo skla ED a asférické šošovky korigujú chromatické aberácie a antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon redukuje reflexy a závoj.

Pripravený na filmovanie. Zaostrovanie je rýchle, plynulé a tiché. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je úplne eliminovaná.
Utesnený proti počasiu. Každá pohyblivá časť tubusu objektívu je utesnená proti prachu a vlhkosti.

TECHNICKÉ PARAMETRE:
Typ: Bajonet Nikon Z
Formát: FX/35 mm
Ohnisková vzdialenosť: 20 mm
Svetelnosť objektívu: f/1,8
Najvyššie clonové číslo: f/16
Konštrukcia objektívu: 14 prvkov v 11 skupinách (vrátane 3 prvkov zo skla ED, 3 asférických prvkov a prvkov s antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)
Obrazový uhol: Formát FX: 94°, formát DX: 70°
Zaostrovací systém: Vnútorné zaostrovanie
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,2 m od obrazovej roviny
Maximálny reprodukčný pomer: 0,19×
Počet lamiel clony: 9 (okrúhly otvor clony)
Priemer filtrového závitu: 77 mm (P = 0,75 mm)
Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu): 84,5 mm (maximálny priemer) × 108,5 mm (vzdialenosť od príruby bajonetu objektívu na fotoaparáte)
Hmotnosť    : 505 g
Automatické zaostrovanie: Áno
Vnútorné zaostrovanie: Áno
Zaostrovanie: Automatické, manuálne
Dodávané príslušenstvo: Kryt objektívu LC-77B (predný kryt), kryt objektívu LF-N1 (zadný kryt), slnečná clona objektívu HB-95, puzdro na objektív CL-C1