Nikon FX Nikkor Z 20mm f/1.8S

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Kombináciou jedinečnej ultraširokouhlej perspektívy 20 mm ohniska s rýchlosťou a schopnosťami pri slabom osvetlení s maximálnou clonou f/1,8 prináša NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S nádherný kontext do vášho arzenálu plnoformátových objektívov. Jeho zorný uhol vyniká pri snímaní krajiny a širokého interiéru, zatiaľ čo jeho rýchlosť ho robí vynikajúcim pre environmentálne portréty so sviežim, mäkkým pozadím a pre snímky pri slabom osvetlení, ktoré sú ostré a čisté s vernou reprodukciou bodového svetla. A NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S je skutočne filmový s vylepšeniami videa, ktoré zaisťujú tiché automatické zaostrovanie bez dýchania, a plynulé ovládanie clony a ISO.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
11.3.2024
€979    
Kód tovaru 3078
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

ROZSIAHLE VÝHĽADY. VÝNIMOČNÉ DETAILY.

 S línia

Úplne najlepšia kvalita NIKKOR.
Objektívy radu S, ktoré sú špičkou v neustále sa rozširujúcej ponuke objektívov NIKKOR Z, posúvajú tradíciu optickej dokonalosti a inovácií spoločnosti Nikon do bezprecedentných nových výšin. Špičkový výkon a rozlíšenie. Sofistikované funkcie a ovládateľnosť. Špecializované technológie a vylepšenia spoľahlivosti. To všetko pri plnom využití výhod monumentálneho bajonetu Nikon Z a pri dodržaní najprísnejších noriem kvality obrazu a konštrukcie.

Amazon.com : NIKON NIKKOR Z 20mm f/1.8 S Ultra Wide Angle Fast Prime Lens  for Nikon Z Mirrorless Cameras : Electronics

 

Krása je v detailoch.

Prémiové objektívy NIKKOR S-Line sú známe svojim úžasným rozlíšením, prepracovanými detailmi a dokonalou kvalitou zostavenia. NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S nie je výnimkou. S ultra širokým 20 mm zorným poľom a brilantnou maximálnou clonou f/1,8 je možné zachytiť oveľa viac scény s výnimočnou čistotou bodového svetla a minimálnym skreslením.

Photo of a person's figure in shadow in a night image of a rocky outcropping in the desert

 

Video s novým pohľadom.

Vďaka svojim úžasným umeleckým kvalitám a prirodzene najširšej perspektíve je objektív NIKKOR Z 20 mm f/1.8 S výnimočným na prácu s videom v stiesnených priestoroch alebo kdekoľvek, kde chcete, aby váš objekt vzbĺkol. Automatické zaostrovanie je zaostrovanie a tiché s minimálnym dýchaním. Ovládanie clony je hladký ako hodváb. A prispôsobiteľný ovládací krúžok možno použiť na jednoduché vytváranie prechodov plynulej clony alebo zmien ISO za behu.

Photo of a sunburst in a desert shot with a Z camera inset and the image on the rear LCD, taken with the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

 

Uveďte príbeh na pravú mieru.

Profesionálni fotografi využívajú ultraširokouhlú 20 mm ohniskovú vzdialenosť na zachytenie väčšieho množstva príbehu, ktorý sa snažia vyrozprávať. Rozsiahle krajiny, interiéry, ktoré vytvárajú scénu, jedinečné environmentálne portréty – to všetko s väčším kontextom a menším skreslením okrajov ako podobné zábery pri dlhších ohniskových vzdialenostiach.

night photo of a starry sky and reflection in a pond, with a figure in silhouette starring at the sky, taken with the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

 

Ostrosť v tme.

Rýchla a široká clona f/1,8 objektívu NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S vytvára pozoruhodne ostré snímky, keď je nedostatok dostupného svetla. Jeho schopnosť zhromažďovania rýchlosti a svetla umožňuje použitie vyšších rýchlostí uzávierky pri fotografovaní v interiéri, v noci alebo pri fotografovaní z ruky.

Night photo of a landscape under the stars, taken with the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

 

Mäkké, snové pozadie.

Krásne rozostrené pozadie prirodzene nasmeruje zrak diváka na hlavný objekt. Deväť zaoblených lamiel clony objektívu NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S, ktoré je pripevnené k najväčšiemu celorámovému bajonetu v tomto odvetví, dáva rozostreným bodom svetla mäkký, okrúhly a konzistentný tvar.

shallow depth of field image of rocks on the desert floor, taken with the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

 

Komplexná kontrola skreslenia.

3 prvky s extra nízkym rozptylom (ED) korigujú chromatické aberácie (optické farebné defekty). Nano Crystal Coat (N) prakticky eliminuje odlesky, duchov a kómu. A optické vylepšenia bajonetu Z a S-Line vykresľujú bodové svetelné zdroje ostrejšie ako kedykoľvek predtým bez obvyklého skreslenia v tvare diamantu – ideálne pre environmentálne portréty, nočné scenérie a ďalšie.

Photo of a rock outcropping in the desert, with a figure in silhouette in the distance, taken with the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

 

Jas od okraja k okraju.

Jednou z mnohých výhod väčšieho držiaka Z je jeho schopnosť udržať rovnomerné osvetlenie, najmä v rohoch rámu. Výsledkom sú jasné, rovnomerné expozície s minimálnou vinetáciou.

photo of a canyon taken with the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

 

Systém viacnásobného zaostrovania.

Jemne detailná fotografia s vysokým rozlíšením môže byť niekedy náchylná na aberácie objektívu, ako je farebné lemovanie, najmä na blízko. Objektív NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S obsahuje úplne nový systém viacnásobného zaostrovania pozostávajúci z dvoch presne synchronizovaných pohonných jednotiek automatického zaostrovania, ktoré poskytujú rýchle a presné automatické zaostrovanie a výrazne znižujú aberácie, a to aj pri zaostrovaní blízko objektu.

Gif of the multi focus system, illustrating how it works

 

 

Vylepšená konštrukcia a spoľahlivosť.

Funkcie S-Line a kontrola kvality.

 

Neochvejné automatické zaostrovanie.

Zaostrovanie, ktoré je poháňané ultra tichým krokovým motorom a vylepšeným dodatočným svetlom, ktoré zachytáva Z Mount, je rýchle, tiché a presné. Skvelé pre fotografie; ešte lepšie pre video.

Gif of the stepping motor of the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S lens

 

Odolné voči prachu a kvapkaniu.

Rozsiahle utesnené, aby sa zabránilo vniknutiu prachu a vlhkosti, najmä okolo všetkých pohyblivých častí tubusu objektívu, pre bezstarostnú odolnosť.

rendering showing the seals on the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S lens

 

Dual Detect 5 Axis VR

Používa špičkový systém stabilizácie obrazu zabudovaný vo fotoaparáte až na 5 zastavení korekcie sklonu, nakláňania, vybočenia, X a Y pri použití s ​​kamerami Z, ktoré sú vybavené VR priamo vo fotoaparáte. Dodatočná elektronická VR (e-VR) počas snímania videa.

Photo of purple flowers in the desert with shallow depth of field, taken with the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

 

Prispôsobiteľný ovládací krúžok

Ovládací krúžok možno použiť na tiché ovládanie clony (skvelé pre prechody clony počas nahrávania videa alebo v situáciách, kde je kritické úplné ticho), kompenzáciu expozície alebo úpravy ISO.

image of the control ring of the NIKKOR Z 20mm f/1.8 S lens

 

Typ

Bajonet Nikon Z

Formát

FX/35 mm

Ohnisková vzdialenosť

20 mm

Svetelnosť objektívu

f/1,8

Najvyššie clonové číslo

f/16

Konštrukcia objektívu

14 prvkov v 11 skupinách (vrátane 3 prvkov zo skla ED, 3 asférických prvkov a prvkov s antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)

Obrazový uhol

Formát FX: 94°, formát DX: 70°

Zaostrovací systém

Vnútorné zaostrovanie

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť

0,2 m od obrazovej roviny

Maximálny reprodukčný pomer

0,19×

Počet lamiel clony

9 (okrúhly otvor clony)

Priemer filtrového závitu

77 mm (P = 0,75 mm)

Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu)

Približne 84,5 mm (maximálny priemer) × 108,5 mm (vzdialenosť od príruby bajonetu objektívu na fotoaparáte)

Hmotnosť

Približne 505 g

Automatické zaostrovanie

Áno

Vnútorné zaostrovanie

Áno

Zaostrovanie

Automatické, manuálne