Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Nikkor AF-S 300mm f/4E PF ED VR má ako prvý objektív fázový Fresnelov prvok a ponúka tak vynikajúcu rovnováhu medzi kompaktnou konštrukciou, dosahom teleobjektívu a vysokou kvalitou snímok. Tento objektív je ideálny pre cestovanie, fotografovanie športových podujatí, zvierat a prírody. Kombinácia maximálnej svetelnosti f/4 a ohniskovej vzdialenosti 300mm umožňuje ohromujúce výsledky v rôznych podmienkach. Fázový Fresnelov optický prvok výrazne zmenšuje rozmery a znižuje hmotnosť a fluórová vrstva odpudzuje vodu, prach a nečistoty.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
11.3.2024
€1 599    
Kód tovaru 13705
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 
Špičkový objektív s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm f/4, ktorý dokáže zmeniť spôsob, akým fotografujú profesionáli a seriózni nadšenci. AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR s dĺžkou len 147,5 mm a hmotnosťou 755 g – o viac ako 30 % kratší a o 1,5 lb ľahší ako jeho predchodca – je najľahším 300 mm plnoformátovým AF objektívom na svete. (K 5. januáru 2015. Vyhlásenie založené na výskume spoločnosti Nikon.) Tajomstvo jeho pozoruhodnej veľkosti? Objektív Phase Fresnel (PF) navrhnutý spoločnosťou Nikon, prvý v rade objektívov NIKKOR DSLR. Ale manipulácia nie je jedinou výhodou; PF prvok tiež funguje skvele – dosiahnite novú úroveň ostrosti a čistoty prakticky bez chromatickej aberácie alebo duchov. Či už fotografujete módu, portréty, prírodu, divokú prírodu, šport, akciu alebo veľké príbehy dneška, AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR vám pomôže zachytiť ohromujúce pohľady na rozhodujúci okamih.
 
 
 
 
Fázový Fresnelov prvok takmer sám o sebe eliminuje chromatickú aberáciu. V kombinácii s prvkom zo skla s extra nízkym rozptylom (ED) a vrstvou Nano Crystal Coat (N) poskytuje prekvapivo čistý a presný obraz. Silent Wave Motor (SWM) od spoločnosti Nikon poskytuje ultratiché, ultrarýchle automatické zaostrovanie s bezproblémovým manuálnym ovládaním (stačí otáčať zaostrovacím krúžkom) a fluórová vrstva na prednom prvku objektívu účinne odpudzuje prach, vodu, mastnotu alebo nečistoty, čo zaisťuje jednoduché čistenie. 
 
Photo of a tightrope walker over a gorge shot using the AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR lens
Rýchla maximálna clona f/4 a zaoblená deväťlamelová clona vytvárajú nádherný bokeh. Vysoko presný mechanizmus elektromagnetickej membrány zaisťuje konzistentné expozície, najmä pri snímaní s vysokou snímkovou frekvenciou. A pre väčší dosah je AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR kompatibilný s väčšinou telekonvertorov Nikon. Pracujte v takmer akomkoľvek svetle, na akúkoľvek vzdialenosť, s vynikajúcou ostrosťou a kontrastom.
 
Photo of a mountain with the full moon in the sky shot using the AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR lens
 
Funkcia redukcie vibrácií (VR) objektívu AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR poskytuje efekt stabilizácie obrazu ekvivalentný zvýšeniu rýchlosti uzávierky o 4,5 stupňa* (v režime NORMAL; na základe normy CIPA). Zachyťte ostré a jasné obrázky z ruky pri slabom osvetlení, rýchle akcie a ďalšie. Režimy VR špeciálne navrhnuté pre šport a akciu a snímanie zo statívu poskytujú špecializovanú stabilizáciu obrazu, ktorá zodpovedá vašej situácii.
 
Photo of a woman in low light, indoors shot using the AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR lens
 
A/M manuálny režim s automatickou prioritou. Tento režim tiež umožňuje jednoduchý prechod z automatického zaostrovania na manuálne zaostrovanie počas činnosti automatického zaostrovania. Citlivosť prepínača režimov však bola zmenená, aby sa znížila možnosť náhleho neúmyselného prepnutia na manuálne zaostrovanie počas snímania.
 
Mechanizmus elektromagnetickej clony v tubuse objektívu poskytuje vysoko presné ovládanie elektronickej clony alebo lamely clony pri použití automatickej expozície počas sériového snímania. Pri konvenčných šošovkách typu D/G sú lamely membrány ovládané mechanickými páčkami.
 
Optické sklo sa používa s normálnym optickým sklom v teleobjektívoch na dosiahnutie optimálnej korekcie chromatických aberácií.
 
Fluórová vrstva účinne odpudzuje prach, kvapôčky vody, mastnotu alebo nečistoty a zaisťuje jednoduché odstránenie, aj keď sa prilepia na povrch objektívu. Fluórová vrstva znáša vysokú frekvenciu stierania povrchu šošoviek a jej antireflexný efekt tiež prispieva k zachyteniu jasných snímok.
 
Počas zaostrovania sa posúva iba vnútorná skupina objektívov, teda nemení veľkosť počas činnosti automatického zaostrovania, čo umožňuje kompaktné a ľahké objektívy schopné zaostrenia na menšie vzdialenosti. Tieto šošovky budú na tubuse objektívu označené skratkou IF
 
Režim zaostrovania umožňuje prepnutie z automatického na manuálne zaostrovanie prakticky bez oneskorenia jednoduchým otočením zaostrovacieho krúžku na objektíve. Vďaka tomu je možné plynulo prejsť na jemné manuálne zaostrovanie pri pohľade cez hľadáčik.
 
Antireflexná vrstva prakticky eliminuje odrazy vnútorného prvku šošovky v širokom rozsahu vlnových dĺžok. Nano Crystal Coat rieši duchovné efekty spôsobené červeným svetlom a účinne redukuje duchov a záblesky spôsobené svetlom vstupujúcim do šošovky diagonálne.
 
Fázové Fresnelove prvky šošovky účinne kompenzujú chromatickú aberáciu a duchov v kombinácii s bežnými sklenenými prvkami šošovky. Prvok šošovky PF je založený na fázovej Fresnelovej šošovke, na ktorej je zrejme vyrytá séria sústredných kruhov. Využitie fázového Fresnelovho prvku šošovky umožňuje použiť menej prvkov šošovky, výsledkom čoho je kompaktnejší a ľahší objektív. Vzhľadom na vlastnosti PF (fázovej Fresnelovej) šošovky, ktorá využíva fenomén difrakcie fotografie, keď je v ráme silný zdroj svetla alebo keď svetlo vstupuje do objektívu z vonkajšej strany rámu, môže sa v závislosti od podmienok snímania vyskytnúť prstencové farebné odlesky.  Tento jav je možné minimalizovať pomocou funkcie „PF Flare Control“, ktorá bude zahrnutá do Capture NX-D (verzia 1.1.0 alebo novšia)
 
Silent Wave Motor (SWM)  premieňa „cestovné vlny“ na rotačnú energiu na zaostrenie optiky. To umožňuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie, ktoré je mimoriadne presné a super tiché.
 
 
 
Ohnisková vzdialenosť: 300mm (450mm pri použítí na DX zrkadlovkách Nikon)
Maximálna clona: f/4
Minimálna clona: f/32
Zorný uhol: 8° 10' (5° 20' pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
Konštrukcia objektívu: 16 členov / 10 skupín
Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1,4m
Maximálne zväčšenie objektívu: 0,24x
Priemer filtrového závitu: 77mm
Rozmery: 89 x 147,5mm
Hmotnosť: 755g