Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E ED VR je prvým objektívom značky Nikon vybaveným fázovým Fresnelovým optickým členom (PF). Vďaka nemu je tento nový super teleobjektív z ponuky Nikon mimoriadne ľahkým a kompaktným.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
7.7.2022
€1 879    
Kód tovaru 13705
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR je veľmi kompaktný a ľahký stabilizovaný super teleobjektív s bajonetom Nikon F určený pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon so snímačom formátu FX aj DX. Je objektívom z ponuky značky Nikon vybaveným unikátnym fázový Fresnelovým optickým členom (Phase Fresnel). Vďaka nemu sa výrazne zmenšila optická konštrukcia objektívu, čo v konečnom dôsledku viedlo k zásadnej redukcii hmotnosti a rozmerov nového objektívu pri zachovaní vysokej obrazovej kvality. Tento objektív je ideálnym nástrojom pre fotografovanie športu a života divokých zvierat, ako aj pre cestovnú fotografiu a fotografovanie portrétov zameraných na detaily s tesnou kompozíciou.
Na Full Frame digitálnych aj klasických zrkadlovkách Nikon (snímače formátu FX) objektív ponúka pri 300mm ohniskovej vzdialenosti uhol záberu 8° 10“ (diagonálny). Pri nasadení na APS-C digitálne zrkadlovky Nikon (snímače formátu DX) ponúka až 450mm ohniskovú vzdialenosť (po prepočte na kinofilm) a uhol záberu 5°20“. Svetelnosť objektívu F/4 je výborná a je podporená najnovšou generáciou systému optickej stabilizácie VR, vybavenej aj režimom SPORT, ktorá Vám umožní fotografovať s až o 4,5 expozičného stupňa dlhšími expozičnými časmi. Optická sústava pozostáva zo 16 optických členov zoradených do 10 skupín, jeden z týchto optických členov je už spomínaný fázový Fresnelový optický prvok. Okrem neho je do optickej sústavy zaradený aj šošovka vyrobená z nízko rozptylového ED optického skla eliminujúceho vznik chromatickej aberácie. Optická sústava a jej vonkajšie členy sú opatrené fluoritovou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu a nečistoty a zabezpečuje ich ľahké čistenie. Okrem toho je optická sústava objektívu vybavená mimoriadne účinnými antireflexnými vrstavmi najnovšej generácie Nano Crystal Coat (N). Objektív dokáže zaostrovať už od 1,4m a umožňuje zväčšenie 0,24x. Zaostrovať s objektívom je možné manuálne pomocou k tomuto účelu určenému zaostrovaciemu prstencu na tubuse objektívu, alebo pomocou výkonného systému automatického zaostrovania. To sa opiera o bezhlučný, rýchly a tichý ultrasonický zaostrovací motorček SWM (Silent Wave Motor). Pre dokonalú prácu s hĺbkou ostrosti vo fotografii aj videu je objektív osadený elektromagneticky (E verzia objektívov) ovládanou 9 lamelovou clonou s tvarovanými lamelami pre dokonale kruhový otvor clony. Vďaka nej dosiahnete nádherné a plynulé rozostrenie pozadia (tzv. bokeh) na svojich fotografiách. Vo videu vám nové elektromagnetické ovládanie clony umožní plynule meniť zaclonenie objektívu (nie skokovo po tretinových stupňoch clonových čísel).
Objektív je pevnej utesnenej, kompozitovej konštrukcie s veľkým podielom ľahkých kovových zliatin. V prednej časti objektívu je závit pre 77mm klasické kruhové filtre a celá táto časť sa pri zaostrovaní neotáča, takže umožňuje bezproblémové použitie polarizačných a prechodových filtrov. Objektív je naozaj veľmi kompaktný a ľahký, pri hmotnosti iba 755g má dĺžku iba 147,5mm a priemer 89mm. Spolu s objektívom nájdete v balení aj prednú krytku Nikon LC-77, zadnú krytku Nikon LF-4, slnečnú clonu Nikon HB-73 a polotvrdé polstrované puzdro Nikon CL-M3.