Nikon AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED je špičkový svetelný širokouhlý objektív s 24mm ohniskom určený pre digitálne zrkadlovky s FX aj DX formátom snímača. Objektív poskytuje excelentný obraz a rýchle a presné zaostrenie.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€649    
Kód tovaru 13297
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED je širokouhlý veľmi svetelný objektív rady G s prvotriednym optickým výkonom. Objektív poskytuje širokouhlé 24mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu FX (Full Frame), alebo širokouhlé 36mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu DX (APS-C). Vysoká svetelnosť objektívu f/1.8 sa hodí všade tam kde nie je dostatok svetla a umožní Vám tiež kreatívne pracovať s hĺbkou ostrosti v obraze. O presné a rýchle zaostrenie sa stará tichý ultrazvukový motor automatického zaostrenia SWM (Silen Wave Motor), ktorý vie pracovať v dvoch režimoch M/A. Teda M – manuálnom, alebo A – automatickom, ktorý podporuje funkciu FTM (Full Time Manual) umožňujúcu kedykoľvek v priebehu automatického zaostrovania zasiahnuť do zaostrovania manuálne a to bez nutnosti prepínať volič režimov na manuálne zaostrovanie.
Optická sústava objektívu pozostáva z 12-tych šošoviek zoradených do 9-tich skupín, pričom dve zo šošoviek sú vyrobené zo špeciálneho ED skla (minimalizuje rozptyl svetla dopadajúceho na snímač a zabraňuje tak chromatickej aberácii čím sa tiež podieľa na zvýšení ostrosti fotografií). Dva optické členy majú asféricky tvarovaný povrch a tieto asférické šošovky pomáhajú eliminovať okrem iného najmä optické skreslenie obrazu. Optická sústava objektívu je ošetrená špičkovými antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat, ktoré zabraňujú vzniku reflexov a farebných závojov. Optická sústava objektívu umožňuje na FX zrkadlovkách zobraziť až 84° uhol záberu a na zrkadlovkách formátu DX 61° uhol záberu. Vďaka tejto výbornej optickej sústave dokáže objektív zaostriť 23cm od roviny snímača pri zväčšení 0,20x. O prácu s hĺbkou ostrosti a krásne rozostrenie pozadia (bokeh) sa stará 7 lamelová kruhová clona s tvarovanými lamelami, ktorú môžete nastavovať po tretinových krokoch v rozsahu od f/1.8 po f/16.