Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED

2 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Pozoruhodný objektív formátu FX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a vysokou svetelnosťou f/1,4. Je vytvorený tak, aby inšpiroval nové úrovne umeleckého vyjadrenia v portrétnej fotografii. Je to výnimočný objektív s jedinečným charakterom.  Mimoriadne vhodný na snímanie nočných scén a vďaka neobvykle hladkému rozostreniu pozadia, je vynikajúci na fotografovanie portrétov, ale i pre módu a glamour.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
6.4.2023
€2 139    
Kód tovaru 13711
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 
Zoznámte sa s novým štandardom, podľa ktorého sa budú merať všetky krátke teleobjektívy, prvým* full-frame 105 mm na svete s clonou f/1,4. Zázrak optickej presnosti, korekcie skreslenia a remeselného spracovania. Vďaka rýchlej maximálnej clone je to ideálna optika pre dostupné svetlo – odporúčaná pre portréty alebo halové športy. Tento krátky teleobjektív dokáže rozostriť pozadie s maliarskou jemnosťou a izolovať objekty s trojrozmernou vernosťou. Pre tých, ktorí hľadajú dokonalú kvalitu obrazu pri fotografovaní alebo natáčaní videa, nie je nič tesné.
Tento výnimočný portrétny objektív stavia na odkaze vynikajúcej kvality, ktorá siaha späť až k slávnemu objektívu NIKKOR 105 mm f/2,5. Je navrhnutý tak, aby dokonale zachytil každú nuansu. Celkom nová optická konštrukcia zaručuje vynikajúcu ostrosť od okraja po okraj, kontrast a rozlíšenie. Bokeh je nádherne hladký a objekty sú ostro vykreslené aj vtedy, keď snímate s maximálne otvorenou clonou f/1,4. Bez ohľadu na to, či pracujete s dostupným svetlom alebo v štúdiu, snímky sa pýšia skutočne nezabudnuteľnou hĺbkou a dimenziou.
 
 
Najrýchlejší a najjasnejší 105 mm plnoformátový objektív na svete
AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED, vynikajúci výkon vzhľadom na dostupné svetlo, vyniká aj pri použití bleskov Nikon – v interiéri alebo exteriéri. Vytvárajte nádherné portréty s minimálnou hĺbkou ostrosti, ako aj pomocou pokročilého bezdrôtového osvetlenia s automatickou FP vysokorýchlostnou synchronizáciou. Jeho maximálna clona f/1,4 a deväťlamelová clona vytvárajú vynikajúci bokeh efekt s veľkými, hladkými sférami s postupnou zmenou. Ohnisková vzdialenosť (105 mm na fotoaparátoch FX, 158 mm na fotoaparátoch DX) vytvára ideálnu pracovnú vzdialenosť, ktorá je dostatočne blízka na interakciu s objektom.
Two side by side portraits of a woman taken in low light using the AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED lens, showing bokeh
 
Špičková kvalita obrazu
Ide o vyvrcholenie odborných znalostí spoločnosti Nikon v oblasti dizajnu objektívov, optickej dokonalosti a špičkových inovácií v tomto odvetví. Jeho nový optický dizajn vytvára ultra vysoké rozlíšenie v celom ráme, najmä pri použití s jednou z plnoformátových (FX) digitálnych zrkadloviek Nikon s vysokým rozlíšením. Je to objektív, ktorý posúva hranice možností zobrazovania, objektív, ktorý môže posunúť vašu fotografiu a video na novú vzrušujúcu úroveň.
Portrait of an older man looking off camera, shot using the AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED lens
 
Žiadne kompromisy akceptované
Čisté fotografie a videá bez skreslenia, chromatická aberácia, duchovia a odlesky sú minimalizované tromi prvkami s extra nízkym rozptylom (ED). Nano Crystal Coat (N) prekonáva konvenčné antireflexné vrstvy v širokom rozsahu vlnových dĺžok pre maximálny kontrast. Rovnako ako AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G, bodové zdroje svetla sa reprodukujú prirodzene bez odleskov sagitálnej komy a minimalizovaného astigmatizmu, dokonca aj na okrajoch záberu. Elektromagnetická membrána (E) udržuje konzistentnú expozíciu počas vysokorýchlostného snímania, zatiaľ čo fluórová vrstva zaisťuje celoživotné brilantné výkony.
 
Výnimočná kvalita
Nový AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED sa pripája k ostatným objektívom NIKKOR f/1,4 zo série zlatých prsteňov, ktoré obsahujú iba prvotriedne prvotriedne objektívy s vrstvou Nano Crystal Coat a špičkovou kvalitou vyhotovenia. Medzi tieto ďalšie objektívy patria AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G, AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G, AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G, AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G.
 
Elektromagnetický membránový mechanizmus
Mechanizmus elektromagnetickej clony v tubuse objektívu poskytuje vysoko presné ovládanie elektronickej clony alebo lamely clony pri použití automatickej expozície počas sériového snímania. Pri konvenčných šošovkách typu D/G sú lamely membrány ovládané mechanickými páčkami.
 
ED (extra-nízke disperzné) sklo
Optické sklo vyvinuté spoločnosťou Nikon, ktoré sa používa s normálnym optickým sklom v teleobjektívoch na dosiahnutie optimálnej korekcie chromatických aberácií.
 
Fluórový plášť
Fotografi potrebujú výstroj, ktorá odolá poveternostným vplyvom. Fluórová vrstva Nikon účinne odpudzuje prach, kvapôčky vody, mastnotu alebo nečistoty a zaisťuje jednoduché odstránenie, aj keď sa prilepia na povrch objektívu. Fluórová vrstva Nikon znáša vysokú frekvenciu stierania povrchu šošoviek a jej antireflexný efekt tiež prispieva k zachyteniu jasných snímok.
 
IF objektív
Objektív NIKKOR, v ktorom sa počas zaostrovania posúva iba vnútorná skupina objektívov. IF NIKKORS teda nemenia veľkosť počas činnosti automatického zaostrovania, čo umožňuje kompaktné a ľahké objektívy schopné zaostrenia na menšie vzdialenosti.
 
M/A
Vybrané objektívy NIKKOR majú režim zaostrovania, ktorý umožňuje prepnutie z automatického na manuálne zaostrovanie prakticky bez oneskorenia jednoduchým otočením zaostrovacieho krúžku na objektíve. Vďaka tomu je možné plynulo prejsť na jemné manuálne zaostrovanie pri pohľade cez hľadáčik.
 
Nano Crystal Coat
Antireflexná vrstva vyvinutá spoločnosťou Nikon, ktorá prakticky eliminuje odrazy vnútorného prvku šošovky v širokom rozsahu vlnových dĺžok. Nano Crystal Coat rieši  efekty spôsobené červeným svetlom a účinne redukuje šmuhy a záblesky spôsobené svetlom vstupujúcim do šošovky diagonálne.
 
Silent Wave Motor
Objektívy AF-S NIKKOR sú vybavené motorom Silent Wave Motor (SWM) od spoločnosti Nikon. Táto technológia premieňa „cestovné vlny“ na rotačnú energiu na zaostrenie optiky. To umožňuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie, ktoré je mimoriadne presné a super tiché.
 
 
ohnisková vzdialenosť 105mm
svetelnosť F/1.4G
priemer filtra 82mm
obrazový stabilizátor Nie
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 14 prvkov v 9 skupinách
zaostrovanie Autofocus / Manuál
min. zaost. vzdialenosť 100 cm
slnečná clona Ano (typ HB-79)
odolnosť voči prachu a vlhkosti ano
rozmery 94,5 × 106 mm
hmotnosť 985 g
Kompatibilita Nikon F
typ Pevné ohnisko