Nikon AF-S 60mm f/2,8G ED Micro Nikkor

3 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Vysokosvetelný makroobjektív Nikon 60mm f/2.8G ED AF-S Micro NIKKOR, so zaostrovacím motorom. Obľúbený 60 mm objektív na snímanie makrosnímok s reprodukčným pomerom 1 : 1, ktorý je určený na použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX a DX. Tiché automatické zaostrovanie zabezpečované ultrazvukovým zaostrovacím motorom, interný zaostrovací systém s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a neotáčavá šošovka z neho robia ideálny nástroj na veľmi blízke priblíženie k objektom. Výnimočná, vysokokvalitná optika poskytuje vynikajúce makrosnímky a robí z objektívu životaschopnú alternatívu na všeobecné použitie.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€749    
Kód tovaru 15654
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

POPULÁRNY 60 MM MACRO OBJEKTÍV 

Tento model je ideálnym nástrojom pre všetkých tých fotografov, ktorí pracujú v žánri makro. Rad objektívov 60 mm f/2,8 G ED Micro existuje už viac ako 20 rokov a spoločnosť Nikon naďalej podporuje tento jedinečný výtvor. Tento vylepšený, aktualizovaný objektív nikdy neopustí pódium lídra vo svojej triede. Medzi znalcami a znalcami kvalitných obrázkov si získal nebývalú obľubu a táto obľuba je oprávnená!
 
 
 
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,185 m (automatické zaostrovanie do 0,219 m). Prvky zo skla Super ED s extra nízkym rozptylom a asférickými šošovkami zaisťujú vysoké rozlíšenie a kontrast s minimom sférických aberácií, astigmatizmu a iných skreslení. Automatické zaostrovanie s tichým ultrazvukovým motorom (SWM), pevná ohnisková vzdialenosť, vnútorný systém zaostrovania a neotáčavá predná šošovka robia tento objektív ideálnym pre zábery zblízka. Výnimočne kvalitná optika poskytuje vynikajúce makro výsledky a možno ju použiť ako všestranný objektív.
 

Tento model má pevnú ohniskovú vzdialenosť 60 mm a má tiež nanokryštalický povlak na elimináciu odleskov a závojov. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je do 0,185 m (s automatickým zaostrovaním do 0,219 m). Objektív je vybavený asférickými šošovkami, ako aj prvkami zo skla Super ED.

Elegantné telo objektívu je vyrobené z kvalitného plastu. Tento model je najlepšou voľbou pre profesionálne fotografovanie v exteriéri aj interiéri. Napriek tomu, že hlavným typom použitia objektívu Nikon ED Micro je makro režim (v mierke jedna ku jednej), objektív umožňuje získať vynikajúce snímky pri použití na snímanie úplne iných žánrov, kde sa napríklad teleobjektív najčastejšie používa.

Tichý ultrazvukový motor typu SWM poskytne pomerne rýchle a tiché automatické zaostrovanie. Navyše tento aktuátor zaručuje užívateľovi rýchly a jednoduchý prechod medzi režimom manuálneho zaostrovania a automatického zaostrovania. Asférické šošovky použité v objektíve zaručujú vysoké rozlíšenie obrazu a kontrast s minimom astigmatizmu, sférických aberácií a iných skreslení. Vďaka deviatim lamelám, ktoré tvoria kruhovú clonu, sú farby na fotografii presne reprodukované za hranicou maximálnej ostrosti.

Vynikajúca kvalita bokehu, ktorú je ťažké dosiahnuť s inými makroobjektívmi. Prítomnosť inovatívnej nanokryštalickej antireflexnej vrstvy pomáha predchádzať odleskom, vnútorným odrazom a iným nežiaducim efektom, ktoré sa vyskytujú v rámci samotnej optickej konštrukcie šošovky, a tak sa dosahuje neprekonateľný detailobrazu.

Vnútorné zaostrovanie tohto modelu sa stalo tak populárnym vďaka nezmenenej hmotnosti a veľkosti objektívu. Práca so zariadením je veľmi pohodlná, pretože jeho pevná predná šošovka umožňuje používať širokú škálu príslušenstva, napríklad kruhové polarizátory. Neprekonateľná kvalita obrazu s vynikajúcou ostrosťou, kontrastom, vynikajúcim rozlíšením, prirodzenou reprodukciou farieb a tiež zdôrazňuje svetelnosť a sýtosť odtieňov a farieb.

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 60 mm
svetelnosť F / 2.8
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor Nie
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 12 / 9
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 18,5 cm
slnečná clona HB-42
odolnosť voči prachu a vlhkosti -
rozmery 7,3 × 8,9 cm
hmotnosť 425 g
Kompatibilita pre Nikon
Hmotnosť balenia 0,800 kg

 

.