Nikon AF-S 50mm f/1,4G

1 hodnotenie
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Vysoko svetelný základný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 50 mm, vysoko kvalitnou optikou a exkluzívnym ultrazvukovým zaostrovacím motorom Nikon pre takmer bezhlučný chod.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
7.7.2022
€415    
Kód tovaru 14485
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Objektív sa vyznačuje vysokou svetelnosťou f / 1,4 zaručujúci jasný obraz v hľadáčiku a je ideálny pre fotografovanie za nízkej hladiny osvetlenia a pri požiadavke malej hĺbky ostrosti.

Hlavné rysy:

  • Základný objektív s vysokou svetelnosťou a ohniskovou vzdialenosťou 50 mm (pri použití na formáte DX: ekvivalent ohniskovej vzdialenosti 75 mm na kinofilme).
  • Vysoká svetelnosť f / 1,4.
  • Pokročilá optická konštrukcia minimalizuje vznik závoja a korigujúca farebnú vadu.
  • Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) pre tiché a rýchle automatické zaostrovanie.
  • Dva zaostrovacie režimy: M / A (autofokus s prioritou manuálneho zaostrenia) a M (manuálne zaostrovanie).
  • Systém vnútorného zaostrenia na dosiahnutie konštantnej dĺžky objektívu.
  • Pevná predná časť tubusu s filtrovým závitom umožňujúce použitie kruhových polarizačných filtrov a zábleskového príslušenstva.
  • Zaostrovací krúžok objektívu, ktorý sa neotáča pri automatickom zaostrovaní.

Použité technológie: SIC, D, G, SWM

D:

Všetky AF Nikkor sú vybavené zabudovaným mikropočítačom, ten však pri objektívu typu D ponúka ešte niečo naviac. Tieto objektívy totiž dokážu odovzdať informáciu o vzdialenosti objektu od aparátu do tela AF aparátu Nikon, čo umožňujú takéto pokročilé techniky, akými sú 3D matricové meranie alebo meranie multisenzorom 3D vyvažovaný doplnkový záblesk.

G:

Objektívy nemajú na svojom tele krúžok pre ovládanie clony. Požadovaná clona sa nastavuje priamo z tela fotoaparátu, ak túto funkciu telo fotoaparátu ponúka.

SWM:

Technológia AF-S. Táto technológia Nikonu je ďalším dôvodom obľúbenosti teleobjektívov Nikkor medzi profesionálnymi fotografmi. AF-S NIKKOR sú vybavené motorom Nikon Silent Wave, ktorý prevádza "vlnenie" do rotačnej energie, poháňajúci autofokus. To umožňuje rýchlostnú, mimoriadne presnú a takmer bezhlučnú prácu autofokusu.

Režim M / A (manuálny / automatický):

AF-S NIKKOR sú vybavené špeciálnym M / A režimom Nikonu, ktorý umožňuje prepínanie z manuálneho na automatické ovládanie prakticky bez prestávky, a to dokonca aj pri AF sérii záberov a bez ohľadu na použitý autofokusový režim. Akonáhle sa počas automatického ostrenia rozhodnete ostriť manuálne, stačí začať normálne manuálne zaostrovať tak, ako ste zvyknutí - objektív sa sám automaticky prepne do režimu manuálneho ostrenia.

SIC:

Vylepšením niekoľkovrstvového poťahu "NIC" (Nikon Integrated Coating) je Nikon super-integrovaný poťah, ktorý spĺňa celý rad požiadaviek, vrátane zníženej odrážavosti v širšom rozsahu vlnovej dĺžky a mimoriadnj vyváženosti a reprodukcie farieb. Nikon super-integrovaný poťah je obzvlášť účinný u objektívov s veľkým počtom prvkov, ako sú napríklad Zoom-Nikkor. Proces viacvrstvového poťahovania je tiež vždy prispôsobený konštrukcii konkrétneho objektívu.