Nikon AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR

4 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Zoznámte sa s objektívom Nikon určeným na profesionálnu prácu – najčastejšie používaným objektívom radu NIKKOR. Ak potrebujete jediný objektív, ktorý zvládne akúkoľvek fotografickú príležitosť, toto je on.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
11.3.2024
€1 599    
Kód tovaru 13204
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

RÝCHLEJŠÍ, ODOLNEJŠÍ, STABILNEJŠÍ NEŽ KEDYKOĽVEK PREDTÝM


 

Úplne prepracovaný objektív prináša vo svojej konštrukcii mnohé vylepšenia a nové technológie. Medzi tie najdôležitejšie zmeny patrí nová mechanicky odolnejšia konštrukcia objektívu, úplne nová výkonnejšia optická sústava s asféricky tvarovanými šošovkami z nízko rozptylového ED skla, nový až 1,5x rýchlejší ultrazvukový SWM motor automatického zaostrovania, elektromagneticky ovládaná clona a po novom je objektív vybavený výkonným optickým stabilizátorom VR. Tento robustný a utesnený univerzálny objektív profesionálnej konštrukcie ponúka okrem už spomenutého klasický rozsah ohniskových vzdialeností 24-70 mm a konštantnú vysokú svetelnosť f/2.8. Objektív umožňuje zaostrovať v režime makro už od vzdialenosti 38cm (berie sa od roviny snímača) pri zväčšení až 0,28x. Optická sústava objektívu pozostáva z 20-tich šošoviek zoradených do 16-tich skupín a okrem dvoch nízko rozptylových šošoviek z ED skla obsahuje aj jednu asféricky tvarovanú šošovku z ED skla, jednu HRI šošovku s vysokým indexom lomu svetla a ďalšie tri asférické šošovky. Okrem toho sú predné šošovky vybavené fluórovou vrstvou a špeciálnou antireflexnou vrstvou Nikon Nano Crystal Coat. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú a nekompromisnú profesionálnu kvalitu obrazu.

 

 

Pripravený na cesty

Či už snímate statické snímky alebo video – tento renomovaný objektív od spoločnosti Nikon s rozsahom ohnísk od širokouhlého po stredný teleobjektív je odpoveďou na potreby profesionálneho použitia. Rozsah zoomu 24 – 70 mm pokrýva najčastejšie používané ohniskové vzdialenosti pri fotografovaní – od krajiny cez štúdiové fotografie až po svadby či reportáže. Konštantná svetelnosť objektívu f/2,8 zaručuje výnimočný výkon v slabom svetle a konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu. Získate výnimočné výsledky, či snímate statické snímky alebo video.
 

 

 
Rýchlejší
 
Využite rýchlejšie automatické zaostrovanie a elektromagnetickú clonu, ktorá umožňuje výnimočný výkon pri sériovom snímaní. Exkluzívny ultrazvukový zaostrovací motor od spoločnosti Nikon umožňuje ultrarýchle a ultratiché automatické zaostrovanie s možnosťou okamžitého manuálneho doostrenia. Elektromagnetická clona umožňuje konzistentnú a presnejšiu expozíciu pri vysokorýchlostnom sériovom snímaní.
 

 

Stabilnejší

Výkonná stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon umožňuje používať až o štyri expozičné stupne dlhšie časy uzávierky. Snímajte z ruky s dlhšími časmi bez kompromisov v ostrosti. Stabilizácia obrazu umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o štyri expozičné stupne, než by bolo inak možné. Chvenie fotoaparátu je minimalizované, a to aj pri slabom osvetlení.
 

 

Ostrejší
 

Pracujte s nekompromisnou obrazovou kvalitou. Vynovená optická konštrukcia prináša výnimočné rozlíšenie až po okraj obrazového poľa.Toto je prvý objektív NIKKOR vybavený asférickým prvkom zo skla s extrémne nízkym rozptylom (ED), ktorý bojuje proti farebným vadám a kome, a znižuje pokles jasu. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon znižuje reflexy a závoj s cieľom dosiahnuť čistejšie snímky.

 

Odolnejší
 
Zachyťte záber bez ohľadu na prostredie. Tento objektív je úplne utesnený voči poveternostným vplyvom a je pripravený odolávať každodenným nárokom profesionálneho používania.
Nikon posilnil konštrukciu tohto objektívu určeného na každodennú prácu. Fluórová vrstva na prednom a zadnom prvku objektívu aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez kompromisov v obrazovej kvalite. Táto vrstva tiež zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu. Aretačné tlačidlo dodávanej slnečnej clony je zapustené, aby sa zabránilo náhodnému uvoľneniu clony.
 
 
 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 24 - 70 mm
svetelnosť F / 2.8
priemer filtra 82mm
obrazový stabilizátor Ano
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 20 / 16
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 38 cm
slnečná clona HB-74
odolnosť voči prachu a vlhkosti Ano
rozmery 8,8 x 15,45 m
hmotnosť 1070 g
Kompatibilita pre Nikon