Nikon AF-S 17-35mm f/2,8D ED-IF Zoom

Neohodnotené
 
 

Vysokovýkonný extrémne širokouhlý zoom objektív s tichým a rýchlym zaostrovacím motorom. 

Dostupnosť 6-10 prac. dní (> 5)
Môžeme doručiť do
19.5.2021
€1 531    
Kód tovaru 13210
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Hlavné rysy 1. Asférické optické členy a optické členy z ED skiel 2. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,28 m v celom rozsahu ohnísk 3. Zaostrovací režim M / A pre rýchle prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním 4. Deväťlamelová clona s kruhovým otvorom

Dodávané príslušenstvo:

Tvarovo optimalizovaná slnečná clona HB-23, 77 mm predná krytka, zadná krytka LF-1, koženkové púzdro CL-76.

Použité technológie: ED, ASP, IF, D, SWM, M / A, SIC

ED:

Nikon vyvinul ED sklo (s mimoriadne nízkym rozptylom) pre potreby výroby teleobjektívov, ktoré sa vyznačujú mimoriadnou ostrosťou a vďaka minimalizácii chromatických aberácií umožňujú farebnú korekciu. Poskytuje neuveritelnú ostrost a kontrast pri najnižších clonách. Super-integrovaný poťah Nikonu zaisťuje mimoriadny výkon. Pre zosilnenie výkonu svojich optických prvkov objektívu používa Nikon výlučne viacvrstvový poťah šošoviek, ktorý účinne znižuje zdvojené obrysy a reflexy na zanedbateľnú úroveň.

IF: (Internal Focus) vnútorné zaostrovanie - Predstavte si, že by ste mohli zaostriť objektív, bez toho aby zmenil veľkosť. Práve to umožňuje IF technológie Nikonu. Všetok optický pohyb je obmedzený na vnútornú časť nevysúvacieho tubusu objektívu, čo umožňuje kompaktnejšie a ľahšie konštrukcie aj zaostrovanie na kratšiu vzdialenosť. Použitie menšieho a ľahšieho zoskupenia šošoviek navyše zabezpečuje rýchlejšie ostenie.

D:

Všetky AF Nikkor sú vybavené zabudovaným mikropočítačom, ten však pri objektíve typu D ponúka ešte niečo naviac. Tieto objektívy totiž dokážu odovzdať informáciu o vzdialenosti objektu od aparátu do tela AF aparátu Nikon, čo umožňujú takéto pokročilé techniky, akými sú 3D matricové meranie alebo meranie multisenzorom 3D vyvažovaný doplnkový záblesk.

SWM:

Technológia AF-S. Táto technológia Nikonu je ďalším dôvodom obľúbenosti teleobjektívov Nikkor medzi profesionálnymi fotografmi. AF-S NIKKOR sú vybavené motorom Nikon Silent Wave, ktorý prevádza "vlnenie" do rotačnej energie, poháňajúci autofokus. To umožňuje rýchlostnú, mimoriadne presnú a takmer bezhlučnú prácu autofokusu.

Režim M / A (manuálny / automatický):

AF-S NIKKOR sú vybavené špeciálnym M / A režimom Nikonu, ktorý umožňuje prepínanie z manuálneho na automatické ovládanie prakticky bez prestávky, a to dokonca aj pri AF sérii záberov a bez ohľadu na použitý autofokusový režim. Akonáhle sa počas automatického ostrenia rozhodnete ostriť manuálne, stačí začať normálne manuálne zaostrovať tak, ako ste zvyknutí - objektív sa sám automaticky prepne do režimu manuálneho ostrenia.

SIC:

Vylepšením niekoľkovrstvového poťahu "NIC" (Nikon Integrated Coating) je Nikon super-integrovaný poťah, ktorý spĺňa celý rad požiadavkov, vrátane zníženej odrážavosti v širšom rozsahu vlnovej dlžky a mimoriadnej vyváženosti a reprodukcie farieb. Nikon super-integrovaný poťah je obzvlášť účinný u objektívov s veľkým počtom prvkov, ako sú napríklad Zoom-Nikkor. Proces viacvrstvového priťahovania je tiež vždy prispôsobený konštrukcii konkrétneho objektívu.

ASP:

Asférické šošovky prakticky eliminujú problém koma (vada šošoviek, prejavujúca sa tým, že bod sa zobrazí ako sústava obrazcov) a ďalších typov skreslenia - a to dokonca aj s najmenšiou clonou. Zvlášť užitočné sú pri korekcii skreslenia pri širokouhlých objektívoch. Použitie asférických šošoviek navyše umožňuje konštrukciu menších a ľahších objektívov.