Nikon AF-S 105mm f/2,8G IF-ED VR MICRO

4 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Základné charakteristiky objektívu AF-S 105mm:

  • Funkcia VR II
  • Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)
  • Prvok zo skla ED
  • Systém vnútorného zaostrovania (IF)
Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€859    
Kód tovaru 169
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Hlavné rysy

1. Prvý Makroobjektív na svete so vstavaným systémom redukcie vibrácií.

2. Systém redukcie vibrácií VR II ekvivalentný použitiu o 4 stupne kratšieho času uzávierky.

3. Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) pre rýchle a tiché automatické zaostrovanie s možnosťou pohodlného prepínania medzi manuálnym a automatickým zaostrovaním.

4. Optický člen z ED skla pre minimalizáciu farebnej vady.

5. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat pre výraznú redukciu závoja a produkciu ostrých a brilantných snímkov.

6. Vnútorné zaostrovanie (IF) pre nemennú dĺžku objektívu a ľahké použitie polarizačných filtrov / zábleskového príslušenstvo upevňované na objektív.

7. Zaostrovacie režimy - automatické zaostrovanie s možnosťou manuálneho zaostrenia; manuálne zaostrovanie.

8. 9lamelová kruhová irisová clona pre príjemnú a prirodzene pôsobiacu reprodukciu neostrého pozadia snímkov.

9. Filtrový závit o priemere 62 mm (neotáča sa).

 

Dodávané príslušenstvo:

Predná krytka objektívu LC-62, zadná krytka objektívu LF-1, mäkké puzdro CL-1020, slnečná clona HB-38.

Použité technológie: ED, SIC, N, IF, D, SWM, M / A, VR

ED:

Nikon vyvinul ED sklo (s mimoriadne nízkym rozptylom) pre potreby výroby teleobjektívov, ktoré sa vyznačujú mimoriadnou ostrosťou a vďaka minimalizácii chromatických aberácií umožňujú farebnú korekciu. Poskytuje neuveriteľnú ostrosť a kontrast pri najnižších clonách. Super-integrovaný poťah Nikonu zaisťuje mimoriadny výkon. Pre zosilnenie výkonu svojich optických prvkov objektívu používa Nikon výlučne viacvrstvový poťah šošoviek, ktorý účinne znižuje zdvojené obrysy a reflexy na zanedbateľnú úroveň.

IF: (Internal Focus) vnútorné zaostrovanie - Predstavte si, že by ste mohli zaostriť objektív, bez toho aby zmenil veľkosť. Práve to umožňuje IF technológie Nikonu. Všetok optický pohyb je obmedzený na vnútornú časť nevysúvacieho tubusu objektívu, čo umožňuje kompaktnejšie a ľahšie konštrukcie aj zaostrovanie na kratšiu vzdialenosť. Použitie menšieho a ľahšieho zoskupenia šošoviek navyše zabezpečuje rýchlejšie ostenie.

VR (redukcia vibrácií):

Nový VR systém Nikonu minimalizuje nebezpečenstvo rozmazania obrazu, spôsobované otrasmi aparátu a ponúka kvalitu zodpovedajúcu fotografovaniu s o tri stupne (osemkrát) rýchlejším časom. Objektív tiež ponúka možnosť prirodzeného obrazu v hľadáčiku aj počas činnosti VR. VR systém objektívu navyše automaticky detekuje pohyb aparátu - nie je potrebné používať žiadny osobitný režim.

D:

Všetky AF Nikkor sú vybavené zabudovaným mikropočítačom, ten však pri objektívu typu D ponúka ešte niečo naviac. Tieto objektívy totiž dokážu odovzdať informáciu o vzdialenosti objektu od aparátu do tela AF aparátu Nikon, čo umožňujú takéto pokročilé techniky, akými sú 3D matricové meranie alebo meranie multisenzorom 3D vyvažovaný doplnkový záblesk.

SWM:

Technológia AF-S. Táto technológia Nikonu je ďalším dôvodom obľúbenosti teleobjektívov Nikkor medzi profesionálnymi fotografmi. AF-S NIKKOR sú vybavené motorom Nikon Silent Wave, ktorý prevádza "vlnenie" do rotačnej energie, poháňajúci autofokus. To umožňuje rýchlostnú, mimoriadne presnú a takmer bezhlučnú prácu autofokusu.

Režim M / A (manuálny / automatický):

AF-S NIKKOR sú vybavené špeciálnym M / A režimom Nikonu, ktorý umožňuje prepínanie z manuálneho na automatické ovládanie prakticky bez prestávky, a to dokonca aj pri AF sérii záberov a bez ohľadu na použitý autofokusový režim. Akonáhle sa počas automatického ostrenia rozhodnete ostriť manuálne, stačí začať normálne manuálne zaostrovať tak, ako ste zvyknutí - objektív sa sám automaticky prepne do režimu manuálneho ostrenia.

N (Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat):

Antireflexná vrstva "Nano Crystal Coat" je antireflexná vrstva, ktorá má svoj pôvod vo vývoji zariadení NSR (Nikon Step and Repeat) určených na výrobu polovodičov. Tieto antireflexné vrstvy prakticky eliminujú reflexy vo vnútri objektívu v širokom rozmedzí vlnových dĺžok a sú tak efektívne najmä pre redukciu závoja u extra širokouhlých objektívov.

SIC:

Vylepšením niekoľkovrstvového poťahu "NIC" (Nikon Integrated Coating) je Nikon super-integrovaný poťah, ktorý spĺňa celý rad požiadaviek, vrátane zníženej odrážavosti v širšom rozsahu vlnovej dĺžky a mimoriadnj vyváženosti a reprodukcie farieb. Nikon super-integrovaný poťah je obzvlášť účinný u objektívov s veľkým počtom prvkov, ako sú napríklad Zoom-Nikkor. Proces viacvrstvového poťahovania je tiež vždy prispôsobený konštrukcii konkrétneho objektívu.