Nikon 70-200mm f/2.8E FL ED VR

2 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Rýchlejší. Ľahší. Agilnejší než kedykoľvek predtým. Objektív AF-S NIKKOR 70 – 200 mm f/2.8E FL ED VR vám umožní lepšie zachytávať ohromujúce snímky v tých najdrsnejších podmienkach.

Dostupnosť asi 7-8 dní (>5 ks)
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€2 270    
Kód tovaru 14461
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Ako môžete zlepšiť dokonalosť? Vylepšíte detaily, ktoré v teréne predstavujú významný rozdiel. Najnovšia verzia tohto renomovaného objektívu, ktorá bola skonštruovaná tak, aby vynikla, vám umožní byť o krok napred.

Vylepšené automatické zaostrovanie so sledovaním objektu a riadenie expozície v kombinácii s režimom stabilizácie obrazu SPORT umožňujú výnimočné sériové snímanie. Úplne nová optická konštrukcia zaručuje špičkový výkon od okraja po okraj. A antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon účinne znižuje reflexy a závoj. Vďaka použitiu fluoritového optického prvku je konštrukcia ľahká a odolná.

Zdvihnite latku: teleobjektív so svetelnosťou f/2.8

Bez ohľadu na to, či snímate šport, akciu, najnovšie správy alebo reportáž, tento objektív formátu FX môže posunúť vašu prácu na vyššiu úroveň. Rozsah ohniskovej vzdialenosti 70 – 200 mm (105 – 300 mm, keď objektív použijete s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX) je vhodný pre všetky situácie. Vysoká svetelnosť f/2,8 umožňuje výnimočný výkon pri slabom svetle a konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť sa znížila na pôsobivú hodnotu 1,1 m a maximálny reprodukčný pomer sa zvýšil z 0,11-násobku na 0,21-násobok. Fotografi pracujúci s obrazovými snímačmi s vysokým rozlíšením a rýchlo snímajúcimi digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon budú pripravení na všetko.

Ostrosť, stabilita, rýchlosť: zlepšená stabilizácia obrazu (VR)

Udržte krok s akciou bez zníženia ostrosti. Stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon minimalizuje účinky chvenia fotoaparátu, vďaka čomu vám umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 kroky dlhšími ako pri snímaní bez použitia stabilizácie obrazu. Stabilizácia obrazu, ktorá je navrhnutá tak, aby znížila rozmazanie spôsobené pohybom fotoaparátu, sa teraz aktivuje v momente stlačenia tlačidla spúšte do polovice a funguje ticho. Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie alebo objektov s nepravidelným pohybom. Umožňuje tiež podobnú frekvenciu sériového snímania a podobné oneskorenie expozície, aké možno dosiahnuť pri vypnutej stabilizácii obrazu. Tento objektív dokonca rozpozná, keď sa používa statív, a v normálnom režime stabilizácie obrazu a režime stabilizácie obrazu SPORT sa podľa toho nastaví.

Presnosť medzi objektívom a fotoaparátom: vynikajúce automatické zaostrovanie so sledovaním objektu a riadenie expozície

Tento objektív, ktorý bol skonštruovaný tak, aby spolupracoval s rýchlymi, profesionálnymi digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon, rýchlo a presne reaguje na zmeny automatického zaostrovania. Teraz môžete spoľahlivo sledovať objekty s rýchlym pohybom – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepravidelne alebo náhodnou rýchlosťou, prípadne sa rýchlo približujú k fotoaparátu. A vylepšené automatické zaostrovanie so sledovaním objektu nie je jediným zdokonalením. Počas rýchleho sériového snímania je mechanizmus elektromagnetickej clony synchronizovaný so spúšťou fotoaparátu na zabezpečenie rýchleho automatického riadenia expozície a konzistencie medzi zábermi. Jednotka lamiel clony s pohonným mechanizmom je integrovaná v tubuse objektívu, čo umožňuje plynulé a konzistentné ovládanie dokonca aj počas rýchleho sériového snímania. A ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) od spoločnosti Nikon umožňuje ultrarýchle a ultratiché automatické zaostrovanie s možnosťou plynulého manuálneho doostrenia.

Výnimočná integrita: optická presnosť až po okraj obrazového poľa

Tento objektív poskytuje vynikajúcu ostrosť a kontrast v celom obrazovom poli. V porovnaní s jeho predchodcom je vylepšený výkon od okraja po okraj a znížil sa pokles svetla. Nová optická konštrukcia efektívne potláča farebné okraje a farebnú vadu a koriguje skreslenie v celom rozsahu zoomu. Zahŕňa šesť prvkov zo skla ED, fluoritový optický prvok a prvok s vysokým indexom lomu (HRI). A antireflexná vrstva Nano Crystal Coat znižuje reflexy a závoj, aby sa dosiahli čistejšie snímky. Vďaka použitiu fluoritového skla nemá ľahká konštrukcia objektívu negatívny vplyv na kvalitu snímok.

Dokonale vyvážený: zlepšené ovládanie

Pri práci v časovom strese môžu detaily znamenať veľký rozdiel. Konfigurovateľné tlačidlá na tubuse, ktoré boli prevzaté z profesionálnych teleobjektívov NIKKOR, uľahčujú zmenu funkcií pomocou palca, zatiaľ čo objektív je stabilný. Polohy krúžku zoomu a zaostrovacieho krúžku sú v porovnaní s predchodcom tohto objektívu vymenené, aby bola manipulácia vyváženejšia. Krúžok zoomu sa teraz nachádza pri prednom okraji tubusu, priamo pod vašou rukou, vďaka čomu pri ovládaní zoomu ľahšie udržíte stabilný postoj. Vrúbkovaný gumený povrch krúžku zoomu tiež pomáha dosiahnuť pevné uchopenie a pri snímaní naslepo uľahčuje ovládanie zoomu.

Pripravený do terénu: ľahký, odolný, spoľahlivý

Objektív je navrhnutý tak, aby odolal nárokom profesionálneho používania. Každá pohyblivá časť tubusu objektívu je spoľahlivo utesnená, aby bol objektív chránený pred prachom a kvapôčkami vody. A vďaka novému tubusu objektívu zo zliatiny horčíka, prvkom s vysokým indexom lomu (HRI) a fluoritovým prvkom je tento renomovaný objektív ľahší než kedykoľvek predtým. Objektív sa pýši aj fluórovou vrstvou od spoločnosti Nikon, ktorá aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok. Vrstva je nanesená na ochrannú šošovku na prednom a zadnom prvku objektívu, kde tiež umožňuje jednoduchšie čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu. Guľôčkové ložiská v krúžku objímky statívu zabezpečujú plynulé prechody medzi vodorovným a zvislým snímaním.