Nikon 24-85mm f/3.5-4.5 ED VR

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Nikon AF-S Nikkor 24-85mm f/3.5-4.5G ED VR je novým výkonným objektívom určeným pre použitie na zrkadlovkách formátu FX. Svojím praktickým rozsahom ohniskových vzdialeností nahrádza starší objektív koštrukcie D.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€659    
Kód tovaru 2526
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Tento univerzálny objektív je konštruovaný pre široké spektrum použitia, od širokouhlých záberov až po zábery s ohniskovou vzdialenosťou teleobjektívu. Je ideálnym kompaktným riešením pre každodenné použitie pre väčšinu situácií, ktoré budete fotografovať. Nikon týmto objektívom nahradzuje starší objektív Nikon AF-S Nikkor 24-85mm f/2,8-4D IF, a prichádza v ňom s úplne novou prepracovanou optickou sústavou vybavenou systémom stabilizácie obrazu, nízko rozptylovými ED členmi, tromi asférickými šošovkami ako aj vyššou optickou kvalitou obrazu. Napriek nepatrnému zníženiu svetelnosti objektívu oproti staršej konštrukcii, ponúka novinka vyššiu ostrosť a prenos kontrastu. Je to možné práve vďaka použitiu ED optických členov a sofistikovanému systému redukcie vibrácií VR (Vibration reduktor) druhej generácie firmy Nikon, ktorá je zárukou ostrých fotografií aj pri fotografovaní z ruky na najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť objektívu.

• Základný objektív s transfokáciou obrazu (zoomom) formátu FX o rozsahu ohniskových vzdialeností 24–85 mm (36–127,5 mm pri použití na digitálnych jednookých zrkadlovkách Nikon formátu DX).
• Systém redukcie vibrácií (VRII) umožňuje stabilnejšie fotografovanie z ruky a dovoľuje pracovať s časmi závierky dlhšími až o 4 expozičné stupne.
• Viacnásobné antireflexné vrstvy Nikon Super Integrated Coating výrazne znižujú výskyt odlexov a závoja a zaručujú vynikajúcu reprodukciu farieb.
• Objektív je konštruovaný špeciálne pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon formátu FX, no nie je žiadny problém s jeho použitím na Nikon zrkadlovkách formátu DX.
• Optické členy zo ED skla (optické skla s extrémne nízkym rozptylom svetla) a tri asféricke optické členy zaručujú vysoké rozlíšenie a kontrast pri súčasnej korekcii optických chýb a skreslenia obrazu.
• Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) umožňuje tiché a presné automatické zaostrovanie.
• Dva zaostrovacie režimy: M/A (automatické zaostrovanie s prioritou manuálneho zaostrenia tzv. funkcia Full Time Mmanual) a M (manuálne zaostrovanie).
• Kompaktná a ľahká konštrukcia.
• Utesnená konštrukcia objektívu, bajonet vybavený gumovým tesnením proti klimatickým vplyvom prostredia.