Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Vysokosvetelný profesionálny zoomobjektív Nikon 24-70mm F2.8G ED AF-S ZOOM NIKKOR. jeden z najlepších zoomobjektívov na svete. Je to objektív s vysokou svetelnosťou, štandardným rozsahom zoomu a ultrazvukovým zaostrovacím motorom pre rýchle a tiché zaostrovanie. Objektív je konštruovaný pre digitálne fotoaparáty a jeho kvalita zobrazenia v okrajových častiach obrazu konkuruje objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Objektív naviac obsahuje antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat pre minimalizáciu reflexov a závoja.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€1 639    
Kód tovaru 14221
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 
Profesionálny objektív s rýchlou clonou a štandardným zoomom so SWM pre rýchle a tiché automatické zaostrovanie. Objektív je navrhnutý pre digitálne fotoaparáty a z hľadiska ostrosti na celej ploche sa vyrovnáva objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Je tiež vybavený antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat, ktorá minimalizuje odrazy a závoj.
AF-S NIKKOR 24-70 mm f/2,8G ED od spoločnosti Nikon, bežne označovaný ako ťažný kôň profesionálov, je všestranný štandardný zoom, ktorý sa vyznačuje jasným a sofistikovaným optickým dizajnom. Konštantná maximálna clona f/2,8 poskytuje konzistentný výkon a osvetlenie v celom rozsahu zoomu a je vhodná na prácu pri slabom osvetlení a na prácu s technikami selektívneho zaostrovania. Tri presné asférické prvky tvarované zo skla a tri prvky s extra nízkym rozptylom sa používajú na výrazné zníženie sférických a chromatických aberácií v celom rozsahu zoomu s cieľom dosiahnuť vysoký stupeň ostrosti a čistoty. Na zlepšenie kvality obrazu bola použitá aj povrchová úprava Nano Crystal Coat a Super Integrated Coating na kontrolu odleskov a duchov pre lepší kontrast a presnosť farieb. Okrem toho, ako doplnok k zobrazovacím schopnostiam, Silent Wave Motor poskytuje rýchly a presný výkon automatického zaostrovania spolu s trvalým manuálnym zaostrovaním, čo prináša výhody ako pri fotografovaní, tak aj pri videu.

Štandardný zoom je určený pre fotoaparáty s bajonetom F formátu FX, dá sa však použiť aj s modelmi DX, kde poskytuje ekvivalentný rozsah ohniskovej vzdialenosti 36 – 105 mm.
Jasná konštantná maximálna clona f/2,8 poskytuje konzistentné osvetlenie v celom rozsahu zoomu a tiež poskytuje väčšiu kontrolu nad hĺbkou ostrosti pre izoláciu objektov a prácu s technikami selektívneho zaostrovania.
Tri asférické prvky sa používajú na zníženie sférických aberácií a skreslení, aby sa dosiahli ostré snímky s presným vykreslením.
Tri prvky s extra nízkym rozptylom výrazne redukujú farebné lemovanie a chromatické aberácie, aby sa dosiahla väčšia čistota a presnosť farieb.
Nano Crystal Coat aj Super Integrated Coat boli aplikované na jednotlivé prvky na potlačenie vnútorných odrazov, odleskov a duchov pre lepší kontrast a presnosť farieb pri práci v silných svetelných podmienkach.
Silent Wave Motor poskytuje rýchle, tiché a presné automatické zaostrovanie spolu s trvalým manuálnym zaostrovaním. Použitý je aj dizajn vnútorného zaostrovania, kde sa počas zaostrovania pohybujú iba vnútorné skupiny šošoviek, aby sa zachovala celková dĺžka šošovky počas používania a podporila sa vyššia rýchlosť zaostrovania.
Zaoblená clona s deviatimi lamelami podporuje príjemnú kvalitu rozostrenia, ktorá prospieva využívaniu techník malej hĺbky ostrosti.

Zorný uhol (horzntl., vertl., diagnl.) FX  84° – 34°20'                                      DX  61° – 22°50'
Konštrukcia objektívu (prvky/skupiny) 15 prvkov v 11 skupinách 
Počet lamiel clony 9
Maximálna clona 22
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť (m) 35 – 50 mm: 0,38 m                                  24, 28, 70 mm: 0,41 m
Maximálne priblíženie (x) -
Aktivátor AF SWM
Priemer filtra (mm) 77 mm
Max. priemer x dĺžka (mm) 88 × 133 mm
Hmotnosť (g) 900 g
Priblíženie - medzikrúžok EF12 II -
Priblíženie - medzikrúžok EF25 II -
Kryt objektívu  LC-77 / LF-4
Clona objektívu  HB-40
Pevné puzdro  -
Mäkké puzdro polomäkké puzdro CL-M3