Fujifilm XF 56mm f/1,2 R APD

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Rýchly teleobjektív F1,2 vytvára krémový bokeh, zatiaľ čo jeho 56 mm ohnisková vzdialenosť, čo zodpovedá 85 mm vo formáte 35 mm filmu, ponúka pohodlnú vzdialenosť snímania od objektu. Fotoaparáty radu X si získali dobrú povesť pre svoju vernú reprodukciu odtieňov pokožky a ich kombinácia s týmto objektívom poskytuje dokonalé výsledky pri fotografovaní portrétov. Vstavaný APD filter, vrchol nanotechnológie Fujifilm, vytvára ešte jemnejší bokeh, vďaka čomu objekt ešte viac vynikne a zvyšuje kreativitu nielen pri portrétoch, ale aj pri širokej škále iných objektov.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€1 209    
Kód tovaru 2793
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

 STREDNÝ TELEOBJEKTÍV S VYSOKOU CLONOU A KRÁSNYM BOKEHOM

 
Apodizačný filter poskytuje kreatívnejšie portréty

FUJINON LENS XF56mmF1.2 R APD ponúka brilantnú úroveň ostrosti aj pri fotografovaní s clonou F1.2. Okrem toho apodizačný filter vyhladzuje obrysy bokehu. Táto kombinácia ostrosti obrazu a nádherného bokehu poskytuje portréty s trojrozmerným dojmom.

Optická konštrukcia 11 sklenených prvkov v 8 skupinách, vrátane jedného asférického prvku šošovky tvarovaného zo skla a dvoch prvkov šošovky s extra nízkym rozptylom. Sférické aberácie sú korigované asférickým skleneným prvkom, aby sa zabezpečilo vysoké rozlíšenie pri nastavení maximálnej clony. Navyše, vďaka kombinácii dvoch prvkov šošovky s extra nízkym rozptylom a troch cementovaných prvkov šošovky sa výrazne znížia chromatické aberácie.

Aplikovaním jedinečného povlaku Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) na všetky povrchy šošoviek sú zdvojené obrazy a odlesky kontrolované pre ostré a jasné výsledky.

Objektív tiež maximálne využíva jedinečný snímač Fujifilm X-Trans™ * 1 CMOS bez nízkopriepustného filtra pre mimoriadne vysokú kvalitu obrazu. Závoje a záblesky sú kontrolované aj v drsných podmienkach, ako je napríklad podsvietenie.

Kombináciou tohto objektívu s telom fotoaparátu radu X * 2 s technológiou Lens Modulation Optimizer * 3 (LMO) sa výkon objektívu ešte zlepší. LMO koriguje difrakciu * 4 a vytvára snímky s ostrosťou od okraja po okraj a vytvára realistický trojrozmerný efekt aj pri malých otvoroch.

Automatické zaostrovanie pre objektív s apodizačným filtrom
V minulosti sa apodizačný filter používal len na objektíve s manuálnym zaostrovaním, toto je prvé, ktoré využíva vysoko presné kontrastné AF.
V kombinácii s telom fotoaparátu radu X sú možné vďaka takmer tichému zvuku uzávierky prirodzenejšie zábery objektov.
 
Efekty podobné filmu s funkciou simulácie filmu
Fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi radu X sú vybavené režimami simulácie filmu, ktoré boli vyvinuté s využitím poznatkov spoločnosti Fujifilm z 80 rokov výroby, aby poskytovali farby a tóny podobné filmu. Kombináciou tohto objektívu s Pro Neg. Režim simulácie filmu, ktorý je špeciálne navrhnutý pre portrétnu fotografiu, reprodukuje nádherné odtiene pleti.
 
 
Vysoká kvalita spracovania a pohodlná obsluha
Apodizačný filter poskytuje najlepšie výsledky pri širších otvoroch. Aby bolo možné použiť široké clony aj v jasnom prostredí, obsahuje ND filter, ktorý upravuje jas v troch úrovniach. Na označenie apodizačného efektu je objektív vybavený clonovým krúžkom zobrazujúcim efektívnu clonu F č. v červenej. Rozdiel medzi F č. a efektívne F č. označuje účinnosť apodizačného filtra.
Krúžok zaostrenia aj clony sú kovové a kov je tiež použitý na vonkajšej strane tela objektívu pre vysokokvalitnú povrchovú úpravu. Textúra a krútiaci moment na prstencoch umožňujú pohodlné snímanie aj pri jemnom manuálnom zaostrovaní.
 
 
typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 56 mm
svetelnosť f / 1,2
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 11 / 8
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 70 cm
slnečná clona áno
rozmery 7.32 x 6.97 cm
hmotnosť 405 g
Kompatibilita pre FujiFilm