Fujifilm XF 56mm f/1,2 R APD

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Stredný teleobjektív s vysokou clonou. Rýchly objektív F1,2 vytvára krémový bokeh, zatiaľ čo jeho 56 mm ohnisková vzdialenosť, čo zodpovedá 85 mm vo formáte 35 mm filmu, ponúka pohodlnú vzdialenosť snímania od objektu. Fotoaparáty radu X si získali dobrú povesť pre svoju vernú reprodukciu odtieňov pokožky a ich kombinácia s týmto objektívom poskytuje dokonalé výsledky pri fotografovaní portrétov. Vstavaný APD filter, vrchol nanotechnológie Fujifilm, vytvára ešte jemnejší bokeh, vďaka čomu objekt ešte viac vynikne a zvyšuje kreativitu nielen pri portrétoch, ale aj pri širokej škále iných objektov.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€1 349    
Kód tovaru 2793
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

 

 
 
Apodizačný filter poskytuje kreatívnejšie portréty
 

FUJINON LENS XF56mmF1.2 R APD ponúka brilantnú úroveň ostrosti aj pri fotografovaní s clonou F1.2. Okrem toho apodizačný filter vyhladzuje obrysy bokehu. Táto kombinácia ostrosti obrazu a nádherného bokehu poskytuje portréty s trojrozmerným dojmom.

Použila sa optická konštrukcia 11 sklenených prvkov v 8 skupinách, vrátane jedného asférického prvku šošovky tvarovaného zo skla a dvoch prvkov šošovky s extra nízkym rozptylom. Sférické aberácie sú korigované asférickým skleneným prvkom, aby sa zabezpečilo vysoké rozlíšenie pri nastavení maximálnej clony. Navyše, vďaka kombinácii dvoch prvkov šošovky s extra nízkym rozptylom a troch cementovaných prvkov šošovky sa výrazne znížia chromatické aberácie.

Aplikovaním jedinečného povlaku Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) na všetky povrchy šošoviek sú zdvojené obrazy a odlesky kontrolované pre ostré a jasné výsledky.

Objektív tiež maximálne využíva jedinečný snímač Fujifilm X-Trans CMOS bez nízkopriepustného filtra pre mimoriadne vysokú kvalitu obrazu. Duchovia a záblesky sú kontrolované aj v drsných podmienkach, ako je napríklad podsvietenie.

Kombináciou tohto objektívu s telom fotoaparátu radu X  s technológiou Lens Modulation Optimizer  (LMO) sa výkon objektívu ešte zlepší. LMO koriguje difrakciu a vytvára snímky s ostrosťou od okraja po okraj a vytvára realistický trojrozmerný efekt aj pri malých otvoroch.

 

 
Automatické zaostrovanie pre objektív s apodizačným filtrom
 
V minulosti sa apodizačný filter používal len na objektíve s manuálnym zaostrovaním, toto je prvé, ktoré využíva vysoko presné kontrastné AF.
V kombinácii s telom fotoaparátu radu X sú možné vďaka takmer tichému zvuku uzávierky prirodzenejšie zábery objektov.
 
 
 
 
Efekty podobné filmu s funkciou simulácie filmu

Fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi radu X sú vybavené režimami simulácie filmu, ktoré boli vyvinuté s využitím poznatkov spoločnosti Fujifilm z 80 rokov výroby, aby poskytovali farby a tóny podobné filmu. Kombináciou tohto objektívu s Pro Neg. Režim simulácie filmu, ktorý je špeciálne navrhnutý pre portrétnu fotografiu, reprodukuje nádherné odtiene pleti.
 
 
 
 
Vysoká kvalita spracovania a pohodlná obsluha

Apodizačný filter poskytuje najlepšie výsledky pri širších otvoroch. Aby bolo možné použiť široké clony aj v jasnom prostredí, obsahuje ND filter, ktorý upravuje jas v troch úrovniach. Na označenie apodizačného efektu je objektív vybavený clonovým krúžkom zobrazujúcim efektívnu clonu F č. v červenej. Rozdiel medzi F č. a efektívne F č. označuje účinnosť apodizačného filtra.
Krúžok zaostrenia aj clony sú kovové a kov je tiež použitý na vonkajšej strane tela objektívu pre vysokokvalitnú povrchovú úpravu. Textúra a krútiaci moment na prstencoch umožňujú pohodlné snímanie aj pri jemnom manuálnom zaostrovaní.
 
 
 
typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 56 mm
svetelnosť f / 1,2
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 11 / 8
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 70 cm
slnečná clona áno
rozmery 7.32 x 6.97 cm
hmotnosť 405 g
Kompatibilita pre FujiFilm