Fujifilm XF 56mm f/1,2 R APD

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Fujifilm XF 56mm F1.2 R APD je kvalitný objektív, odolný voči vode a prachu s výbornou svetelnosťou, rýchlym a tichým zaostrovaním. Verzia APD obsahuje nový apodizačný filter, ktorý je ideálnou voľbou pre portrétnu fotografiu, na ktorej je každý detail kryštálovo čistý. Ponúka dokonale jemný bokeh, ktorý je dosiahnuté práve vďaka APD filtru.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
6.10.2022
€1 229    
Kód tovaru 2793
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

Fujinon XF 56 mm f/1,2 R APD je objektív s automatickým zaostrovaním pre digitálne fotoaparáty so senzormi formátu APS-C a ponúka ohniskovú vzdialenosť zodpovedajúcu 85 mm (ekvivalent formátu 35 mm). Objektív poskytuje maximálnu svetelnosť f/1,2, čo z neho robí najsvetelnejší objektív s automatickým ostrením pre digitálne fotoaparáty so senzorom APS-C. Navyše z neho nový apodizačný filter robí ideálnu voľbu pre portrétnu fotografiu, na ktorej je možné rozlíšiť každý pramienok vlasov, s unikátnym efektom bokeh.

Tento objektív je skvele prenosný. Po upevnení na telo fotoaparátu radu X Series váži asi polovicu*2 hmotnosti jednookej zrkadlovky s objektívom rovnakej ohniskovej vzdialenosti a clony a navyše je rýchly vďaka vysokorýchlostnému, tichému automatickému ostreniu. Vytvára nielen nádherný efekt bokeh, ale taktiež zachováva ostrosť s presným ostrením aj pri nízkej hĺbke ostrosti. To je výhoda systému bezzrkadloviek oproti zrkadlovkám vďaka ostreniu na obrazovom senzore namiesto samostatného senzora PD. Zvuk uzávierky na telách radu X Series je rovnako tichý, takže zachytenie prirodzenejších záberov objektov je jednoduchšie.

Apodizačný filter poskytuje kreatívnejšie portréty

Objektív XF56mm F1.2 R APD ponúka skvelú úroveň ostrosti aj pri fotografovaní s clonou F1,2. Navyše apodizačný filter vyhladzuje obrysy efektu bokeh. Táto kombinácia ostrosti obrazu a nádherného efektu bokeh poskytuje portréty s trojrozmerným dojmom.

Bola použitá optická konštrukcia z 11 sklenených prvkov v 8 skupinách, vrátane jednej šošovky z liateho asférického skla a dvoch šošoviek s veľmi nízkym rozptylom. Sférická aberácia je korigovaná asférickým skleneným prvkom, aby bolo dosiahnuté vysoké rozlíšenie pri maximálnom nastavení svetelnosti. Ďalej vďaka kombinácii dvoch šošoviek s veľmi nízkym rozptylom a troch lepených šošoviek došlo k výraznému potlačeniu chromatickej aberácie.

Aplikovanie unikátnej povrchovej úpravy HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) spoločnosti Fujifilm na všetky povrchy šošoviek zaručuje obmedzenie zdvojenia obrazu a odleskov a výsledkom je ostrý, jasný obraz.

Tento objektív taktiež maximálne využije unikátny senzor X-Trans *3 CMOS s filtrom typu low-pass a poskytne extrémne vysokú kvalitu obrazu. Zdvojenie a odlesky sú potlačené aj za nepriaznivých podmienok, ako napr. protisvetlo. Spojením tohto objektívu s telom fotoaparátu radu X Series *4 s technológiou Lens Modulation Optimizer *5 (LMO) sa výkon tohto objektívu zlepší ešte výraznejšie. Technológia LMO koriguje difrakciu *6 a vytvára obraz ostrý od okraja k okraju s realistickým trojrozmerným efektom aj pri vysokom clonovom čísle.

*3 X-Trans” je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Fujifilm Corporation.
*4 K augustu 2014 podporujú fotoaparáty “FUJIFILM X-T1” a “FUJIFILM X-E2”.
*5 Vlastná funkcia spracovania obrazu spoločnosti Fujifilm, ktorá koriguje optické vplyvy difrakcie, založená na optickom výkone každého objektívu.
*6 Jav, ku ktorému dochádza pri fotografovaní s veľkým zaclonením, pri ktorom sa obraz, ktorý bol pôvodne ostrý, rozostrí.

Automatické ostrenie pre objektív s apodizačným filtrom V minulosti bol apodizačný filter používaný iba na objektívoch s ručným ostrením, tento ako prvý používa presné kontrastné automatické ostrenie. V spojení s telom fotoaparátu radu X Series je možné dosiahnuť prirodzenejšie snímky objektov vďaka takmer nepočuteľnému zvuku uzávierky.

Filmové efekty vďaka funkcii simulácie filmu Fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi radu X Series sú vybavené režimami simulácie filmu, ktoré boli vyvinuté s použitím znalostí spoločnosti Fujitsu získaných za 80 rokov výroby, a poskytujú farby a tóny podobné fotografovaniu na film. Spojenie tohto objektívu s režimom simulácie filmu Pro Neg., ktorý je konkrétne navrhnutý pre portrétnu fotografiu, reprodukuje nádherné pleťové tóny.

Vysoká kvalita prevedenia a pohodlné ovládanie Apodizačný filter ponúka najlepšie výsledky pri menšom zaclonení. Aby bolo možné použiť vyššiu svetelnosť aj za silného svetla, je k dispozícii filter ND, ktorý upravuje jas v troch úrovniach. Na indikáciu efektu apodizácie ponúka tento objektív krúžok ovládania clony s červeným vyznačením použitého clonového čísla. Rozdiel medzi hodnotou clonového čísla a účinnou hodnotou F indikuje použitie apodizačného filtra. Ostriaci krúžok aj krúžok ovládania clony sú z kovu a kov je použitý aj na vonkajšom povrchu telesa objektívu, vďaka čomu bola dosiahnutá vysoká kvalita prevedenia. Vďaka povrchovej štruktúre a krútiacemu momentu krúžkov je fotografovanie pohodlné aj pri citlivom ručnom ostrení.

Parametre:
• 85mm (ekvivalent kinofilmu)
• Uhol záberu je 28,5°
• 8 skupín / 11 optických členov (1 asférická šošovka, 2 nízko rozptylová ED šošovka)
• 7 lamelová konštrukcia clony s do kruhu tvarovanými lamelami
• Rozsah clony: F1.2-F16 (krok 1/3)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 70 cm
• Reprodukčný pomer: 0,09x
• Priemer filtrov: 62 mm
• Rozmery (priem. x dĺž.): 73,2 mm x 69,7 mm
• Hmotnosť: cca. 405 g*