Fujifilm XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Fotograf v pohybe potrebuje veci ovládať rýchlo a jednoducho.
Zoom určuje, aký veľký alebo veľký je objekt v zábere, stabilizácia obrazu pomáha znižovať rýchlosť uzávierky a minimalizovať akékoľvek vibrácie, zatiaľ čo veľká maximálna clona poskytuje bohatý bokeh a vysokorýchlostné automatické zaostrovanie drží krok s akýmkoľvek pohybom.
Tento objektív umožňuje fotografovi ovládať všetky štyri prvky ľavou rukou a nenecháva priestor pre neistotu.
Tento ťažný kôň objektívu prináša maximálny potenciál fotoaparátu a fotografa.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€1 499    
Kód tovaru 13957
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

RÝCHLY A PRIAMY

 

 

23 prvkov tvaruje svetlo
 
Tento objektív, navrhnutý pre čistotu a silný kontrast, zachytí každý detail v každej scéne. Vrstva Nano GI (Gradient Index) redukuje duchov a šmrnc pri fotografovaní v silnom svetle. Použitie šiestich prvkov šošovky ED vrátane jednej šošovky Super ED (s mimoriadne nízkym rozptylom) minimalizuje chromatickú aberáciu, aby sa dosiahla vysoká úroveň rozlišovacej schopnosti obrazu. Konfigurácia šošoviek a povrchová úprava boli použité tak, aby poskytovali čistotu, bez matnosti alebo zákalu, čo umožňuje fotografom zachytiť to, čo vidia ich oči.
 

 

 

Tak rýchlo ako ty
 
Toto nie je ani bežec na dlhé trate, ani šprintér. Objektív urobí skok z minimálnej vzdialenosti snímania do nekonečna a opakovane späť. Existujú tri požiadavky. Musí byť rýchly, tichý a musí udržiavať rovnováhu v celom rozsahu priblíženia a pri akejkoľvek vzdialenosti snímania, aby nemal žiadny vplyv na vašu priľnavosť pri držaní objektívu. Vyvážená forma eliminuje chvenie fotoaparátu pre vysokorýchlostné snímanie.
 

xf50140mmf28_g

 

Čas prevziať kontrolu
 
Objektív má vo vnútri päťkrokovú stabilizáciu obrazu a dokáže poskytnúť až šesť krokov, keď je nasadený na fotoaparáte so stabilizáciou obrazu v tele. Na najdlhšom konci zoomu, 140 mm, by mala byť najpomalšia rýchlosť uzávierky pri držaní z ruky 1/125 s, aby sa predišlo otrasom fotoaparátu. OIS umožňuje použiť rýchlosť uzávierky 1/4 sekundy! Sústreďte sa na svoj objekt a získajte kreatívnu slobodu pri výbere širšieho rozsahu rýchlostí uzávierky. Profitovať môžete aj pri slabom osvetlení, keďže nemusíte zvyšovať citlivosť ISO ani sa spoliehať na statív.
 
xf50140mmf28_g1
 
 
 
Zostaňte mobilný
 
Zoomy s veľkým priemerom sú zvyčajne veľmi ťažké a obmedzujú, kde môžete objektív použiť a aké obrázky môžete zhotoviť, avšak tento objektív váži menej ako 1 kg. Keď sa po dni fotenia s objektívom vydáte domov a uvedomíte si, že vaše ramená ani ruky nie sú zaťažené, práve vtedy oceníte jeho skutočnú hodnotu.
Približne. 995 g
(Vrátane čiapky, kapucne a pätky na golier statívu)
 

 

Pripravený na živly
 
Každý profesionálny objektív musí prekonať všetky podmienky snímania, najmä nepriaznivé počasie. Konštrukcia objektívu odolná voči prachu a vlhkosti vám umožní ponoriť sa do snímania aj počas dažďa alebo piesočnatého prostredia.
 
 
 
 
 
Konštrukcia: 23 prvkov / 16 skupín
Priemer filtrového závitu: 72 mm
Priemer objektívu : 82.9 mm
Dĺžka objektívu : 175.9 mm
Hmotnosť: 995 g
Maximálne obrazové zväčšenie: 0.12 x
Maximálna svetelnosť: 2.8 f/
Minimálna svetelnosť: 22 f/
Ohnisková vzdialenosť od: 50 mm
Ohnisková vzdialenosť do: 140 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná kinofilmu od: 76 mm
Ohnisková vzdialenosť ekvivalentná kinofilmu do: 213 mm
Počet lamiel clony : 7
Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť : 1 m
Obrazový uhol: 31.7° - 11.6°
Optický stabilizátor obrazu: nie