Fujifilm Fujinon XF 8-16mmF2.8 R LM WR

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
 

FUJIFILM XF 8-16MM F2,8 R LM WR Nový ultra širokouhlý zoomobjektív XF 8-16mm f2,8 R LM WR s vysokou svetelnosťou f2,8 od spoločnosti Fujifilm, je perfektnou voľbou pre fotografovanie krajiny, architektúry, interiérové fotografie či dokonca astro fotografie. Označenie WR znamená, že objektív je utesnený a odolný voči nepriaznivému počasiu. Objektív FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR dokáže využiť plnú schopnosť senzora FUJIFILM X-Trans CMOS a dosiahnuť tak vynikajúcu ostrosť aj vtedy, keď je clona plne otvorená. Telo objektívu je ľahké, ale robustné a zároveň je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C, čo je pre profesionálnych fotografov mimoriadne dôležité

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
31.5.2022
€1 779    
Kód tovaru 3096
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 3 roky
 

Hlavné funkcie objektívu FUJINON XF 8-16mmF2.8 R LM WR

(1) Ultra širokouhlý objektív s konštantnou maximálnou clonou F2.8
S cieľom poskytnúť ultra-široký záber pri konštantnej maximálnej clona F2.8, tento objektív používa pôsobivých 20 prvkov v 13 skupinách. Patria sem štyri asférické šošovky, prvky na ovládanie skreslenia a sférickej aberácie a šesť prvkov ED, vrátane troch super ED prvkov na kontrolu bočnej chromatickej aberácie.

(2) Mechanizmus pre korekciu skreslenia obrazového poľa
Na korekciu skreslenia obrazového poľa, ktoré sa prejavuje pri ultra širokouhlých objektoch, je tento objektív vybavený korekčným prvkom, ktorý sa prispôsobuje podľa polohy zoomu, aby sa dosiahla ostrosť od okraja po okraj.

(3) Dvojitý nano-GI povlak
Povrch dvoch predných prvkov šošoviek je ošetrený povlakom Nano-GI, ktorý eliminuje odlesky spôsobené šikmým svetlom a zaručuje čistý obraz.

(4) Tichý a rýchly autofokus
Objektív používa lineárne motory na automatické zaostrovanie na dosiahnutie tichého a ultra rýchleho AF.

(5) Pokročilá konštrukcia odolávajúca rôznym podmienkam
Tubus je utesnený na 11 miestach, aby objektív odolal prachu, vlhkosti a nízkych teplotách až do -10 stupňov Celzia. Predný prvok objektívu je potiahnutý fluórom, aby odpudil vodu a nečistoty, čo prináša mimoriadnu odolnosť, aby sa objektív mohol používať aj v náročnejších podmienkach.

(6) Príslušenstvo
Ultra širokouhlý objektív má vyčnievajúci predný člen a nemôže byť vybavený bežným krytom objektívu. Predná krytka objektívu FLCP-8-16 je špeciálne navrhnutá pre tento objektív a bude uvedená na trh súčasne s objektívom.


Vlastnosti:
-Ultra širokouhlý objektív s konštantnou maximálnou clonou F2.8 je vybavený optickou konštrukciou pozostávajúcou z 20 prvkov v 13 skupinách, z čoho sú 4 asférické šošovky a 6 prvkov ED (vrátane 3 super ED prvkov na kontrolu bočnej chromatickej aberácie).
-Zároveň objektív disponuje korekčným prvkom pre korekciu skreslenia obrazového poľa pre dosiahnutie ostrosti od okraja po okraj.
Povrch dvoch predných prvkov šošoviek je ošetrený povlakom Nano-GI, ktorý eliminuje odlesky spôsobené šikmým svetlom a zaručuje čistý obraz.
-Objektív FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR (ekvivalentný 12-24 mm vo formáte 35mm) dokáže využiť plnú schopnosť senzora FUJIFILM X-Trans CMOS a dosiahnuť tak vynikajúcu ostrosť aj vtedy, keď je clona plne otvorená.
-XF 8-16mm sa môže pochváliť tichým a ultra rýchlim AF vďaka použitiu lineárnych motorov.
-Konštrukcia objektívu je navrhnutá tak aby bol schopný prevádzky aj v náročnejších poveternostných podmienkach. Pre vytvorenie mimoriadnej odolnosti voči prachu, vlhkosti a nízkym teplotám ažd o -10 stupňom celzia, bol tubus objektívu utesnený na 11 miestach.


Obsah balenia:
1x objektív XF 8-16mm F/2,8 R LM WR
1x krytka objektívu FLCP-8-16
1x krytka bajonetu RLCP-001
1x látkové puzdro
Špecifikácie Fujinon XF 8-16mm F2,8 R WR
typ objektívu...............................zoom objektív
ohnisková vzdialenosť.................8 - 16 mm
svetelnosť......................................F / 2.8
počet lamiel clony.........................9
konštrukcia-prvky / skupiny.......21 / 12
zaostrovanie.................................AF / MF
min. zaost. vzdialenosť................25 cm
odolnosť voči prachu a vlhkosti odolný voči prachu a mrazu do -10°C
rozmery........................................8.8 x 12,15 cm
hmotnosť ...................................805 g