Fujifilm Fujinon XF 8-16mmF2.8 R LM WR

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

FUJIFILM XF 8-16MM F2,8 R LM WR je ultra širokouhlý zoom objektív XF 8-16mm f2,8 R LM WR s vysokou svetelnosťou f2,8 od spoločnosti Fujifilm, je perfektnou voľbou pre fotografovanie krajiny, architektúry, interiérové fotografie či dokonca astro fotografie. Označenie WR znamená, že objektív je utesnený a odolný voči nepriaznivému počasiu. Objektív FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR dokáže využiť plnú schopnosť senzora FUJIFILM X-Trans CMOS a dosiahnuť tak vynikajúcu ostrosť aj vtedy, keď je clona plne otvorená. Telo objektívu je ľahké, ale robustné a zároveň je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C, čo je pre profesionálnych fotografov mimoriadne dôležité.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€1 909    
Kód tovaru 3096
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 
XF 8-16 mm f/2,8 R LM WR od spoločnosti FUJIFILM, ultraširokouhlý zoom charakterizovaný jasným a pokročilým optickým dizajnom, je objektív ekvivalentný 12-24 mm s konštantnou maximálnou clonou f/2,8 pre konzistentný výkon v celom rozsahu zoomu. . Optické usporiadanie obsahuje šesť prvkov s mimoriadne nízkym rozptylom, vrátane troch prvkov Super ED, ktoré pomáhajú prakticky eliminovať chromatické aberácie a farebné lemovanie pre väčšiu čistotu a presnosť farieb. Štyri asférické prvky sa tiež používajú na potlačenie skreslenia, zakrivenia poľa a sférických aberácií na zlepšenie ostrosti. Vrstva Nano-GI tiež pomáha kontrolovať duchov a záblesky pre lepší kontrast a vernosť farieb pri práci v silných svetelných podmienkach. Optiku dopĺňa prepracovaný lineárny motor, ktorý poskytuje rýchly a tichý výkon automatického zaostrovania, a telo objektívu je utesnené na 11 rôznych miestach, aby podporilo prácu v náročných podmienkach prostredia.
 
FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR
 
S cieľom poskytnúť ultra-široký záber pri konštantnej maximálnej clona F2.8, tento objektív používa pôsobivých 20 prvkov v 13 skupinách. Patria sem štyri asférické šošovky, prvky na ovládanie skreslenia a sférickej aberácie a šesť prvkov ED, vrátane troch super ED prvkov na kontrolu bočnej chromatickej aberácie.
 
Mechanizmus pre korekciu skreslenia obrazového poľa
Na korekciu skreslenia obrazového poľa, ktoré sa prejavuje pri ultra širokouhlých objektoch, je tento objektív vybavený korekčným prvkom, ktorý sa prispôsobuje podľa polohy zoomu, aby sa dosiahla ostrosť od okraja po okraj.
 
Dvojitý nano-GI povlak
Povrch dvoch predných prvkov šošoviek je ošetrený povlakom Nano-GI, ktorý eliminuje odlesky spôsobené šikmým svetlom a zaručuje čistý obraz.
 
Tichý a rýchly autofokus
Objektív používa lineárne motory na automatické zaostrovanie na dosiahnutie tichého a ultra rýchleho AF.
 
Pokročilá konštrukcia odolávajúca rôznym podmienkam
FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR
Tubus je utesnený na 11 miestach, aby objektív odolal prachu, vlhkosti a nízkych teplotách až do -10 stupňov Celzia. Predný prvok objektívu je potiahnutý fluórom, aby odpudil vodu a nečistoty, čo prináša mimoriadnu odolnosť, aby sa objektív mohol používať aj v náročnejších podmienkach.
 
 
Objektív
XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Optická konštrukcia
20 prvkov v 13 skupinách (vrátane 4 asférických, 3 ED a 3 super ED)
Ohnisková dĺžka
f = 8-16mm (EQ12 - 24mm)
Uhol záberu
121° - 83,2°
Maximálny clona
F2.8
Minimálna clona
F22
Konštrukcia clony
  • 9 - lamelová clona
  • nastavenie po 1/3EV (19 krokov)
Rozsah zaostrovania
25 cm - ∞
Max. zväčšenie
0.1x (na 16 mm)
Rozmery
ø88 mm x 121.5 mm
Hmotnosť vrátane krytky
805 g