Fujifilm Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 14
 

Profesionálny širokouhlý objektív XF 16mm f/1.4 R WR poskytuje vynikajúci optický výkon, vysokú svetelnosť a kompaktné rozmery, vďaka čomu je vhodný pre krajinu, architektúru, i pre fotografovanie ľudí.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
6.4.2023
€899    
Kód tovaru 14074
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

ZACHYŤTE VŠETKO, ČO VIDÍTE


Tento objektív má uhol záberu, ktorý je o niečo širší, než aký dokáže vidieť ľudské oko. Model XF16mmF1.4 dokáže zachytiť každý detail scény alebo zmenou uhla poskytne dramatickejší uhol pohľadu. Od záberov z ulíc až po krajinky a vďaka svojim kompaktným rozmerom a hmotnosti 350 g sa tento objektív bez problémov zmestí do tašky na fotoaparát.

Objektívy sú jedným z najdôležitejších prvkov fotografie a videa. Každý obraz, ktorý vidíme, začína lúčmi svetla, ktoré prechádzajú cez šošovku, sú ohnuté a korigované, aby obrazovému snímaču dodali čo najvernejšie informácie. Model XF16mmF1.4 je potiahnutý technológiou Nano-GI (Gradient Index), ktorá eliminuje nežiaduce duchy a záblesky a minimalizuje skreslenie. Dokonca aj pri použití s najsvetlejšou clonou F1,4 má tento objektív vynikajúci výkon, spochybňuje to, čo ste si mysleli, že je možné, a umožňuje viac kreativity pri fotografovaní a natáčaní videí.

 

Dramatická perspektíva

XF16mmF1.4 R WR dokáže zachytiť zábery už zo vzdialenosti 15 cm. Pri správnom použití môžete svojim obrázkom dodať dynamickejší vzhľad tým, že budete mať plnú kontrolu nad popredím a pozadím v rámci.

 

Rýchle manuálne zaostrovanie a ešte rýchlejšie automatické zaostrovanie

Pomocou výkonného jednosmerného bezjadrového motora sa zaostrovací prvok v XF16mmF1.4 R WR pohybuje rýchlo a presne za zlomok sekundy.
Spojka vám umožňuje okamžite prepnúť z automatického zaostrovania na manuálne zaostrovanie a vyryté značky hĺbky ostrosti pomáhajú presnému manuálnemu zaostrovaniu.
Kombinácia oboch týchto funkcií znamená, že môžete zaostriť rýchlo a akokoľvek chcete, bez obáv, že zmeškáte dôležitý záber.

 

Kreativita, bez ohľadu na počasie

Ťažké výzvy predstavujú obrovské príležitosti pre kreatívnych fotografov. Objektív a fotoaparát odolný voči poveternostným vplyvom v daždi a snehu vám dáva slobodu zachytiť scénu bez obáv o svoje vybavenie.

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 16 mm
svetelnosť f / 1,4
priemer filtra 67 mm
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 13 / 11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 15 cm
slnečná clona áno
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 7,34 x 7,3 cm
hmotnosť 375 g
Kompatibilita pre FujiFilm
Hmotnosť balenia 0,700 kg