Sigma 24-35mm f/2 DG HSM Art Canon EF

4 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Prvý plnoformátový širokouhlý objektív so zoomom na svete s clonou až F/2. So zvláštnou ohniskovou vzdialenosťou 24-35 mm chcela Sigma vytvoriť šošovku s rovnakou svetelnosťou a rozlíšením ako primárna šošovka, od 24 mm do 35 mm. Táto ohnisková vzdialenosť je mimoriadne vhodná pre fotografov, ktorí chcú fotografovať v interiéri, kde je úzky priestor vyžadujúci veľkú clonu F/2.0 a flexibilné možnosti zoomu.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€959    
Kód tovaru 15345
Značka Sigma
Kategória pre Canon
Záruka 4 roky
 

Špičkové optické zloženie


Vo vnútri šošovky Sigma po prvýkrát predstavuje materiál TSC (Thermally Stable Composite) s vlastnosťami podobnými hliníku, vďaka čomu je o 75 % odolnejší ako predchádzajúci polykarbonátový materiál. Tubus sa skladá z jedného člena FLD („F“ Low Dispersion) a 7 vrstiev šošoviek SLD (Special Low Dispersion), vrátane 2 prvkov SLD s asférickým dizajnom. Zložitou štruktúrou chce Sigma minimalizovať skreslenie pri širokých uhloch, aberáciách atď., aby dosiahla najvyššiu optickú kvalitu pri najväčšej ohniskovej vzdialenosti a najväčšej clone. Objektív dokáže zaostriť na najbližšiu vzdialenosť 28 cm, zväčšenie 1:4,4 je optimálne pre fotenie zblízka. Štruktúra zaostrenia je stále typu interného zaostrenia, objektív sa pri priblížení nepredĺži.

 

Poskytuje veľmi dobré obrazové parametre a konštantnú hodnotu clony a pokrýva tri najpopulárnejšie ohniskové vzdialenosti: 24 mm, 28 mm a 35 mm.

24-35_224-35_2

 
 
Toto riešenie uľahčuje použitie typických rozsahov ohniskových vzdialeností ich osadením do jedného univerzálneho objektívu. Navyše s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 28 cm ponúka objektív makro funkciu dosahujúcu pomer reprodukcie 1:4,4. HSM (Hyper Sonic Motor) zaisťuje tichý a rýchly chod automatického zaostrovania, čo v spolupráci s novými algoritmami vedie k rýchlemu a stabilnému chodu motora. Objektív sa skladá z 18 šošoviek. Nájdeme medzi nimi prvky zo špeciálnych skiel SLD a FLD a asférických šošoviek, zlepšujúcich kvalitu obrazu na okrajoch rámu.
 
24-35_2
24-35_2
 
 
 
SIGMA navrhla každý diel s nekompromisnou starostlivosťou a kvalitou, aby navrhla objektív s veľkým priemerom zoomu pre full frame s F2. Používajú sa asférické šošovky s veľkým priemerom, ktoré vyžadujú pokročilú technológiu vo výrobe, jedno sklo FLD („F“ s nízkym rozptylom) * a sedem sklenených prvkov SLD (špeciálny nízky rozptyl) sú asférické šošovky. Pokročilá optika a optimalizovaná distribúcia výkonu šošovky minimalizuje sférickú, axiálnu, chromatickú a aberáciu zakrivenia poľa, čo vedie k výnimočnému optickému výkonu. Dokonca aj pri najširšej clone poskytuje tento objektív úchvatnú kvalitu obrazu.

 

24-35_2
 

Redukcia zábleskov a závojov

Na začiatku procesu návrhu šošoviek sa merajú záblesky a záblesky, aby sa otestovala odolnosť optického mechanizmu voči silným zdrojom svetla. Špeciálna viacvrstvová povrchová úprava redukuje odlesky a odlesky, čo umožňuje fotografom robiť ostré fotografie aj pri zlých svetelných podmienkach.

flary

 

Kruhová clona

Pri fotografovaní s bodovými zdrojmi svetla alebo s odrazmi na vodnej hladine v pozadí vám kruhová 9-lamelová clona umožňuje dosiahnuť efekt „bokeh“ aj pri vysokých nastaveniach.

24-35_2

 

HSM motor

Novo navrhnutá konštrukcia motora HSM zaisťuje tichý a rýchly chod AF. Nový optimalizovaný algoritmus automatického zaostrovania pomáha dosiahnuť ešte vyššiu rýchlosť automatického zaostrovania až o 30 % v porovnaní s jeho predchodcom. Pohon nemá klasické mechanické spoje, táto konštrukcia umožňuje manuálne ostrenie bez prepínania do MF režimu.

HSM

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 24-35mm
svetelnosť f2
priemer filtra 82mm
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 18 / 13
min. zaost. vzdialenosť 27.94 cm
rozmery 8.64 x 12.19 cm
hmotnosť 941 g