Samyang 14mm f/2.8 IF ED AS UMC pre Canon

3 hodnotenia
 
 

Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical je svetelný ultra širokouhlý 14mm objektív určený predovšetkým pre fotografovanie krajiniek, reportáže, street fotografie ako aj fotografovanie architektúry.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
€365    
Kód tovaru 13609
Značka Samyang
Kategória pre Canon
Záruka 2 roky
 

Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical je svetelný ultraširokouhlý objektív určený pre použitie na Full Frame a APS-C digitálnych a klasických jednookých zrkadlovkách. Pri použití s Full Frame zrkadlovkami Canon EOS umožňuje objektív odfotografovať scénu s ohromujúcim 114° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny. Pri nasadení na APS-C zrkadlovky Canon EOS vám poskytne objektív taktiež mimoriadne širokouhlý záber až 89,9° pri 22,4mm ohniskovej vzdialenosti po prepočte na kinofilm (1,6x crop faktor). Objektív má vstavanú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva zo 14-tich šošoviek zoradených do 12-tich skupín. Optická sústava objektívu je vybavená 2 šošovkami zo špeciálneho nízko-rozptylového ED skla, z jednej asféricky tvarovanej štandardnej a z jednej asféricky tvarovanej hybridnej šošovky, ktoré korigujú okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Optická sústava využíva najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev UMC – Ultra Multi Coated, ktoré pomáhajú výrazne obmedzovať vznik nežiaducich farebných odleskov a tzv. duchov. Objektív využíva optickú sústavu s vnútorným ostrením (Inter Focus - IF), vďaka čomu sa zaostrovacia skupina šošoviek pohybuje sa iba vo vnútri tubusu objektívu. Veľkosť objektívu sa tak pri zaostrovaní nemení a neotáča sa ani predný optický člen.

Objektív Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical sa vyznačuje skutočne mimoriadnou obrazovou kvalitou, výbornou kvalitou spracovania a robustnosťou, ktorú by ste čakali od profesionálneho objektívu a výborne poslúži nielen nadšencom filmu, ale aj fotografom. Objektív sa dodáva v balení spolu so špeciálnou prednou krytkou, zadnou krytkou a s mäkkým prepravným puzdrom.