Canon EF 70-300mm f/4,0-5,6 IS II USM

Neohodnotené
 
Akcia Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM je druhou generáciou obľúbeného stabilizovaného teleobjektívu. Je vybavený 4-krokovým stabilizátorom obrazu, tichým a rýchlym Nano USM AF zaostrovacím motorčekom výborným pre fotky aj video.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€699    
Kód tovaru 15426
Značka Canon
Kategória pre Canon
Záruka 2 roky
 

Canon EF 70-300mm f/4.0-5.6 IS II nano USM

Nový teleobjektív Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM je novou vylepšenou generáciou obľúbeného stabilizovaného teleobjektívu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM. Novinkou je použitie novej technológie motorčeku automatického zaostrovania - ultrasonického zaostrovacieho motorčeka Nano USM AF, zlepšený výkon optickej sústavy a novým je aj 4-krokový dynamický stabilizátor obrazu Dynamic IS. Vďaka použitiu týchto technológií môžete s novým teleobjektívom vytvárať nie len nádherne ostré fotografie, ale aj videosekvencie s plynulým, rýchlym, bezhlučným a presným zaostrením pri znížených vibráciách aj počas natáčania videa z ruky.

Vlastnosti teleobjektívu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM:
• Určený je pre Full Frame a APS-C
• Univerzálny rozsah transfokácie (zoomu) 70 – 300mm
• Plynulé, rýchle a bezhlučné automatické zaostrenie ultrasonickým Nano USM motorčekom
• Dynamický stabilizátor obrazu Dynamic IS pre plynulé videa
• Rýchle automatické zaostrenie s funkciou Full time manual (FTM)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 1,2m
• Maximálne zväčšenie: 0,25x

Výkonný a kompaktný teleobjektív:
Objektív disponuje obľúbeným rozsahom transfokácie, ktorá je ideálna pre širokú škálu spôsobov vyžitia od športovej, krajinárskej, cestovateľskej fotografie až po fotografovanie divo žijúcich zvierat. Na Full Frame zrkadlovkách Canon EOS ponúka objektív rozsah ohniskových vzdialeností 70-300mm a na APS-C zrkadlovkách Canon EOS je to rozsah ohniskových vzdialeností ekvivalentný 112–480mm. Napriek ponúkaným ohniskovým vzdialenostiam je objektív veľmi kompaktný a tak jeho použitie bude ideálne aj pri cestovateľskej fotografii. 

Vysokorýchlostné automatické zaostrovanie:
Nový zaostrovací systém založený na báze technológie Nano USM AF poskytuje rýchle, plynulé a presné zaostrenie na objekt záujmu. Nový ultrasonický zaostrovací motorček disponuje funkciou Full time manual, ktorá dovoľuje fotografovi kedykoľvek zasiahnuť do priebehu zaostrovania a to aj bez nutnosti prepínania medzi manuálnym a automatickým zaostrovaním. S objektívom Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM je možné zaostrovať už zo vzdialenosti 1,2 m a to skrz všetky ohniskové vzdialenosti z rozsahu objektívu. 

Videá s automatickým zaostrením a s použitím technológie Nano USM AF:
Vďaka režimu Movie Servo AF môžete pri natáčaní scén Vášho videa využívať technológiu ultrasonického motora Nano USM pre plynulé a tiché zaostrenie. Objektív tak bude rýchlo, neprerušene, plynulo a úplne bezhlučne zaostrovať s prirodzene pôsobiacimi prechodmi pri zmene zaostrenia počas natáčania videa. Tento zaostrovací systém sa teda výborne hodí na natáčanie statických videozáberov s rýchlo sa pohybujúcimi objektami, ktoré v zábere chcete sledovať zaostrením.

Stabilizátor obrazu pre natáčanie videí a fotografovanie:
Technológia dynamického stabilizátora obrazu Dynamic IS počas natáčania videa vyhladzuje vibrácie a pohyby fotoaparátu. Vďaka technológii stabilizátora obrazu môžete fotografovať z ruky aj pri nízkej hladine osvetlenia a to aj bez použitia blesku alebo statívu. Stabilizátor obrazu umožňuje fotografovať z ruky pri až o 4EV (expozičné stupne) kratších časoch uzávierky ako pri bežnom použití, a to bez rozmazania obrazu chvením fotoaparátu.

Vynikajúca kvalita obrazu:
Nový objektív prináša výrazne vylepšenú kvalitu obraz a ostrosť v porovnaním s jeho predchodcom. Vylepšenú obrazovú kvalitu sa podarilo dosiahnuť vďaka úplne novej – redizajnovanej optickej sústave pozostávajúcej zo 17tich optických členov v 12tich optických skupinách do ktorej sú integrované nízko rozptylové UD šošovky, ktoré redukujú chromatickú aberáciu a zachovávajú vysoké rozlíšenie. Okrem samotnej optickej sústavy vylepšuje celkové podanie obrazu nová 9-lamelová clona s kruhovým otvorom, ktorá výrazne napomáha vytvárať dokonalé rozostrenie pozadia (bokeh).

Informačný displej pre lepšiu kontrolu:
Okrem nového inovatívneho dizajnu prichádza Canon aj s inovatívnou obrazovkou pre zobrazovanie informácií o objektíve. Nachádza sa v hornej časti objektívu a zobrazuje základné informácie na zaistenie okamžitého prehľadu a to aj v nepriaznivých svetelných podmienkach. Je to mimoriadne užitočné, ak natáčate video pomocou živého náhľadu Live View, aby ste si zaistili stabilný záber a súčasne mohli skontrolovať vzdialenosť zaostrenia a hĺbku ostrosti pri rôznych nastaveniach clony.

Špecifikácie objektívu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM:
Ohnisková vzdialenosť: 70-300mm (112-480mm pri použití s APS-C zrkadlovkou EOS) 
Zorný uhol (diag.): 34°-8° 15´
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 17/12
Počet lamiel clony: 9
Minimálna clona: f/4-5.6
Maximálna clona: f/32-45
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1,2m
Maximálne zväčšenie: 0,25x (pri 300mm)
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický Nano USM motor
Optická stabilizácia: 4-kroková IS
Priemer filtrov: 67mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 80mm x 145,5mm
Hmotnosť objektívu: 710g
Bajonet: Canon EF