SIGMA 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM Contemporary Canon

17 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Ľahký a pohodlný na používanie superteleobjektív so zoomom, ktorý poskytuje vynikajúcu optickú kvalitu. Prvý kompaktný super telezoom z radu Contemporary, plne prispôsobený potrebám užívateľa.Ponúka všetky najdôležitejšie parametre.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€999    
Kód tovaru 15598
Značka Sigma
Kategória Objektívy
Záruka 4 roky
 

ĽAHKÝ A POHODLNÝ SUPERTELEOBJEKTÍV SO ZOOMOM, KTORÝ POSKYTUJE VYNIKAJÚCU OPTICKÚ KVALITU


 

Prvý kompaktný super telezoom z radu Contemporary, plne prispôsobený potrebám užívateľa. Ponúka všetky najdôležitejšie parametre podobného profesionálneho objektívu z rady Sport uzavretého v ľahkom a kompaktnom prevedení.

150-600_C150-600_C

 

S hmotnosťou iba 1 830 gramov je tento objektív ideálny na snímanie z ruky. Pri návrhu objektívu bol kladený dôraz na kvalitu obrazu, využíva FLD a SLD objektívy s minimalizovaným rozptylom a ďalšie prvky optimalizované pre ostrosť obrazu. Vďaka tomu bolo možné minimalizovať aberácie – častý problém medzi super teleobjektívmi, najmä na najdlhšej ohniskovej vzdialenosti. Objektív je odolný voči prachu a striekajúcej vode pre jednoduché snímanie v teréne a je vybavený odnímateľným statívom pre väčšie pohodlie a mobilitu. Objektív je ľahký a praktický, vďaka čomu je neuveriteľne univerzálny.

150-600_C150-600_C

 

Použitím špičkových optických sklenených prvkov objektív minimalizuje chromatickú aberáciu a dosahuje špičkovú kvalitu obrazu. Aby sa minimalizovala chromatická aberácia, objektív obsahuje jeden sklenený prvok FLD *, ktorý ponúka vlastnosti podobné fluoritu, a tri sklenené prvky SLD. Sklo s nízkym rozptylom a optimalizovaná optika pomáhajú minimalizovať bočnú chromatickú aberáciu, ktorá často negatívne ovplyvňuje kvalitu obrazu na najdlhších ohniskových vzdialenostiach. Výsledkom je výnimočná kvalita v celom rozsahu zoomu.

 

150-600_C

 
 
Objektív je prispôsobený na prácu v náročných poľných podmienkach, má všetky vlastnosti a možnosti výbavy, po ktorej túži náročný profesionál, takže sa o objektív nemusí starať a vy sa môžete sústrediť len na plánovaný rám. Objektív sa výborne hodí na fotografovanie prírody, športu, letectva či detektívky a všade tam, kde sa k fotografovanému objektu nedostaneme. Ergonomický rozsah od 150 do 600 mm určite uspokojí potreby mnohých náročných fotografov.
 
 
 
Objímka využíva gumové tesnenia na zvýšenie odolnosti voči prachu a striekajúcej vode. Stabilizácia v režime 1 je skvelá na bežné fotografovanie (v režime 1 fungujú všetky snímače vibrácií). Ak chcete fotografovať objekty v pohybe (sledovanie lietadla, bežiaceho zvieraťa), zapneme 2. režim optickej stabilizácie. V prípade vertikálnych alebo horizontálnych rámikov akcelerometer zistí polohu objektívu a správne zorganizuje prácu jednotlivých senzorov.
 
 
 
Okrem štandardných režimov zaostrovania AF / MF má aj režim MO. Povolením tohto režimu môžeme manuálne zaostrovať a AF sa zapne až po určitom čase. Čas, po ktorom sa má AF zapnúť, sa nastavuje individuálne pomocou personalizačného zariadenia USB DOCK. V režime AF môžeme doostrovať bez nutnosti prepínania do režimu MF.
 
 
 
Spolupracuje so zariadením USB DOCK, vďaka ktorému si môžete prispôsobiť funkcie optickej stabilizácie (štandardný, stredný a dynamický režim), možnosti automatického zaostrovania (priorita presnosti, priorita rýchlosti, štandardný režim), určenie rozsahu zaostrovacej vzdialenosti, ako aj nahranie nového softvéru. Je kompatibilný s novými telekonvertormi 1,4x a 2,0x. Činnosť automatického zaostrovania je zabezpečená až do f/8.
 
 
 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 150-600mm
svetelnosť F5-6.3
priemer filtra 95mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 20/14
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 280 cm
slnečná clona áno LH1050-01
rozmery 105x260.1mm
hmotnosť 1930g