Canon EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM čierny

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM je kvalitný zoomový objektív s bajonetom Canon EF-M. Má ohniskovú vzdialenosť 18-150mm, čo je cca 29-240mm po prepočte na 35mm, štandardnú svetelnosť, stabilizáciu obrazu IS a tichý krokový STM motor.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
6.6.2022
€495    
Kód tovaru 15950
Značka Canon
Kategória Objektívy
Záruka 2 roky
 

Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM, Čierny

Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM je veľkorozsahový základný objektív s bajonetom Canon EF-M, určený pre kompaktné systémové fotoaparáty Canon EOS M/M3/M5/M10 vybavené snímačmi formátu APS-C. Objektív disponuje veľkým rozsahom ohniskových vzdialeností 28,8-150mm (po prepočte na 35mm kinofilm) a štandardnou svetelnosťou f/3.5-6.3. Vo výbave objektívu nechýba optický stabilizátor IS ani bezhlučný krokový STM motor automatického zaostrovania vhodný pre natáčanie videa. Tento univerzálny cestovný objektív s výbornú obrazovú kvalitu sa hodí pre fotografovanie krajiniek, architektúry, street, ale aj portrétov, cestovateľskej fotografia a fotografie športu či divokej prírody. Optická sústava objektívu pozostáva z 17-tich šošoviek zoradených do 13-tich skupín. Dokáže zaostrovať už od 25cm a poskytuje zväčšenie 0,31x. Optická sústava objektívu je zasadená do mimoriadne kompaktného tela objektívu s priemerom 60,9mm, dĺžkou 86,5mm a hmotnosťou iba 300g. Je to ideálny cestovný zoom objektív pre majiteľov fotoaparátov rady Canon EOS M.

Prednosti objektívu Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM:
• Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 28,8-240 mm (po prepočte na 35mm)
• Kompaktná a prenosná konštrukcia objektívu vďaka bajonetu EF-M
• Plynulé a tiché zaostrovanie pri videách vďaka technológii STM
• Rýchle automatické zaostrenie, možnosť manuálneho zaostrovania
• Dokonale ostré fotografie so 4-krokovým optickým stabilizátorom obrazu IS
• Dynamická optická stabilizácia obrazu IS pre plynulé videá
• Výborná obrazová kvalita
• Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,25m

Detailné vlastnosti objektívu:
Univerzálny objektív s rozsah ohniskových vzdialeností 28,8-240mm:
Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM je kvalitný cestovný objektív s transfokálnou konštrukciou, ktorý je ideálny pre každodenné použitie. Jeho transfokácia (zoom) pokrýva ohromný rozsah ohniskových vzdialeností 28,8-240mm (po prepočte na 35mm kinofilm), vďaka čomu s ním dokážete fotografovať architektúru, nádherné krajinky, ako aj rýchlu reportážnu akciu či portréty.

Vynikajúca kvalita obrázkov:
Ostrosť obrazu s vysokým kontrastom je zaručená aj počas fotografovania pri slabom osvetlení vďaka dvom asférickým šošovkám (asféricky tvarovaná šošovka) a jednej šošovke UD (nízko rozptylová šošovka). Objektívy sú vybavené aj povrchovými vrstvami Super Spectra, ktoré napomáhajú dosiahnuť presné vyváženie farieb a vysoký kontrast obrazu a zároveň potláčajú efekt oslnenia a zdvojenia v záujme produkcie nádherných záberov v ľubovoľných svetelných podmienkach.

Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,25 m:
Vďaka minimálne vzdialenosti zaostrenia 0,25 m Vám objektív dovolí sa k fotografovaným objektom priblížiť sa ešte viac, čo je vhodné pre zábery zblízka a krajinky. Režim zaostrovania AF+MF Vám umožní kompletné manuálne zaostrenie kedykoľvek keď potrebujete čím umožňuje upraviť zaostrenie bez toho, aby ste museli opustiť režim automatického zaostrovania AF.

Rýchle automatické zaostrenie, možnosť manuálneho zaostrovania:
Systém automatického zaostrenia s krokovým STM zaostrovacím motorčekom, Vám prináša rýchle a presné automatické zaostrovanie neoceniteľné pri akčnej fotografií. V plne manuálnom režime sa môžete kedykoľvek chopiť ovládania, čím zároveň získate možnosť korekcie zaostrenia podľa vášho zámeru a to bez nutnosti zmeny zaostrovacieho režimu AF.

Plynulé a tiché zaostrovanie pri videách vďaka technológii STM:
Natáčanie kvalitných videí, ktoré sa vyznačujú dokonalou ostrosťou obrazu, je vďaka STM zaostrovaciemu motorčeku a režimu Movie Servo AF hračkou. Tento režim využíva technológiu vnútorného zaostrovania a krokového motorčeka STM pre tiché kontinuálne zaostrovanie v režime videí. Vaše videá sú tak plynulé a s minimom rozostrených úsekov čím sa dosahuje mimoriadna kvalita videozáberov. STM zaostrovací motorček je takmer bezhlučný a tak pri natáčaniu videí nedochádza k narušeniu zvukovej stopy pri preostrovaní objektívu.

Dokonale ostré fotografie so 4-krokovým optickým stabilizátorom obrazu IS:
Vďaka objektívu EF-M 18-150 mm f/3.5-6.3 IS STM môžete zachytávať dokonale ostré fotografie aj pri fotografovaní z ruky pri nízkej hladine osvetlenia. Tento objektív je vybavený pokrokovou optickou stabilizáciou IS. Tá umožňuje redukovať chvenie fotoaparátu až o 4 expozičné stupne a umožňuje Vám tak zachytávať videozábery pri nízkej hladine osvetlenia s prakticky nulovým reálne viditeľným zvýšením rozostrenia fotografie.

Dynamická IS stabilizácia pre plynulé videá:
Vďaka novému režimu dynamickej stabilizácie optického stabilizátora IS už nie je chvenie fotoaparátu problémom ani pri natáčaní Full HD videa z ruky. Problémom dokonca nie je ani pri natáčaní videí počas chôdze pri sledovaní natáčaného objektu. Optická stabilizácia objektívu EF-M 18-150 mm f/3.5-6.3 IS STM využíva režim dynamickej stabilizácie obrazu v režime videí na potlačenie valivého pohybu a chvenia v záujme dosahovania stabilných záberov.

Kompaktnosť a prenosnosť konštrukcie:
Tento objektív je mimoriadne kompaktný a ľahko prenáša bez ohľadu na cieľ vašej cesty. Za svoje kompaktné rozmery vďačí konštrukcii bajonetu EF-M určeným pre použitie s revolučným systémovým fotoaparátom EOS M. Od použitého bajonetu a jeho konštrukcie sa potom odvíjajú aj rozmery optickej sústavy objektívu. Vyznačuje sa pevnou a mimoriadne ľahkou konštrukciou z hliníkových zliatin.

Špecifikácie objektívu Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM:
Bajonet objektívu: Canon EF-M
Ohnisková vzdialenosť: 18-150mm (28,8-240mm po prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/3.5 - 6.3
Minimálna clona: f/22 - 38
Stavba objektívu: 17 šošoviek v 13 skupinách
Zorný uhol: 74° 20´ - 10° 25´
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,25-0,45m
Maximálne zväčšenie: 0,31x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer filtrového závitu: 55mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 60,9 x 86,5mm
Hmotnosť: 300g


Obsah balenia objektívu Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM:
Objektív: Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM
Predná krytka objektívu: Canon E-55 U/E-55 II
Zadná krytka objektívu: Canon Zadná krytka objektívu E