NIKON D850 telo

20 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 
Nikon D850 je digitálna zrkadlovka s vysokým rozlíšením a plnoformátovou zrkadlovkou novej generácie. Je vybavený 45,7-megapixlovým snímačom BSI CMOS bez optického dolnopriepustného filtra a obrazovým procesorom Expeed 5, ktorý umožňuje rýchle sériové snímanie a snímanie videa v rozlíšení 4K. Fotoaparát D850 má rozsah ISO 64 – 25 000, 32 – 120 400 a je možné ho rozšíriť na rýchlosť sériového snímania 7 snímok za sekundu s nepretržitým automatickým zaostrovaním a 9 snímok za sekundu s voliteľným batériovým gripom a batériou EN-EL18a/b. Na fotoaparáte D850 nájdete rovnaký systém automatického zaostrovania ako na vlajkovej lodi Nikon D5, čo znamená 153 bodov, z ktorých 99 je krížových, a efektívne 3D sledovanie spoločnosti.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
11.3.2024
€2 699    
Kód tovaru 14203
Značka Nikon
Kategória Nikon
Záruka 2 roky
 

DOKONALOSŤ. BEZ KOMPROMISOV.              

 

 
 
Tvorba bez obmedzení. Skvelé výsledky bez výnimiek.
 
Vitajte vo svete plnoformátovej nádhery vo formáte FX, akú ste nikdy predtým nevideli. Od štúdia až po tie najodľahlejšie miesta.
Rýchly snímač formátu FX s ultravysokým rozlíšením fotoaparátu D850 poskytuje vďaka efektívnemu rozlíšeniu 45,7 megapixela súbory s bohatými detailmi a rozlíšením 45,4 Mpx. Tlačte snímky s ultravysokým rozlíšením v ultraveľkých formátoch. Snímajte skutočne plnoformátové videosekvencie s rozlíšením 4K. Zozadu osvetlený snímač CMOS bez optického antialiasingového filtra obsahuje mikrošošovky bez medzier na čipe a antireflexnú vrstvu. Prichádzajúce svetlo sa účinnejšie dostane k fotodiódam, vďaka čomu získate výnimočné detaily a neuveriteľný dynamický rozsah. A 153-bodový systém automatického zaostrovania pochádzajúci z fotoaparátu D5 zaručuje dokonale presné zaostrenie a širokouhlé pokrytie, ktoré potrebujete pri plnoformátových snímkach s ultravysokým rozlíšením.
 
 
 
Takto vyzerá rýchlosť pri rozlíšení 45,4 Mpx
 
Zachyťte oceňovaný okamih pomocou neprekonateľnej kombinácie rýchlosti, detailov a presnosti. Frekvencia sériového snímania až 9 snímok za sekundu pri plnom rozlíšení. Fenomenálne automatické zaostrovanie.
Odhaľte veľmi dôležité sekundy vďaka neprekonateľnej kombinácii výkonu a výdrže. Fotoaparát D850 sníma frekvenciou 7 snímok za sekundu. Prípadne môžete snímať frekvenciou 9 snímok za sekundu, ak použijete voliteľný multifunkčný Battery Pack MB-D18 s vloženou batériou EN-EL18B (použitou vo fotoaparáte D5). Získate snímky s plným rozlíšením, dokonca aj pri snímaní vo formáte RAW, pričom batéria z fotoaparátu D5 umožňuje nasnímať až 1 840 záberov na jedno nabitie (v režime záznamu jednotlivých snímok na základe noriem asociácie CIPA). Špeciálny procesor na automatické zaostrovanie zaručuje bleskové rozpoznanie objektu pri snímaní vysokého počtu snímok za sekundu: dokonca aj rýchlo sa pohybujúce malé objekty pri slabom svetle možno sledovať s pozoruhodnou presnosťou. A jednotka fotoaparátu s duálnym slotom na kartu umožňuje použiť kartu UHS-II SD spolu s kartou XQD, čo je najrýchlejšia možná kombinácia.
 
 
 
Citlivosť na svetlo, nuansa a výraz
 
Odhaľte detaily skryté v tých najtmavších scénach a najhlbších tieňoch. S pomocou špičkového rozsahu citlivosti ISO 64 – 25 600 rozšíriteľného z ekvivalentu hodnoty 32 až na 102 400.
Zažite výkon prakticky bez šumu pri vysokých hodnotách citlivosti ISO a neuveriteľnú presnosť dokonca aj pri snímaní takmer v úplnej tme. Rýchly systém spracovania obrazu EXPEED 5 pochádzajúci z fotoaparátu D5 zaručuje majstrovskú kvalitu snímok v rámci fenomenálne širokého rozsahu citlivosti ISO. Citlivý systém automatického zaostrovania pracuje s neuveriteľnou presnosťou až –3 EV vo všetkých zaostrovacích bodoch a stredový bod pracuje s citlivosťou –4 EV (ISO 100, 20 °C) . 180 000-pixelový snímač RGB a pokročilý systém detekcie motívu poskytujú úžasné výsledky až do hodnoty –3 EV.
 
 
 
V plnej kráse 45,4 milióna pixelov.
 
Najdôležitejší je výkon. Keď obrazový výkon s ultravysokým rozlíšením skombinujete s flexibilitou snímania v ľubovoľnom prostredí a prispôsobenia každému pracovnému postupu, vyniknete.
Kreatívna flexibilita. Výdrž. Presnosť. Fotoaparát D850 nie je len výkonný – dokonalosť posúva na úplne novú úroveň. Získate obrazový výkon bez kompromisov, či už snímate veľké, stredné alebo malé snímky vo formáte RAW. Fotoaparát i voliteľný multifunkčný Battery Pack MB-D18 sa pýšia rozsiahlym tesnením proti vplyvom počasia, ktoré umožňuje snímať dlhší čas a kdekoľvek. Je to tiež prvá digitálna jednooká zrkadlovka vybavená integrovaným režimom focus stacking pre výnimočne ostré snímky s obrovskou hĺbkou ostrosti.
 
 
 
 

TOTO JE PRÍRODA

 
Naplno využite veľkolepé rozlíšenie a široký rozsah citlivosti ISO 64 – 25 600 tohto fotoaparátu na zobrazenie prírodného sveta v ohromujúcich detailoch.
Od savany až po dažďový prales, plnoformátový obrazový snímač CMOS typu „Backside illumination“ fotoaparátu D850 poskytuje úžasne detailné snímky s rozlíšením 45,4 Mpx. Architektúra šošoviek bez medzier na čipe maximalizuje svetlo dopadajúce na snímač a umožňuje ohromujúco široký rozsah citlivosti ISO a dynamický rozsah fotoaparátu. Získate flexibilitu snímania pri akomkoľvek osvetlení, prípadne zvýšte expozíciu a stále získate neuveriteľné detaily. Priamo vo fotoaparáte môžete zaznamenávať časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K. A snímač s efektívnym rozlíšením 45,7 megapixela umožňuje vytvárať veľkolepé časozberné videosekvencie s rozlíšením 8K pri následnom spracovaní, po intervalovom snímaní vo fotoaparáte. Rozsiahle tesnenie proti vplyvom počasia znamená, že tento fotoaparát sa nebojí drsných prostredí.

 

 

Nehlučnosť, ostrosť a rýchle reakcie
 
Dosiahnite výnimočné zábery majestátnych divých zvierat v prirodzenom prostredí pomocou režimu nehlučného fotografovania.
Pri snímaní v režime živého náhľadu pracujte nenápadne a s absolútnou presnosťou. Režim nehlučného fotografovania používa elektronickú uzávierku fotoaparátu na poskytovanie dokonale ostrých snímok s rozlíšením 45,4 Mpx bez mechanického rozmazania frekvenciou až 6 snímok za sekundu. A keď sledujete extrémne rýchle objekty, môžete snímať nehlučne až do rýchlosti 30 snímok za sekundu pri rozlíšení 8 Mpx.
 
 
 
Odhaľte noc
 
Nočné prostredie. Astrofotografia. Vďaka výkonu bez šumu pri vysokých hodnotách citlivosti ISO a meraniu až do hladiny osvetlenia –3 EV poskytuje fotoaparát D850 prekvapujúcu ostrosť.
Rýchly systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručuje pozoruhodnú kvalitu snímok v rámci širokého rozsahu citlivosti ISO 64 – 25 600 (rozšíriteľného na ekvivalent hodnoty ISO 102 400). Najnižší limit merania je –3 EV. A systém automatického zaostrovania je citlivý až do hladiny osvetlenia –4 EV v stredovom bode (ISO 100, 20 °C). Takmer v úplnej tme môžete snímať pomocou plne automatického zaostrovania alebo automatickej expozície a získať neuveriteľné výsledky. Rovnaké osvetlenie všetkých tlačidiel ako v prípade legendárneho fotoaparátu Nikon D5 zaručuje jednoduché ovládanie v nočnom šere.
 
 
 
Tomuto fotoaparátu nič neunikne
 
Zaostrite na každý malý detail – z ľubovoľného uhla – pomocou fenomenálneho automatického zaostrovania, automatického zaostrovania na malé objekty a presnosti objektívov NIKKOR.
Sústreďte sa na kompozíciu. Osvedčený systém 153-bodového automatického zaostrovania fotoaparátu D850 sa postará o presnosť. Využívajte výhody rýchleho zachytenia objektu a impozantnej izolácie pozadia v režime automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí. Trojrozmerné sledovanie umožňuje sledovať dokonca aj malé alebo rýchlo sa pohybujúce objekty s absolútnou presnosťou – pri akomkoľvek osvetlení. Snímajte v režime živého náhľadu pomocou režimu automatického zaostrovania na malé objekty alebo zaostrite na malú oblasť objektu makrosnímky, ako je napríklad piestik kvetu alebo tykadlo hmyzu. Naplánujte a použite ideálny uhol pomocou 8-centimetrového (3,2-palcového) zvislo vyklápateľného dotykového monitora. Bez ohľadu na to, či snímate z horského úkrytu, alebo len zopár centimetrov od zaneprázdneného hmyzu, legendárna rozlišovacia schopnosť objektívov NIKKOR zaručí veľkolepú ostrosť.
 
 
 
Prírodné poklady s nekonečnou hĺbkou ostrosti
 
Vzdialené kraje. Krehké fosílie. Poľné kvety na horských úbočiach. Dosiahnite obrovskú hĺbku ostrosti, spredu až dozadu, pomocou režimu posúvania zaostrenia vo fotoaparáte.
Veľkým i malým divom prírody dodajte dych vyrážajúcu ostrosť. Režim posúvania zaostrenia vo fotoaparáte umožňuje získať až 300 záberov v pevných intervaloch technikou focus stacking. Prípadne môžete sériovo snímať snímky s plným rozlíšením frekvenciou až 5 snímok za sekundu. Nastavte parametre pre sériu focus stacking a fotoaparát D850 bude postupne meniť zaostrenie od východiskového bodu až po nekonečno. Vzdialenosť medzi jednotlivými krokmi zaostrenia môžete vybrať z desiatich úrovní. Pri následnom spracovaní snímky skombinujte, čím vytvoríte snímky, na ktorých je každý detail, od popredia až po pozadie, dokonale vykreslený.
 
 
 
Nekonečný vesmír
 
Priamo vo fotoaparáte snímajte plnoformátové časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K. Pri následnom spracovaní vytvárajte detailne dôsledné časozberné videosekvencie s rozlíšením 8K z videosekvencií zaznamenaných počas nehlučných intervalových snímaní.
Krúžiace hviezdy. Pohybujúce sa oblaky. Vďaka efektívnemu rozlíšeniu 45,7 megapixela a nehlučnému intervalovému snímaniu je fotoaparát D850 majstrom produkcie časozberných videosekvencií. Nehlučné intervalové snímanie umožňuje snímať veľmi dlho bez obáv o degradáciu uzávierky, mechanické rozmazanie alebo zvuk uzávierky. Automatický expozičný režim rozširuje meranie až do hladiny osvetlenia –3 EV, aby ste mohli ostro vykresliť hviezdy alebo krajiny a úspešne nafilmovať prechod od denného svetla k hviezdnej noci. Minimálny interval snímania 0,5 s umožňuje plynulo snímať pohybujúce sa oblaky a hviezdne svetelné stopy.
 
 
 

PRIPRAVENÍ NA NEOČAKÁVANÉ

Odhalenie okamihov nepočká. Fotoaparát D850 náležite vyjadrí vašu intuíciu vďaka presnosti pri zachytávaní príbehov a okúzľujúcej ostrosti.
Bez ohľadu na to, aký je bozk rýchly alebo aký je upokojujúci dotyk prchavý, zachytíte silu intímnych okamihov. Široká oblasť automatického zaostrovania znamená, že možno jednoducho zistiť objekty na okraji obrazového poľa a zvislé snímanie je neuveriteľne presné. Redukcia blikania znižuje blikanie obrazu na dosiahnutie konzistentnejšej expozície počas snímania pri umelom osvetlení. A meranie s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu si ľahko dokáže poradiť s nerovnomerným osvetlením. Teraz môžete zabrániť preexponovaným oblastiam počas snímania nevesty v bielych svadobných šatách pri extrémnom osvetlení. Keď chcete snímať bez toho, aby ste museli meniť nastavenia, automatické nastavenie obrazu jemne dolaďuje výsledky tak, aby zodpovedali prostrediu.
 
 
 

Ideálny partner

Urobte viac ako len zhotovenie ich fotografií. Vyrozprávajte ich príbeh. Vďaka ohromujúcej citlivosti na svetlo a dynamickému rozsahu ich prostredníctvom sily detailov prenesiete späť.
Šťastný pár oblečený v čiernom a bielom, pri jasnom slnečnom protisvetle. Hostia vo farebných skupinách tancujúci pod žiarivkovým osvetlením. Čokoľvek si pre vás deň pripraví, architektúra zozadu osvetleného snímača fotoaparátu D850 zaručuje úžasne detailné snímky s rozlíšením 45,4 Mpx. Stupňovanie odtieňov je mimoriadne plynulé, od čisto čiernej až po čisto bielu a všetko medzi tým. Kvalita snímok je výnimočne čistá v rámci širokého rozsahu citlivosti na svetlo ISO 64 – 25 600, čo platí aj pre snímanie videosekvencií s rozlíšením 4K. Či už ide o fotografie alebo video, na deň môžete reagovať podľa toho, ako sa vyvíja. A pokračovať môžete i v noci.
 
 
 
Čarovné okamihy. Nehlučne zachytené.
 
Zachyťte majstrovské snímky na akomkoľvek mieste. Automatické meranie expozície umožňuje snímať pri mesačnom svetle. Režim nehlučného fotografovania umožňuje snímať nenápadne.
Bez ohľadu na to, či snímate na karibskej pláži, alebo v stredovekom kostole, v romantických prostrediach fotoaparát D850 vyniká. Najnižší limit merania je –3 EV (f/1,4, ISO 100, 20 °C), čo umožňuje presné automatické nastavenie expozície aj vtedy, keď je jediným zdrojom svetla mesiac. Tento fotoaparát sa tiež pýši fenomenálnym 153-bodovým systémom automatického zaostrovania, ktorý je rovnaký ako pri vlajkovej lodi D5 a poskytuje citlivosť až –4 EV v stredovom bode (ISO 100, 20 °C). A keď dokonalé okamihy vyžadujú úplné ticho, režim nehlučného fotografovania umožňuje zachytiť brilantne ostré snímky s mimoriadne vysokým rozlíšením bez zvuku uzávierky (až 6 snímok za sekundu pri snímaní v režime živého náhľadu).
 
 
 
Klasická brilantnosť
 
Skvelé svadobné portréty nevznikajú náhodne. Pokročilý systém detekcie motívu a možnosti rádiového riadenia osvetlenia tohto fotoaparátu vám poskytujú vynikajúcu flexibilitu.
V každom okamihu buďte verní svojej vízii. Vždy budete mať úplnú kontrolu, od mora usmievajúcich sa tvárí až po prvý tanec. Fotoaparát D850 zdedil snímač merania a pokročilý systém detekcie motívu od fotoaparátu D5. Fenomenálne rozpoznávanie tvárí pri skupinových scénach vám dáva slobodu nanovo definovať krásu klasických svadobných záberov. Zdokonalené režimy automatického vyváženia bielej farby umožňujú reprodukovať jemné farby a odtiene pokožky s ohromujúcou presnosťou. Vďaka uznávanému systému pokročilého bezdrôtového osvetlenia od spoločnosti Nikon môžete scénu vytvarovať presne podľa svojich predstáv.
 
 
 
Emócie vo formáte RAW
 
Naaranžované alebo prirodzené zábery. Digitálne albumy alebo veľké výtlačky. Využívajte výhody neuveriteľnej ostrosti a dynamického rozsahu, či už snímate veľké, stredné alebo malé snímky vo formáte RAW.
Pri všetkých veľkostiach súborov RAW je zachovaný neuveriteľný dynamický rozsah a všetky sú kompatibilné s možnosťami spracovania snímok vo formáte NEF (RAW) priamo vo fotoaparáte. Snímajte veľké snímky vo formáte RAW s rozlíšením 45,4 Mpx na tlač snímok s ultravysokým rozlíšením v ultraveľkom formáte. Ak snímate pre digitálne albumy, snímajte stredné snímky vo formáte RAW s rozlíšením 25,6 Mpx alebo malé snímky vo formáte RAW s rozlíšením 11,4 Mpx (v oboch prípadoch 12-bitové, bezstratovo komprimované). Alebo keď potrebujete ušetriť ukladací priestor, napríklad pri snímaní záberov v reportážnom štýle s vysokými frekvenciami. Kompatibilita fotoaparátu s aplikáciou SnapBridge navyše znamená, že snímky vo formáte JPEG môžete bez problémov synchronizovať s inteligentným zariadením. Je to ideálne na prenos vysokokvalitných snímok do online platformy, aby k nim mali prístup príbuzní, ktorí neboli prítomní. Nová možnosť oblasti snímky s pomerom strán 1 : 1 umožňuje vytvárať snímky so štvorcovým pomerom strán. Tento formát pripomína stredný formát 6 × 6 a je ideálny pre sociálne médiá.
 
 
 
Skonštruovaný do terénu. Alebo do kostola. Alebo na pláž.
 
Pohodlne pracujte v akomkoľvek prostredí. Vďaka zvislo vyklápateľnému dotykovému monitoru, rozsiahlemu tesneniu proti vplyvom počasia a osvetleniu tlačidiel fotoaparátu D850.
Vyjadrite podstatu dňa pomocou voľnejších uhlov snímania. Zvislo vyklápateľný monitor LCD ponúka dotykové ovládanie spúšte a automatického zaostrovania počas snímania v režime živého náhľadu. A displej s vysokým rozlíšením zjednodušuje kontrolu záberov počas práce pri akomkoľvek osvetlení. V režime živého náhľadu možno snímky aj orezať stiahnutím alebo roztiahnutím prstov a zobrazením ponuky nastavenia veľkosti orezania prostredníctvom tlačidla i. Rovnaké osvetlenie tlačidiel ako v prípade legendárneho fotoaparátu Nikon D5 zaručuje jednoduché ovládanie počas intímnych večerov a hostín pri sviečkach. A rozsiahle tesnenie proti vplyvom počasia znamená, že tento fotoaparát sa nebojí dažďa, oceánskej vodnej triešte ani snehovej metelice počas zimného obradu.
 
 
 

VAŠA VÍZIA. ODVÁŽNE PREMENENÁ NA SKUTOČNOSŤ.

Pripravte sa na veľké odhalenie. Čaro spočíva vo vašom osobnom štýle. A v snímkach s rozlíšením 45,4 Mpx a bohatými detailmi. Toto je dokonalý nástroj pre vašu dokonalú prácu.
Ukážte svoj štýl. Nahlas a jasne. Fotoaparát D850 so snímačom CMOS typu „Backside illumination“ a systémom spracovania obrazu EXPEED 5 ponúka neprekonateľnú kombináciu rozlíšenia a dynamického rozsahu. Kvalita snímok je výnimočne čistá v rámci širokého rozsahu citlivosti na svetlo ISO 64 – 25 600. Pri vysokých i nízkych hodnotách citlivosti ISO je navyše dynamický rozsah výnimočný. Vďaka fotografickému výkonu 45,7 efektívneho megapixela môžete bez problémov reprodukovať výtlačky akejkoľvek veľkosti a získate slobodu úprav snímok bez straty detailov.
 
 
 
„Dokonale ostré“ je veľmi slabý výraz
 
Príliš veľa detailov? Nemožné. Štruktúra, vzor, farby. Celé je to o detailoch.
Predveďte svoje nadanie na zachytenie brilantne ostrého objektu. Pri snímaní pomocou hľadáčika potláča mechanická stabilizácia obrazu fotoaparátu vibrácie spôsobené tlačidlom spúšte a predsklopením zrkadla. Získate dokonale ostré snímky s rozlíšením 45,4 Mpx. A keď je pri práci potrebné úplné ticho, režim nehlučného fotografovania umožňuje nasnímať až 6 snímok za sekundu v režime živého náhľadu bez zvuku uzávierky.
 
 
 
Svetlo. Maľujte s ním.
 
Každá svetlá časť. Každý odtieň čiernej. Vďaka výnimočnému dynamickému rozsahu je tento fotoaparát vaším štetcom umelca.
Fotoaparát D850 poskytuje neuveriteľný dynamický rozsah v rámci širokého rozsahu citlivosti ISO 64 – 25 600. Tento rozsah môžete rozšíriť na ekvivalent hodnoty ISO 32 pri nastavení Lo 1 a až na ekvivalent hodnoty ISO 108 400 pri nastavení Hi 2. Systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručuje výnimočne čistý výstup. Meranie je možné až do hladiny osvetlenia –3 EV a systém automatického zaostrovania sa pýši citlivosťou až –4 EV (ISO 100, 20 °C) v stredovom bode. Využívajte výhody bohatej rozlišovacej schopnosti odtieňov pri najjasnejšom slnečnom svetle. Získajte ostré detaily v tých najhlbších tieňoch. Jednoducho zvládnite odrazy alebo štúdiové LED svetlá. Alebo odhaľte noc bez potreby dodatočného osvetlenia.
 
 
 
Zvýšte to
 
Tancuje, ohne sa, vyskočí, zakrúti sa. Vďaka výkonnej kombinácii rozlíšenia a rýchlosti fotoaparátu D850 zachytíte krásu pohybu s výnimočnou zručnosťou.
Nech už svojim modelom nariadite akýkoľvek pohyb, fotoaparát D850 vám poskytne presnosť, vďaka ktorej to bude fungovať. Fotoaparát sníma frekvenciou 7 snímok za sekundu len pomocou tela. Alebo môžete snímať frekvenciou 9 snímok za sekundu, ak použijete voliteľné multifunkčné napájanie Battery Pack MB-D18 s vloženou batériou EN-EL18B (použitou vo fotoaparáte D5). Rýchly, presný systém 153-bodového automatického zaostrovania pochádzajúci z fotoaparátu D5 ponúka široké pokrytie s vysokou hustotou. Jednoducho je možné zistiť objekty na okraji obrazového poľa a s fenomenálnou presnosťou možno snímať zvislo. Režim automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí poskytuje impozantnú izoláciu pozadia, dokonca aj pri snímaní objektov oproti pozadiu s podobnou farbou.
 
 
 
Odhaľte všetko
 
Tie najmenšie detaily. Okúzľujúco zaostrené. Vďaka výnimočnému automatickému zaostrovaniu na malé objekty sa môžete sústrediť na skvostné prvky.
Pomocou automatického zaostrovania na malé objekty (dostupného pri snímaní v režime živého náhľadu) môžete vytvárať dramatické vízie drobných detailov: logo na novom zariadení, štruktúra šiat. Zvislo vyklápateľný dotykový monitor LCD s uhlopriečkou 8 cm (3,2“) a 2 359 000 bodmi ponúka dotykové ovládanie spúšte a automatického zaostrovania počas snímania v režime živého náhľadu na slobodnejšie vytváranie kompozície. Rýchlo skontrolujte zábery so špičkovými detailmi na vysokokontrastnom displeji s vysokým rozlíšením: dvojitým klepnutím na časť ľubovoľnej snímky môžete zobraziť oblasť snímky so 100-percentným zväčšením. Ponuka nastavenia veľkosti orezania, ktorá je v režime živého náhľadu dostupná aj prostredníctvom tlačidla i, umožňuje jednoduchú zmenu veľkosti snímok a ich odosielanie klientom priamo na mieste.
 
 
 
Neprekonateľná kompozícia
 
Jemné odrazy. Odvážne výrazy. Získajte zreteľnú kontrolu komponovaných detailov v reálnom čase prostredníctvom jasného optického hľadáčika s 0,75-násobným zväčšením.
Široké zorné pole a vysoké rozlíšenie i kontrast hľadáčika sú zárukou dokonale ostrej kontroly každého detailu objektu. Prvky OLED zaručujú dobrú čitateľnosť informácií o snímaní vo všetkých svetelných podmienkach. A mechanická stabilizácia obrazu potláča vibrácie spôsobené tlačidlom spúšte a predsklopením zrkadla, čím efektívne minimalizuje príčiny rozmazania. Zachytené snímky budú tak ostré, ako v hľadáčiku, prostredníctvom ktorého ich komponujete.
 
 
 
Od štúdia až po ulicu
 
Slobodne choďte všade tam, kam vás vaše nápady zavedú. Vďaka možnostiam rádiového riadenia osvetlenia a širokému rozsahu citlivosti ISO tohto fotoaparátu máte k dispozícii flexibilitu na snímanie kdekoľvek.
Fotoaparát D850 poskytuje výnimočne čistú kvalitu snímok v rámci širokého rozsahu citlivosti na svetlo ISO 64 – 25 600. Máte úplnú slobodu snímania pri dostupnom svetle. Keď pracujete so štúdiovým osvetlením alebo kontrolovaným exteriérovým osvetlením, systém pokročilého bezdrôtového osvetlenia od spoločnosti Nikon umožňuje jednoducho riadiť jednu alebo viacero zostáv niekoľkých bleskov. Rozmiestnite až tri skupiny diaľkovo ovládaných zábleskových jednotiek na dosiahnutie kreatívne osvetlených záberov takmer bez rušenia spôsobeného prekážkami alebo okolitým osvetlením. Vďaka širokému sortimentu bleskov a systémov bleskov vhodných pre každú prácu môžete cestovať naľahko. A napriek tomu byť veľmi kreatívni.
 
 
 
Pracuje tak tvrdo a dlho, ako vy
 
Fotoaparát D850 je stvorený pre výkon. A výkon. A výkon. Kdekoľvek snímate.
Vďaka výdrži batérie na 1 840 záberov (ktorá sa dá pomocou voliteľného napájania Battery Pack MB-D18 predĺžiť až na 5 140 záberov) dokáže fotoaparát D850 zvládnuť jedno či dve opakované snímania. Rozsiahle tesnenie proti vplyvom počasia znamená, že tento fotoaparát sa nebojí zariadení na vytváranie vodnej triešte, oparu alebo hmly. Pri všetkých veľkostiach súborov RAW (veľké, stredné a malé) je zachovaný neuveriteľný dynamický rozsah a na rýchlu kontrolu priamo na mieste alebo jednoduchý prenos do agentúr sú k dispozícii súbory JPEG. Bezdrôtový vysielač WT-7 umožňuje pripojiť k fotoaparátu sieťový kábel a prenášať snímky priamo na server FTP alebo do počítača rýchlosťou až 866,7 Mb/s. A možnosti dávkového spracovávania snímok vo formáte RAW priamo vo fotoaparáte dramaticky zvyšujú efektívnosť produkcie.
 

 

ÚPLNE NOVÁ ÚROVEŇ VEĽKOLEPOSTI

 
Vášeň. Nadšenie. Príprava. Snímajte s frekvenciou sériového snímania až 9 snímok za sekundu. Ukážte všetko prostredníctvom detailných snímok s rozlíšením 45,4 Mpx.
Fotoaparát D850 sníma frekvenciou 7 snímok za sekundu len pomocou tela. A ak použijete voliteľné multifunkčné napájanie Battery Pack MB-D18 s vloženou batériou EN-EL18B (použitou vo fotoaparáte D5), môžete snímať frekvenciou 9 snímok za sekundu. Architektúra šošoviek bez medzier na čipe použitá v snímači a rýchly systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručujú výnimočné detaily, neuveriteľný dynamický rozsah a vysokú rýchlosť spracovania. V jednej rýchlej sérii môžete nasnímať 14-bitové alebo 12-bitové, bezstratovo komprimované alebo nekomprimované snímky vo formáte RAW (veľké). Obrazový snímač tiež poskytuje dostatočné rozlíšenie pre exteriérové nápisy s rozlíšením 8K.
 
 
 
Neprekonateľná presnosť
 
Vysoké počty pixelov sú nemilosrdné. Presnosť zohráva kľúčovú úlohu. Fotoaparát D850 je pripravený na každú výzvu vďaka fenomenálnej ostrosti pri akomkoľvek osvetlení.
Fotoaparát D850 je vybavený rovnakým výkonným 153-bodovým systémom automatického zaostrovania ako vlajková loď D5. Profesionáli túto technológiu široko uznávajú ako najlepšiu v odvetví. Bez ohľadu na to, ako rýchlo sa dej odohráva, fotoaparát nerobí kompromisy. Široké pokrytie obrazového poľa automatickým zaostrovaním a jeho pôsobivý režim trojrozmerného sledovania poskytujú bezkonkurenčnú presnosť pri sledovaní objektov v rámci celého obrazového poľa. Citlivosť automatického zaostrovania až –4 EV (ISO 100, 20 °C) umožňuje vynikajúci výkon pri slabom osvetlení. Kvalita snímok je výnimočne čistá v rámci širokého rozsahu citlivosti na svetlo ISO 64 – 25 600.
 
 
 
Za každých okolností
 
Predveďte výkon. Vyjadrite vášeň. Zachyťte každú kvapôčku potu vďaka fenomenálne presnému rozpoznávaniu objektov a vynikajúcej reprodukcii farieb.
180 000-pixelový snímač RGB a pokročilý systém detekcie motívu poskytujú fenomenálne rozpoznávanie tvárí a neuveriteľne presné odtiene pokožky. Špičková citlivosť pri slabom osvetlení umožňuje meranie až do hladiny osvetlenia –3 EV (f/1,4, ISO 100, 20 °C), čo predstavuje značnú výhodu pri snímaní scén s nízkym kontrastom alebo v prípade použitia telekonvertora s nízkou efektívnou svetelnosťou. V spojení s výkonom systému spracovania obrazu EXPEED 5 zlepšuje tento snímač presnosť merania, vďaka čomu vám poskytne ešte stabilnejšie výsledky.
 
 
 
Dosahujte skvelé výsledky. Keď je to potrebné.
 
Zažite výkon bez kompromisov, či už snímate veľké, stredné alebo malé snímky vo formáte RAW. Využívajte výhody bleskových bezdrôtových prenosov.
Neustále snímajte frekvenciou až 9 snímok za sekundu (pomocou voliteľného multifunkčného napájania Battery Pack MB-D18) bez ohľadu na veľkosť súborov, ktoré zaznamenávate. Snímajte veľké snímky vo formáte RAW s rozlíšením 45,4 Mpx na tlač snímok s ultravysokým rozlíšením v ultraveľkom formáte. Takisto môžete zachytávať stredné snímky vo formáte RAW s rozlíšením 25,6 Mpx alebo malé snímky vo formáte RAW s rozlíšením 11,4 Mpx (v oboch prípadoch 12-bitové, bezstratovo komprimované), ktoré sú ideálne, keď chcete ušetriť ukladací priestor alebo priamo na mieste odosielať snímky klientovi. Kompatibilný bezdrôtový vysielač WT-7 umožňuje pripojiť k fotoaparátu sieťový kábel a prenášať snímky priamo na server FTP alebo do počítača rýchlosťou až 866,7 Mb/s.
 
 
 
Úspešný začiatok. Úspešné pokračovanie. Úspešný koniec.
 
Rozdeľte pohyb. Vybudujte snímku. Pomocou režimu prelínania viacnásobnej expozície priamo vo fotoaparáte predveďte rýchlosť, intenzitu a zručnosť, ktoré sa skrývajú za každým pohybom.
Flexibilná funkcia viacnásobnej expozície tohto fotoaparátu umožňuje zaznamenať až 10 snímok frekvenciou až 9 snímok za sekundu (pri snímaní pomocou voliteľného multifunkčného napájania Battery Pack MB-D18). Touto frekvenciu môžete snímať bez ohľadu na používanú veľkosť alebo formát súborov. Počas snímania možno skontrolovať jednotlivé zaznamenané snímky, ako aj snímku vytvorenú pomocou prelínania. Výslednú snímku môžete odstrániť a znova zaznamenať, aby ste dosiahli čo najlepší finálny záber. Tiež je možné vybrať jednu snímku vo formáte RAW (L – veľká) ako prvú snímku prelínania. Všetky snímky zaznamenané v režime viacnásobnej expozície sú uložené jednotlivo, vďaka čomu môžete najlepšie zábery použiť aj na iné účely. Štyri rozličné režimy prelínania – Pridanie, Priemer, Zosvetlenie a Stmavenie – poskytujú ešte väčšiu flexibilitu.
 
 
 
Jasný obraz. Neprestajne.
 
Získajte dokonale ostrú kontrolu objektu akcie v reálnom čase prostredníctvom optického hľadáčika s 0,75-násobným zväčšením. Ide o doteraz najväčšie zväčšenie v rámci všetkých digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu FX.
Skomponujte dramatický záber športovcov v okamihu explozívnej akcie pomocou širokého zorného poľa optického hľadáčika. Prvky OLED zaručujú dobrú čitateľnosť informácií o snímaní vo všetkých svetelných podmienkach. Ak chcete dosiahnuť maximálnu presnosť, fotoaparát D850 spárujte s objektívom NIKKOR vybaveným režimom stabilizácie obrazu SPORT. Tento špecializovaný režim poskytuje ešte stabilnejší obraz v hľadáčiku, čo je praktické pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie alebo pri pohybe objektívu zároveň s objektom.
 
 
 
Váš pohyb
 
Nájdite uhly, skontrolujte pohyby. Ostrý a presný dotykový monitor umožňuje vykonať nastavenie, zadať informácie o snímke alebo skontrolovať a vybrať najdôležitejšie zábery priamo na mieste.
Zvislo vyklápateľný monitor LCD s uhlopriečkou 8 cm (3,2“) a 2 359 000 bodmi umožňuje ovládať funkciu nastavenia veľkosti orezania pomocou dotykového ovládania pri snímaní v režime živého náhľadu. Vysokokontrastný displej s vysokým rozlíšením zaručuje presné overenie detailov, ako sú napríklad výrazy tváre a kresba svalov. Pri kontrole snímok môžete potiahnutím prsta jednoducho prejsť na predchádzajúcu a nasledujúcu snímku a dvojitým klepnutím na časť ľubovoľnej snímky zobraziť oblasť snímky so 100-percentným zväčšením. Ponuka nastavenia veľkosti orezania, ktorá je v režime živého náhľadu dostupná aj prostredníctvom tlačidla i, zjednodušuje zmenu veľkosti snímok a ich odosielanie klientom priamo na mieste.
 
 
 
 

PLNOFORMÁTOVÉ ROZLÍŠENIE 4K

Ukážte svoju kreatívnu víziu v plnej kráse. Bez obmedzení spôsobených faktorom orezania môžete naplno využívať výhody svetelných objektívov Nikon s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pri vytváraní skutočne kinematografických videosekvencií.
Superširoké obrazové uhly a nádherne malá hĺbka ostrosti: fotoaparát D850 zachytí každú scénu vo výnimočných detailoch. Môžete zaznamenávať plnoformátové videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD frekvenciou 30p a videosekvencie s rozlíšením Full HD frekvenciou až 120p. Architektúra šošoviek bez medzier na čipe maximalizuje svetlo dopadajúce na snímač formátu FX, čo umožňuje oveľa väčší dynamický rozsah a ohromujúco široký rozsah citlivosti ISO. Rýchly systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručuje nádherne čisté súbory, ktoré obsahujú pozoruhodne málo šumu, moiré a nesprávnych farieb. Priamo vo fotoaparáte môžete zaznamenávať časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K. A snímač s efektívnym rozlíšením 45,7 megapixela umožňuje vytvárať veľkolepé časozberné videosekvencie s rozlíšením 8K pri následnom spracovaní, po intervalovom snímaní vo fotoaparáte.
 
 
 
Viac údajov. Viac flexibility.
 
Vďaka jeho rýchlemu snímaču formátu FX s ultravysokým rozlíšením, systému spracovania obrazu EXPEED 5 a nastaveniu Flat systému Picture Control poskytuje fotoaparát D850 maximálnu kreatívnu slobodu – počas snímania aj pri následnom spracovaní.
Rýchly snímač formátu FX a rýchly systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručujú neuveriteľný dynamický rozsah. Môžete snímať až do hodnoty citlivosti ISO 12 800 alebo vyššej bez obáv zo šumu. A ak zaznamenávate doplnkové videosekvencie, bez problémov ich môžete spájať s videosekvenciami zhotovenými pomocou ktoréhokoľvek fotoaparátu Nikon so systémom spracovania obrazu EXPEED 5. Počas následného spracovania vám kvalita súborov pochádzajúcich z fotoaparátu D850 poskytuje obrovskú slobodu pri úpravách a umožňuje získať vysokokvalitné statické snímky. Ak pri následnom spracovaní potrebujete špičkovú všestrannosť, môžete snímať pomocou nastavenia Flat systému Picture Control. Zachovajú sa všetky detaily a informácie o bohatých odtieňoch vo svetlých častiach snímky aj v tieňoch.
 
 
 
Okúzľujúci spomalený záznam
 
Zaznamenávajte videosekvencie s rozlíšením Full HD a bohatými detailmi pri frekvencii snímania až 120p. Zachyťte každú nuansu s výnimočnou ostrosťou, dokonca aj pri snímaní v tmavom prostredí.
Dojmite publikum prostredníctvom neuveriteľne plynulých spomalených videosekvencií a ohromujúcej citlivosti na svetlo. Fotoaparát D850 zaznamenáva 4-krát spomalené videosekvencie pri frekvencii snímania 120/100p (prehrávajú sa frekvenciou 30/25p) alebo 5-krát spomalené videosekvencie pri frekvencii snímania 120p (prehrávajú sa frekvenciou 24p) ¹. Kvalita snímok je výnimočne čistá v rámci celého rozsahu citlivosti ISO fotoaparátu 64 – 25 600 rozšíriteľného na ekvivalenty hodnôt 32 až 102 400. A automatická citlivosť ISO v režime [M] umožňuje nakonfigurovať maximálne nastavenia citlivosti ISO, s ktorými chcete pracovať. Je to ideálne, keď chcete zabezpečiť plynulé prechody medzi tmavými a svetlými oblasťami. Alebo naopak.
 
 

Dokonale exponované
 
Od svetlej po tmavú a znova späť. Riaďte úrovne expozície pomocou merania s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu a zobrazenia preexponovaných oblastí.
Funkcia merania s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu a zobrazenie preexponovaných oblastí fotoaparátu D850 sa môžu stať dvoma z najdôležitejších nástrojov vo vašom arzenáli. Meranie s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu dáva prioritu jasnejším častiam scény, aby sa dosiahla lepšia expozícia a zabránilo sa preexponovaniu svetlých odtieňov. Zobrazenie preexponovaných oblastí na monitore fotoaparátu ukazuje, kde presne sú preexponované oblasti. Môžete si vybrať medzi dvoma vzormi, aby ste vždy jasne videli preexponované oblasti bez ohľadu na vzory a štruktúry na objektoch. Tiež môžete upraviť úroveň jasu displeja v rozsahu 180 – 255 podľa svojich potrieb.
 
 
 
Dokonale ostré
 
Fotoaparát D850 prináša do snímania videosekvencií vo formáte FX technológiu „focus peaking“. Získajte okamžitú spätnú väzbu pri nastavovaní zaostreného miesta na scéne.
Pri snímaní videosekvencií vo formáte Full HD jasne vidíte, čo je zaostrené. Fotoaparát zistí okraje s najvyšším kontrastom v rámci scény a zvýrazní ich, aby ste okamžite videli, ktoré oblasti sú ostré. Môžete si vybrať medzi červeným, bielym alebo modrým zvýraznením a tiež môžete nastaviť jednu z troch úrovní citlivosti detekcie. Monitor fotoaparátu s vysokým rozlíšením a kontrastom ponúka výnimočnú viditeľnosť vo všetkých svetelných podmienkach. Keď je pripojené externé zariadenie prostredníctvom rozhrania HDMI v záujme čistého výstupu, informácie „focus peaking“ sa v externom zariadení nezaznamenávajú.
 
 
 
Každá scéna vo vašich rukách