Nikon D3500 telo

10 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Nemusíte byť fotograf, aby ste spoznali skvelú fotografiu, keď ju uvidíte. A nemusíte byť fotograf, aby ste urobili skvelú fotografiu – stačí vám D3500. Používa sa rovnako jednoducho ako namierenie a snímanie, no zhotovuje nádherné fotografie a videá z digitálnych zrkadloviek, ktoré si všimnú. Vo vašich rukách sa cíti vynikajúco, je robustný a vyvážený s ovládacími prvkami tam, kde ich chcete mať. Je kompaktný, odolný a všestranný, ideálny na cesty. A funguje bez problémov s kompatibilnými smartfónmi, vďaka čomu je zdieľanie vašich skvelých fotografií jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Aj keď ste nikdy nebrali do ruky digitálnu zrkadlovku, s D3500 môžete nasnímať nádherné snímky.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€879    
Kód tovaru 15097
Značka Nikon
Kategória Nikon
Záruka 2 roky
 

ĽAHKÝ. PRENOSNÝ. ÚŽASNÝ.

 

 
 

Urobte viac nezabudnuteľných obrázkov. Fotografie, ktoré nasnímate fotoaparátom D3500, zachytia viac než len okamih – zachytávajú pocit okamihu, pocit, ktorý môžete okamžite zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou a potom ho prežiť na celý život.

 

Nováčikovia vítaní

Ak dokážete fotiť pomocou smartfónu, môžete s fotoaparátom D3500 urobiť skvelú fotografiu. Automatický režim poskytuje úžasné výsledky takmer v každej situácii. Ak sa chcete počas snímania učiť, zapnite režim sprievodcu a postupujte podľa jednoduchých pokynov na obrazovke.
 

 

Menej myslenia. Viac záberov.

D3500 je rýchly, pohotový a jednoducho sa používa. Nebudete sa trápiť s ovládaním fotoaparátu, kým okolo vás prejde skvelý moment. Stačí namieriť, odfotiť a zdieľať úžasnú fotku za fotkou.
 

 

Snímajte pohodlne

D3500 sa vo vašich rukách jednoducho cíti skvele. Je ľahký a vyvážený, dokonca aj s nasadeným teleobjektívom. Každé tlačidlo a volič sú starostlivo umiestnené pre pohodlie a jednoduchosť používania a systém menu je jednoduchý a intuitívny.
 

 

Každodenný spoločník

Dostatočne malý na to, aby boli diskrétny, dostatočne odolný, aby vydržal drsné podmienky; fotoaparát je k dispozícii aj s dvoma vynikajúcimi cestovnými objektívmi, takže bez fotoaparátu D3500 už nikdy nebudete chcieť odísť z domu.
 

 

Váš fotoaparát je mostom do vášho sveta

Stiahnite si bezplatnú aplikáciu SnapBridge od spoločnosti Nikon a vaše fotografie z fotoaparátu D3500 sa zobrazia priamo na kompatibilnom smartfóne alebo tablete, aby ste ich mohli uverejňovať na vašich obľúbených stránkach, zdieľať s priateľmi a rodinou alebo len ako zálohy. Môžete dokonca použiť smartfón alebo tablet na diaľkové spustenie fotoaparátu D3500 na fotografovanie.
 

 

Rozdiel je v detailoch

Obrazový snímač v D3500 je približne 15-krát väčší ako snímače používané v typických smartfónoch. To znamená oveľa ostrejšie a jasnejšie fotografie s bohatšími detailmi – fotografie, ktoré okamžite upútajú pozornosť a získajú lajky.
 

 

Farby, ktoré vyniknú v akomkoľvek svetle

Vo vnútri každej DSLR je špecializovaný počítač, ktorý dolaďuje nastavenia pre každý záber. Preslávený systém spracovania obrazu EXPEED od spoločnosti Nikon je postavený na bohatej histórii obrazového know-how a pomáha fotoaparátu D3500 vytvárať nádherné živé fotografie a videá takmer za akýchkoľvek podmienok.
 

 

Videá stlačením jediného tlačidla.

Nahrávanie nádherného videa pomocou fotoaparátu D3500 je rovnako jednoduché ako fotografovanie. Stačí otočiť páčku Live View a stlačiť tlačidlo nahrávania. Okamžite a bez námahy zachytíte úžasné 1080/60p Full HD video. Využite možnosť zoomu vášho objektívu na snímanie širokouhlých videí alebo úzkych záberov zblízka.

 

Snímka za snímkou.

Niektoré z najlepších momentov trvajú len zlomok sekundy. Stlačte a podržte tlačidlo spúšte na fotoaparáte D3500 a zachyťte až 5 snímok za sekundu v plnom rozlíšení s ostrým zaostrovaním, čím zaistíte, že záber, na ktorom záleží.
 

 

Rýchle a presné zaostrovanie

Na rozdiel od typických smartfónov nie sú rýchlo sa pohybujúce objekty pre D3500 problémom. 11 bodov automatického zaostrovania je rozložených po celom zábere a nepretržité automatické zaostrovanie sa zameria na váš objekt a udrží ho zaostrený, zatiaľ čo budete zachytávať úžasný záber za záberom.
 

 

Typ

Jednooká digitálna zrkadlovka

Bajonet objektívu

Bajonet Nikon F (s kontaktmi pre automatické zaostrovanie)

Efektívny obrazový uhol

Formát Nikon DX, ohnisková vzdialenosť ekvivalentná približne 1,5-násobku ohniskovej vzdialenosti objektívov s obrazovým uhlom formátu FX

Obrazový snímač

DX, CMOS, 23,5 mm × 15,6 mm

Celkový počet pixelov

24,78 milióna

Systém redukcie prachu

Referenčné údaje pre funkciu odstránenia vplyvu prachu na snímku (vyžaduje sa softvér Capture NX-D)

Efektívny počet pixelov

24,2 milióna

Veľkosť snímky (v pixeloch)

(L) 6 000 × 4 000 (24,0 milióna), (M) 4 496 × 3 000 (13,5 milióna), (S) 2 992 × 2 000 (6,0 milióna)

Ukladací priestor - formát súborov

NEF (RAW): 12-bitový, komprimovaný, JPEG: kompatibilný s formátom JPEG-Baseline s jemnou (približne 1 : 4), normálnou (približne 1 : 8) alebo základnou (približne 1 : 16) kompresiou, NEF (RAW) + JPEG: jedna fotografia sa zaznamená vo formáte NEF (RAW) aj JPEG

Systém Picture Control

Štandardný, neutrálny, živý, monochromatický režim, režim portrét, krajina a plochý. Zvolené nastavenie Picture Control možno prispôsobiť.

Ukladací priestor - Médiá

SD, SDHC (kompatibilné s normou UHS-I), SDXC (kompatibilné s normou UHS-I)

Slot na kartu

1 pamäťová karta SD (Secure Digital)

Systém súborov

DCF 2.0, Exif 2.3, PictBridge

Hľadáčik

Hľadáčik typu „pentamirror” pre jednooké zrkadlovky

Pokrytie obrazového poľa

Približne 95 % vo vodorovnom a 95 % vo zvislom smere

Zväčšenie

Približne 0,85-násobné (objektív 50 mm f/1,4 zaostrený na nekonečno, –1,0 m–¹)

Predsunutie výstupnej pupily okuláru

18 mm (–1,0 m–¹, od stredu povrchu šošovky okulára hľadáčika)

Dioptrická korekcia

–1,7 až +0,5 m–¹

Zaostrovacia matnica

Zaostrovacia matnica typu B BriteView Clear Matte Mark VII

Zrkadlo

Automaticky vratné

Clona

Okamžitý návrat, elektronicky ovládaná

Typ uzávierky

Elektronicky ovládaná štrbinová uzávierka s vertikálnym chodom

Čas uzávierky

1/4 000 až 30 s s krokom 1/3 EV, režimy Bulb a Time

Rýchlosť synchronizácie blesku

X = 1/200 s; synchronizácia s časom uzávierky 1/200 s alebo dlhším

Režim snímania

S (jednotlivé snímky), sériové snímanie, QC (tiché sériové snímanie), samospúšť

Frekvencia snímania

Až 5 snímok za sekundu. Poznámka: Uvedené frekvencie snímania predpokladajú použitie manuálneho zaostrovania, manuálnej expozície alebo clonovej automatiky, čas uzávierky 1/250 s alebo kratší a ostatné nastavenia s predvolenými hodnotami.

Samospúšť

2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1 až 9 expozícií

Meranie expozície

Meranie expozície TTL pomocou 420-pixelového snímača RGB

Metóda merania

Maticové meranie expozície: meranie expozície 3D Color Matrix II, meranie so zdôrazneným stredom: kruhovej ploche s priemerom 8 mm v strede obrazového poľa sa prikladá dôležitosť 75 %, bodové meranie expozície: meria kruhovú plochu s priemerom 3,5 mm (približne 2,5 % obrazového poľa) okolo vybraného zaostrovacieho bodu

Rozsah merania (ISO 100, f/1,4, 20 °C)

Maticové meranie expozície alebo meranie expozície so zdôrazneným stredom: 0 až 20 EV. Bodové meranie expozície: 2 až 20 EV

Spojenie expozimetra

Procesor

Režim

Automatické režimy (automatický, automatický s vypnutým bleskom), flexibilná programová automatika (P), clonová automatika (S), časová automatika (A), manuálny režim (M), režimy motívových programov (portrét, šport, makro, nočný portrét), režimy špeciálnych efektov (nočné videnie, extra farebný, pop, fotografická ilustrácia, efekt detského fotoaparátu, efekt miniatúry, selektívna farba, silueta, high key, low key)

Korekcia expozície

Môže sa upraviť v rozmedzí –5 až +5 EV s krokom 1/3 EV v režimoch P, S, A, M, motívový program a nočné videnie

Expozičná pamäť

Pomocou tlačidla AE-L/AF-L sa zapamätá nameraná hodnota jasu

Citlivosť ISO

ISO 100 až 25 600 s krokom 1 EV, k dispozícii je automatické nastavenie citlivosti ISO

Active D-Lighting

Zapnutá, vypnutá

Automatické zaostrovanie

Modul automatického zaostrovania Nikon Multi-CAM 1000 s fázovou detekciou TTL, 11 zaostrovacích bodov (vrátane jedného krížového snímača) a pomocné svetlo AF (dosah približne 0,5 až 3 m)

Detekčný rozsah

–1 až +19 EV (ISO 100, 20 °C)

Zaostrovacie režimy

Jednorazové automatické zaostrovanie (AF-S), kontinuálne automatické zaostrovanie (AF-C), automatický výber AF-S/AF-C (AF-A), prediktívne zaostrovanie automaticky aktivované podľa stavu objektu, manuálne zaostrovanie (MF): možno používať elektronický diaľkomer

Zaostrovacie body

11, možno vybrať z 11 zaostrovacích bodov

Režim činnosti AF

Automatické zaostrovanie na jednotlivé zaostrovacie body, dynamická voľba zaostrovacích polí, automatické zaostrenie s automatickým výberom poľa, 3D sledovanie objektu (11 bodov)

Pamäť zaostrenia

Aretáciu zaostrenia možno aktivovať polovičným stlačením tlačidla spúšte (v režime jednorazového automatického zaostrovania) alebo stlačením tlačidla AE-L/AF-L

Vstavaný blesk

Automatický, portrét, makro, nočný portrét, extra farebný, pop, fotografická ilustrácia, efekt detského fotoaparátu: Automatická aktivácia blesku s automatickým vyklopením; P, S, A, M: Manuálne vyklopenie pomocou tlačidla

Smerné číslo

Približne 7, 8 v manuálnom režime blesku (metre, ISO 100, 20 °C)

Riadenie záblesku

TTL: Riadenie záblesku i-TTL s využitím 420-pixlového snímača RGB pri používaní vstavaného blesku; vyvažované riadenie záblesku i-TTL pre DSLR s maticovým meraním expozície a meraním expozície so zdôrazneným stredom, štandardný i-TTL záblesk pre DSLR s bodovým meraním expozície.

Zábleskový režim

Automatický, automatický s predzábleskom proti červeným očiam, automatický so synchronizáciou s dlhými časmi uzávierky, automatický so synchronizáciou s dlhými časmi uzávierky s predzábleskom proti červeným očiam, doplnkový záblesk, s predzábleskom proti červeným očiam, synchronizácia blesku s dlhými časmi uzávierky, synchronizácia blesku s dlhými časmi uzávierky a predzábleskom proti červeným očiam, synchronizácia blesku s dlhými časmi uzávierky s druhou lamelou uzávierky, synchronizácia blesku s druhou lamelou uzávierky, vypnutý

Korekcia zábleskovej expozície

Možno upraviť v rozmedzí –3 až +1 EV s krokom 1/3 v režimoch P, S, A, M a motívových programoch

Indikátor pripravenosti blesku

Svieti pri plnom nabití vstavaného alebo voliteľného blesku a bliká po odpálení blesku pri plnom výkone

Sánky na príslušenstvo

Sánky pre príslušenstvo ISO 518 s bezpečnostným zámkom s kontaktmi na synchronizáciu a prenos údajov

Systém kreatívneho osvetlenia Nikon (CLS)

riadenie záblesku i-TTL, pokročilé optické bezdrôtové riadenie záblesku, prenos hodnoty farebnej teploty blesku, pomocné svetlo AF pre viacbodový AF

Synchronizačný konektor

Adaptér synchronizačného konektora AS-15 (k dispozícii samostatne)

Vyváženie bielej farby

Automatické, žiarovka, žiarivka (7 typov), priame slnečné svetlo, blesk, oblačno, tieň, vlastné manuálne nastavenie – všetko okrem vlastného manuálneho nastavenia s možnosťou jemného doladenia

Živý náhľad - zaostrovacie režimy

Automatické zaostrovanie (AF): jednorazové automatické zaostrovanie (AF-S), nepretržité automatické zaostrovanie (AF-F), manuálne zaostrovanie (MF)

Živý náhľad - režim činnosti AF

Automatické zaostrovanie AF s prioritou zaostrenia tváre, AF s rozšírenou oblasťou zaostrenia, AF so štandardnou oblasťou zaostrenia, AF so sledovaním objektu

Živý náhľad - automatické zaostrovanie

Automatické zaostrovanie s detekciou kontrastu kdekoľvek v obrazovom poli (pri AF s prioritou zaostrenia tváre alebo sledovania objektu fotoaparát automaticky vyberá zaostrovací bod)

Živý náhľad - automatický výber scény

Dostupný v automatickom režime a automatickom režime s vypnutým bleskom

Videosekvencie - meranie

Meranie expozície TTL pomocou hlavného obrazového snímača

Videosekvencie - metóda merania

Maticové

Videosekvencie - veľkosť obrazu (pixely) a frekvencia snímania

1 920 × 1 080: 60p (postupné riadkovanie), 50p, 30p, 25p, 24p; 1 280 × 720: 60p, 50p; skutočné frekvencie snímania v režimoch 60p, 50p, 30p, 25p a 24p sú 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 snímky za sekundu; všetky možnosti podporujú vysokú aj normálnu kvalitu snímania

Videosekvencie - formát súborov

MOV

Videosekvencie - kompresia videa

Pokročilé kódovanie videa H.264/MPEG-4

Videosekvencie - formát záznamu zvuku

Lineárne PCM

Videosekvencie - zariadenie na záznam zvuku

Vstavaný monofónny mikrofón s nastaviteľnou citlivosťou

Videosekvencie - citlivosť ISO

ISO 100 až 25 600

Monitor

Uhlopriečka 7,5 cm, TFT LCD displej so 170-stupňovým pozorovacím uhlom, približne 100% pokrytie obrazového poľa a nastavenie jasu; približne 921 000 bodov (VGA)

Prehrávanie

Prehrávanie snímok na celej obrazovke a prehrávanie miniatúr (4, 9, 72 snímok alebo kalendár) so zväčšením výrezu snímky, priblíženie zväčšeného výrezu snímky, priblíženie tváre pri prehrávaní, prehrávanie videosekvencií, prezentácie fotografií a videosekvencií, zobrazenie histogramu, preexponované oblasti, informácie o fotografii, zobrazenie údajov o polohe, automatické otáčanie snímok, hodnotenie snímok a komentár k snímkam (až 36 znakov)

USB

Hi-Speed USB s konektorom Micro-USB; odporúča sa pripojenie k vstavanému portu USB

Výstup HDMI

Konektor HDMI typu C

Normy bluetooth

Verzia špecifikácie Bluetooth 4.1, Bluetooth: 2 402 až 2 480 MHz, Bluetooth low energy: 2 402 až 2 480 MHz, 1,2 dBm (EIRP), približne 10 m bez rušenia signálu, dosah sa môže líšiť v závislosti od sily signálu a prítomnosti prekážok

Batéria

Jedna nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL14a

Sieťový zdroj

Sieťový zdroj EH-5c/EH-5b; vyžaduje napájací konektor EP-5A (k dispozícii samostatne)

Statívový závit

6,35-milimetrový (1/4-palcový) (ISO 1 222)

Rozmery (š × v × h)

Približne 124 × 97 × 69,5 mm

Hmotnosť

Približne 415 g, s batériou a pamäťovou kartou, bez krytky tela, približne 365 g (len telo fotoaparátu)

Prevádzkové podmienky - teplota

0 °C až 40 °C

Prevádzkové podmienky - vlhkosť

Najviac 85 % (bez kondenzácie)