Fujifilm X-T5 + XF 16-80mm f/4 R OIS WR strieborný + VIP SERVIS 3 ROKY + 128GB SD karta zadarmo + puzdro zadarmo

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Komponenty piatej generácie v ľahkom a kompaktnom tele, ktoré poskytuje vysoký výkon a zároveň prenosnosť. Telo je vybavené 5-osovým systémom stabilizácie obrazu s až 7-mi zastávkami kompenzácie vibrácií, s otočným ovládaním a 3-osovým výklopným LCD displejom. Hľadanie radosti z analógovej prevádzky dáva nový význam základným hodnotám fotoaparátov série X: „kompaktné, ľahké a s vysokou kvalitou obrazu“.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€2 179    
Kód tovaru 3485
Značka Fujifilm
Kategória Fujifilm
Záruka 2 roky
 

PIATA GENERÁCIA TECHNOLOGICKÉHO VÝVOJA

 

 

X-TRANS CMOS 5 HS
 
 
 

                               Zobrazovací snímač s vysokým rozlíšením 40,2 MPBSI

Snímač X-Trans CMOS 5 HR s vysokým rozlíšením a rozlíšením 40,2 MP má vylepšený algoritmus spracovania obrazu,
ktorý zvyšuje rozlíšenie bez kompromisov v pomere signálu k šumu a poskytuje úžasnú kvalitu obrazu.
 

                                                                   

 

X-TRANS CMOS 5 HS

 

                          Dvojnásobná rýchlosť spracovania oproti X-Processor 4

Technológia spracovania AI        Formát obrázkového súboru novej generácie HEIF      Znížená spotreba energie

                                                           X-Processor 5

 

Tri ciferníky na vrchnej doske

Tri voliče ovládajú ISO, rýchlosť uzávierky a kompenzáciu expozície z hornej dosky fotoaparátu. Spolu s clonovým krúžkom na väčšine objektívov XF je možné pred zapnutím fotoaparátu skontrolovať a upraviť všetky nastavenia expozície.
Tvorte s istotou a sústreďte sa na vytváranie obrazu.

 

Ľahký, vysoký výkon

X-T5 je vybavený päťosovým systémom stabilizácie obrazu v tele (IBIS), ktorý poskytuje až 7,0 krokov kompenzácie a 3,69 milióna bodov EVF s pomerom zväčšenia 0,8x. Napriek tomu telo fotoaparátu váži iba 557 g (1,23 lb). Číselníky a tlačidlá umožňujú jednoduché ovládanie, vďaka čomu majú najvzácnejšie chvíle života šancu, že budú zdokumentované a uvidia ďalší deň.

 

Trojcestný výklopný LCD

Trojsmerný výklopný LCD displej ponúka zvýšenú všestrannosť, najmä pri práci v úrovni pása alebo pri orientácii na výšku. Kombinácia výklopného LCD displeja a stredového hľadáčika zarovná objektív, fotoaparát a fotografa na optickej osi pre pohodlnejšie a intuitívnejšie vytváranie snímok.

 

Simulácia filmov

19 režimov simulácie filmu vo vnútri X-T5 digitálne kopíruje vzhľad klasických fotografických filmov vyvíjaných spoločnosťou Fujifilm už viac ako 85 rokov. Reprodukujte klasické farby a tóny, ktorými je Fujifilm známy, alebo pridajte umelecký nádych a začnite budovať svoje dedičstvo.

 

Vyváženie bielej

Jemné úpravy automatického vyváženia bielej (AWB) je možné vykonať výberom jedného z troch režimov: Auto, Priorita bielej a Priorita prostredia. Pri nastavení na Prioritu bielej je pri žiarovkovom osvetlení väčšia pravdepodobnosť, že biela bude reprodukovaná ako biela. Keď je však nastavená priorita prostredia, scény sa budú fotografovať so zachovanými charakteristikami prirodzeného osvetlenia danej scény. Pri žiarovkovom osvetlení to vo všeobecnosti spôsobí obrázky s teplejšími bielymi tónmi.

Režim                        Automatické rozpoznanie scény
Vlastné                      Vlastné 1~3 Veľkosť/oblasť na výber
Výber teploty farby     2 500 tis. – 10 000 tis
Prednastavené          Denné svetlo, Tieň, Fluorescenčné svetlo (denné svetlo),
                                 Fluorescenčné svetlo (teplá biela), fluorescenčné svetlo (studená biela),
                                 Žiarové svetlo, pod vodou

 

AWB riadená technológiou AI

Nová technológia umelej inteligencie s hlbokým učením optimalizuje výkon automatického vyváženia bielej v X-T5 presnou identifikáciou teplých farieb s oranžovým nádychom, čím pomáha s presnosťou automatického vyváženia bielej vo fotoaparáte.

 

Automatické zaostrovanie s detekciou objektu

X-Processor 5 obsahuje automatické zaostrovanie s detekciou predmetu, ktoré je vytvorené pomocou technológie umelej inteligencie Deep-Learning. Okrem toho, že X-T5 poskytuje neuveriteľné sledovanie a detekciu ľudských tvárí a očí, dokáže teraz tiež automaticky rozpoznať a sledovať širokú škálu objektov, medzi ktoré patria zvieratá, vtáky, autá, motocykle, bicykle, lietadlá a vlaky. To umožňuje fotografom sústrediť sa na kompozíciu a kreativitu s istotou, že X-T5 bude presne sledovať zaostrenie.

 

Aktualizovaný algoritmus AF

Vyšší počet pixelov X-T5 zvyšuje počet pixelov fázovej detekcie, čo zlepšuje presnosť zaostrovania AF-S na objekty vrátane krajiny a portrétov. Fotoaparát tiež obsahuje vylepšený algoritmus predikcie automatického zaostrovania, novo vyvinutý pre model X-H2S, ktorý umožňuje stabilné zaostrovanie aj pri použití automatického zaostrovania.

 

Svet detailov

Viacnásobný záber s 160 MP pixelovým posunom
X-T5 je vybavený funkciou Pixel Shift Multi-Shot s pomocou softvéru Pixel Shift Combiner a dokáže vytvoriť jeden obrázok s ultravysokým rozlíšením 160 MP jediným dotykom spúšte.

Pomocou zabudovanej stabilizácie obrazu na posunutie snímača o pol pixela medzi jednotlivými snímkami X-T5 presne vytvorí 20 snímok, aby sa zabezpečilo, že každý červený, zelený a modrý pixel bude mať rovnaké informácie. Výsledkom je výsledný obraz takmer bez viditeľných falošných farieb.

 

Rýchlosť uzávierky 1/180 000 s

X-T5 má maximálnu rýchlosť elektronickej uzávierky 1/180 000, čo je nárast o približne 2,5 kroku v porovnaní s ostatnými fotoaparátmi radu X. Použite ho so širokou clonou v extrémne svetlých prostrediach pre kreatívnejšie možnosti alebo na zmrazenie akcie v dokonalom okamihu.

 

Štandardná citlivosť ISO 125

X-Trans CMOS 5 HR má svetelne efektívnejšiu štruktúru pixelov. ISO 125 – predtým rozšírená citlivosť – je teraz k dispozícii natívne.

 

Podporuje obrazový formát HEIF

X-T5 podporuje obrazový formát HEIF, ktorý poskytuje 10-bitovú kvalitu obrazu v súboroch až o 30 % menších ako štandardné JPEG. Pre sériu X sa oficiálne začala ďalšia kapitola v poskytovaní vysokokvalitných výsledkov priamo z fotoaparátu.

 

Zvýšená výdrž batérie

Vďaka zníženej spotrebe energie procesora X-Processor 5 sa výrazne zvýšila výdrž batérie pre statické snímky z približne 600 na 740 snímok* v porovnaní s X-T4.

 

Vysoko spoľahlivé telo odolné voči poveternostným vplyvom

X-T5 má 56 utesnených bodov pre vysokú úroveň odolnosti voči prachu a vlhkosti. Môže pracovať aj pri teplotách až -10 °C (14 °F).

Fujifilm X-T5 Mirrorless Body Silver 600023232 Mirrorless Cameras - Vistek  Canada Product Detail

 

6,2K/30p 4:2:2 10-bit

Videozáznamy s rozlíšením 6,2K je možné nahrávať interne rýchlosťou 30p v 10-bitových farbách s pomerom strán 4:2:2, čím získate zábery vo vysokom rozlíšení s bohatými farebnými detailmi.

 

OBJEKTÍV FUJIFILM FUJINON XF 16-80MM F/4 R OIS WR

 

 

Pokročilá kvalita obrazu

Objektív sa skladá zo 16 členov v 12 skupinách vrátane troch asférických členov a jednej asférickej šošovky ED. Asférické prvky šošovky sú riadené s vysokou presnosťou, aby sa znížilo zakrivenie poľa a sférická aberácia, čo vedie k vyššej úrovni ostrosti obrazu v celom zábere. Použitím asférickej šošovky ED ako šošovky OIS je potlačené kolísanie aberácie v dôsledku stabilizácie obrazu. Okrem toho má tento objektív minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 35 cm pri fotografovaní zblízka v celom rozsahu zoomu. Objektív má veľmi málo dýchania, vďaka čomu je vhodný na snímanie filmov.

 

 

 

 

Kompaktný, ľahký a štýlový dizajn pre vynikajúcu funkčnosť

Kompaktný objektív s 5-násobným priblížením váži iba 440 g, čo zaručuje vynikajúcu prenosnosť. Celková dĺžka je navyše kompaktná veľkosť 88,9 mm. Približne o 40 % ľahší ako objektív plnej veľkosti s 5-násobným priblížením.
Kovové prvky exteriéru dosahujú štýlový vzhľad, ktorý dodáva dodatočnú kvalitu a odolnosť.
Krúžky zoomu, clony a zaostrenia majú správne množstvo krútiaceho momentu pre lepšiu manipuláciu.

 

Výkonný OIS

Má najsilnejší výkon OIS ekvivalentný štandardu 6.0 CIPA. Kamera automaticky rozpozná, kedy je pripevnená k statívu alebo pri posúvaní, a podľa toho sa prispôsobí.

 

Rýchle a tiché automatické zaostrovanie

Objektív využíva systém interného zaostrovania AF, ktorý poháňa menšie a ľahšie zaostrovacie prvky. Na dosiahnutie rýchleho a tichého automatického zaostrovania využíva krokový motorček, známy svojou tichou prevádzkou a presnosťou.

 

Pokročilá konštrukcia

Tubus objektívu je utesnený na 10 miestach, vďaka čomu je objektív odolný voči prachu a poveternostným vplyvom a je schopný prevádzky pri teplotách až -10 °C. Montáž na bezzrkadlové digitálne fotoaparáty odolné voči poveternostným vplyvom, ako sú X-Pro2, X-T1, X-T2, X-T3 a X-H1, vám umožní s pokojom natáčať v miernom daždi alebo v prašnom prostredí.