Fujifilm X-H2

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 12
 
Zobrazovacia technológia piatej generácie prináša vysoké rozlíšenie a rýchlosť na ďalšiu evolúciu radu X.
X-H2 je vybavený novým 40,2-megapixelovým snímačom, ponúka bezkonkurenčnú kvalitu obrazu pre fotografie aj video, odomknutie sveta tvorivých možností, ktoré ďaleko presahujú všetky predchádzajúce.
 
Fujifilm X-H2 | EISA – Expert Imaging and Sound Association
Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€2 099    
Kód tovaru 3560
Značka Fujifilm
Kategória Fujifilm
Záruka 2 roky
 

ŽIVOT V DETAILOCH

 

 

X-TRANS CMOS 5 HR

Počet pixelov sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom zvýšil približne 1,5-krát, čo umožňuje snímačom s vysokým rozlíšením okrem statických obrázkov s rozlíšením 40,2 MP zachytávať aj 8K video.

X-TRANS CMOS 5 HS

 

X-PROCESSOR 5

Dvojnásobná rýchlosť spracovania oproti X-Processor 4

X-Processor 5

 

Svetelný výkon

Snímač X-Trans CMOS 5 HR s vysokým rozlíšením a rozlíšením 40,2 MP má vylepšený algoritmus spracovania obrazu, ktorý zvyšuje rozlíšenie bez kompromisov v pomere signálu k šumu a poskytuje úžasnú kvalitu obrazu.

 
 
 
Makro za hranicami ľudského oka
 
V spojení s vysokým maximálnym pomerom zväčšenia snímača APS-C zaznamenajú makrosnímky s rozlíšením 40,2 MP detaily s pozoruhodnou čistotou, vrátane tých, ktoré sa nedajú zistiť voľným okom.
 
 
 
ISO125

X-Trans CMOS 5 HR má vylepšenú štruktúru pixelov, čo umožňuje efektívnejšie prijímanie svetla. ISO 125 – predtým rozšírená citlivosť – je teraz k dispozícii ako štandardná citlivosť.
 
 
 
 
 
Rýchlosť uzávierky 1/180 000 s

X-H2 má maximálnu rýchlosť elektronickej uzávierky 1/180 000, čo je nárast približne o 2,5 kroku v porovnaní s inými fotoaparátmi radu X. Použite ho so širokými clonami v extrémne jasných prostrediach pre kreatívnejšie možnosti alebo zmrazte akciu na perfektnú milisekundu.
 
 
 
 
160MP Pixel Shift MULTI SHOt
 
Prvá séria X, ktorá obsahuje funkciu Pixel Shift Multi Shot, X-H2, dokáže pomocou softvéru Pixel Shift Combiner vytvoriť jediný obrázok s ultravysokým rozlíšením 160 MP jediným dotykom spúšte.
Pomocou zabudovaného stabilizačného systému na posunutie snímača o pol pixela medzi jednotlivými snímkami X-H2 presne vytvorí 20 snímok, aby sa zabezpečilo, že každý červený, zelený a modrý pixel bude mať rovnaké informácie. Výsledkom je výsledný obraz takmer bez viditeľných falošných farieb.

 

 
 
 
 
Podporuje obrazový formát HEIF

X-H2 podporuje obrazový formát HEIF, ktorý poskytuje 10-bitovú kvalitu obrazu v súboroch až o 30 % menších ako štandardné JPEG. Pre sériu X sa oficiálne začala ďalšia kapitola v poskytovaní vysokokvalitných výsledkov priamo z fotoaparátu.
 
 
 

 

8K / 30P 4:2:2 10-bitové interné nahrávanie

Okrem vytvárania statických záberov s vysokým rozlíšením 40,2 MP dokáže X-H2 nahrávať aj výnimočné 8K/30P video v 4:2:2 10-bitových farbách, ktoré je možné interne zaznamenať buď na pamäťovú kartu SD alebo Cfexpress typu B.
 
 
 
 
8K prevzorkovaný 4K HQ režim

Nový režim 4K HQ vytvára 4K video s 8K prevzorkovaním, výsledkom čoho je obraz vysokej kvality, ktorý naplno využíva 40,2 MP snímač fotoaparátu.
 

 

Vylepšený čas nahrávania videa

X-H2 používa rovnakú štruktúru odvádzajúcu teplo ako X-H2S a dokáže nahrávať 8K/30P približne 160 minút.
Pri nahrávaní videa pri 25 °C od chladného štartu, s teplotou automatického vypnutia nastavenou na Vysoká, H.265 4:2:0, bitovou rýchlosťou 200 Mb/s a vertikálnym batériovým gripom VG-XH pomocou troch pripojených batérií. Trvanie záznamu závisí od zostávajúceho nabitia batérie a typu a kapacity použitej pamäťovej karty. Keď sa hlavná jednotka zahreje, filmovanie sa môže automaticky zastaviť.

 
 
 
 
Voliteľný chladiaci ventilátor

Pripojenie voliteľného chladiaceho ventilátora (FAN-001) k X-H2 rozširuje možnosti nahrávania videa pri vysokých teplotách.
 
 
 
 
 
Nový MF Assist「Merač zaostrenia」

X-H2 je vybavený meračom zaostrenia, ktorý možno použiť na asistenciu MF počas nahrávania videozáznamu, aby sa umožnilo presnejšie nastavenie zaostrenia. Dá sa použiť aj v kombinácii s zaostrovaním.
 
 
 
 
 
Podpora F-Log2

Okrem F-Log podporuje X-H2 aj F-Log2, ktorý zaznamenáva rozšírený dynamický rozsah 13+ zastávok.* Tento rozsah je širší ako súčasný F-Log, čím sa rozširuje postprodukčný potenciál.
 

 
 
RAW výstup cez HDMI

V kombinácii s kompatibilným záznamovým zariadením HDMI od Atomos alebo Blackmagic Design je možné 12-bitový RAW video výstup z X-H2 zaznamenať ako Apple ProRes RAW alebo Blackmagic RAW s rozlíšením a snímkovou frekvenciou až 8K a 29,97 snímok za sekundu.
 
 
 
 
Autofocus s detekciou predmetov

X-Processor 5 je vybavený automatickým zaostrovaním s detekciou objektu na základe technológie Deep Learning, ktorá automaticky rozpoznáva a sleduje širokú škálu objektov vrátane zvierat, vtákov, áut, motocyklov, bicyklov, lietadiel a vlakov – ako aj ľudských tvárí a očí. Tvorcovia obrázkov sa môžu sústrediť na kompozíciu a kreativitu a sú si istí, že X-H2 bude presne sledovať zaostrenie.
 
 
 
 
Digitálny zoom

X-H2 je vybavený funkciou digitálneho priblíženia, ktorá využíva 40,2 MP snímač fotoaparátu na poskytovanie až 2-násobného digitálneho priblíženia s malou alebo žiadnou stratou rozlíšenia pri nahrávaní videa v rozlíšení 4K, a to aj s hlavným objektívom nasadeným na fotoaparát. Použite s XF18-120mmF4 LM PZ WR, aby ste získali dvojnásobný dosah a bezproblémový prechod na funkciu digitálneho priblíženia, keď objektív dosiahne maximálnu ohniskovú vzdialenosť.
 
 
 
 
Až sedem krokov stabilizácie obrazu v tele

5-osový systém vnútornej stabilizácie obrazu ponúka až sedem zastávok kompenzácie. Táto výkonná funkcia, ktorú umožňuje procesor X-Processor 5 a funkcia ovládania snímania, poskytuje slobodu držania v rukách v podmienkach, ktoré by predtým vyžadovali podporu. Okrem toho funkcia stabilizácie obrazu v tele umožňuje presné posunutie obrazového snímača pre funkciu Pixel Shift Multi Shot fotoaparátu.
 
IBIS 7.0stop
 
Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením

Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením má 0,8-násobné zväčšenie a využíva 5,76 milióna bodov pre neuveriteľné detaily. Obnovovacia frekvencia cca. 120 fps uľahčuje pozeranie cez hľadáčik, dokonca aj z extrémneho uhla, potlačením rozmazania a skreslenia obrazu.
 
 
 
 
 
Pevné telo odolné voči poveternostným vplyvom

X-H2 má 79 utesnených bodov pre vysokú úroveň odolnosti voči prachu a vlhkosti. Dokáže tiež odolať nástrahám každodenného profesionálneho používania a pracovať pri teplotách až -10 °C (14 °F). Obrazovka LCD na hornom paneli, nastaviteľná citlivosť tlačidla AF-ON, otočný LCD monitor s 1,62 miliónmi bodov a tlačidlo nezávislého nahrávania filmu – to všetko poskytuje intuitívne a pohodlné ovládanie.
 
 
 
 
 
Funkcia vzdialeného nahrávania

Až štyri kamery X-H2S/X-H2 je možné pripojiť a ovládať súčasne prostredníctvom káblovej/bezdrôtovej siete LAN prostredníctvom voliteľného vysielača súborov FT-XH. To umožňuje nasledujúce operácie z prehliadača:
– Skontrolujte a upravte nastavenia fotoaparátu pre každý fotoaparát
– Spustenie/zastavenie nahrávania videa pre všetky kamery
– Uložte, načítajte a skopírujte nastavenia fotoaparátu
 
 
 
 
 
 
Aktualizovaná rukoväť

X-H2 vylepšuje obľúbenú rukoväť X-H1 pre istejší pocit. To je užitočné najmä pri použití dlhších alebo veľkých objektívov.
 
 
 
 
Uvoľnenie spúšte na dotyk

Reakcia tlačidla spúšte bola vylepšená, aby pôsobila prirodzene, takže spúšť možno spustiť presne v ten správny moment.
 
 
 
 
Podporuje kartu CFexpress™ typu B

X-H2 má dva sloty na karty – jeden CFexpress™ Type B a jeden UHS-II SD. Karty CFexpress™ typu B by sa mali používať na maximálne využitie neuveriteľného video výkonu X-H2.
 
 
 
 
Vylepšené funkcie videa

Obsluha videa nebola nikdy jednoduchšia vďaka samostatnému tlačidlu na nahrávanie videa a 1,62 milióna bodov otočnému LCD monitoru, ktorý možno plne otáčať, aj keď sú pripojené káble HDMI a mikrofónu. K dispozícii je aj port HDMI typu A v plnej veľkosti.
 
 

 
Veľkosť snímača APS-C
Rozlíšenie 40,2 Mpx
Formát snímača CMOS (23.5 x 15.6 mm)
Obrazový procesor X-Processor 5
Autofokus AF contrast / Phase : 425 bodov
Rýchlosť sériového snímania 20 fps
ISO - maximálna citlivosť 125 - 12 800 (51 200)
Rozlíšenie hľadáčika OLED (neuvádza sa )
Displej 3.0" výklopný dotykový LCD
Typ média CFexpress Typ-B, SD/SDHC/SDXC (UHS-II)
Formát záznamu videa MOV/MP4/MPEG-4 AVC/ProRes 422/ProRes 422 HQ/ProRes 422LT
Rozlíšenie videa UHD 8K 30p, 4K 120p
Doba záznamu videa do 160 minút
Batéria NP-W235 (7,2V , 2200mAh)
Výdrž batérie do 680 snímok
Obrazový stabilizátor Sensor-Shift, 5-Axis
Rozmery 136.3 x 92.9 x 84.6 mm
Hmotnosť 660 g s batériou
Vstupy a výstupy HDMI, 3.5 mm TRRS input/output, USB-C input/output,
Vstavaný mikrofón Stereo
Funkcia Slow Motion 4K 120 fps