Fujifilm GFX 50R telo

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 4
 

Fujifilm GFX 50R vyzerá ako model X-E3, ale je to ľahšia verzia GFX 50S - používa rovnaký Stredoformátový senzor s rozlíšením 51.4MP, s rozmermi 43.8 x 32.9 mm, X Processor Pro, využíva tiež 3,2 "dotykový displej, elektronický hľadáčik s rozlíšením 3.69 mil. bodov a duálny slot na pamäťové karty SD UHS-II. NP-T125 batéria vydrží okolo 400 snímok na jedno nabitie.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
6.10.2022
€3 650    
Kód tovaru 2892
Značka Fujifilm
Kategória Fujifilm
Záruka 2 roky
 

Fujifilm GFX 50R - Telo

Fujifilm GFX 50R vyzerá ako model X-E3, ale je to ľahšia verzia GFX 50S - používa rovnaký Stredoformátový senzor s rozlíšením 51.4MP, s rozmermi 43.8 x 32.9 mm, X Processor Pro, využíva tiež 3,2 "dotykový displej, elektronický hľadáčik s rozlíšením 3.69 mil. bodov a duálny slot na pamäťové karty SD UHS-II. NP-T125 batéria vydrží okolo 400 snímok na jedno nabitie.

Parametre a popis
Vďaka konštrukcii malého tela môžete používať hľadáčik pohodlne i druhým okom. To umožňuje kontrolu a vnímanie atmosféry scény okolo foteného predmetu, pomocou zobrazenia v elektronickom hľadáčiku.


Odolný voči prachu, poveternostným vplyvom a mrazu až -10 ° C.
Telo FUJIFILM GFX 50R konštruované z horčíkovej zliatiny je odolné proti prachu a vode a zároveň je schopné odolať nízkym teplotám. Aj cez rozmery veľkého obrazového snímača je fotoaparát kompaktný, ľahký a mimoriadne odolný. Model GFX 50R s kompaktným dizajnom váži len 775 g. Utesnenie proti vplyvom počasia vo vnútri tela fotoaparátu súčasne znamená, že je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkym teplotám. Vďaka tomu je perfektnou voľbou pre širokú škálu ťažkých podmienok fotografovania, rovnako ako v štúdiu.

Feeling
Textúry tela a otočné ovládače.
Kompaktné a ľahké telo GFX je navrhnuté s dôrazom na detail, aby sa dosiahla pokročilá funkčnosť a elegancia súčasne. Príklady toho možno vidieť v optimalizovaných tvaroch jednotlivých súčastí, povrchovej štruktúre tela z horčíkovej zliatiny a použitia gumového materiálu pre pohodlnejšie držanie. Ovládacie voliča, vrátane rýchlo spúšte, sú vyfrézované z hliníkových blokov pre prvotriedny povrch. Zvláštna pozornosť bola venovaná vnútornej štruktúre a pri jednotlivých úkonoch boli aplikované jemné úpravy, ako je zrejmé pri kliknutí a jeho zvuku.

Snímač s formátom FUJIFILM G
Model FUJIFILM GFX 50R je vybavený stredoformátovým snímačom CMOS s rozmermi 43,8 x 32,9 mm, ktorý je produktom bohatej histórie spoločnosti Fujifilm, so špičkovou digitálnou technológiou a rozsiahlymi znalosťami stredoformátových filmových fotoaparátov. S výkonným rozlíšením 51,4 megapixelov a kombinácií s vysoko výkonnými objektívmi GF poskytuje snímač vynikajúcu farby a ostrosť, ktorá zapôsobí na profesionálnych fotografov, ktorí pracujú vo svete reklamnej, módnej fotografie alebo aj krajinkárskej.

Optimalizovaný snímač
Tvar objektívov a spracovanie svetla z fotodiód boli optimalizované, aby sa dosiahla vysoká úroveň ostrosti a širokého dynamického rozsahu. Najmenšia prirodzená citlivosť ISO 100 a 14. stopový dynamický rozsah, dosiahnutý pomocou 14bitových RAW dát, poskytuje obraz vo vysokom rozlíšení v rôznych podmienkach, najmä s bohatými odtieňmi pleti a detailov.Procesor
X-Procesor Pro
FUJIFILM GFX 50R využíva X-Processor Pro pre spracovanie obrazu, ktorý dokáže vytiahnuť to najlepšie z 51,4 megapixelového senzora. Jeho pokročilé spracovanie zrýchľuje a optimalizuje výkon fotoaparátu v najrôznejších oblastiach, vrátane úžasnéj reprodukcie farieb s jedinečnými režimami filmovej simulácie spoločnosti Fujifilm, konverziou RAW do 8-bitového formátu TIFF, presným kontrastom AF, rýchlym spustením a minimálnym oneskorením uvoľnením uzávierky od stlačenia spúšte a intervalového snímania.Bajonet
FUJIFILM G Mount
FUJIFILM GFX 50R využíva bajonet G, ktorý má priemer 65 mm, vzdialenosť zadnej príruby 26,7 mm (flange distance) a vzdialenosť minimálneho spätného zaostrenia 16,7 mm (backfocus). Využíva až 12 elektronických kontaktných miest pre odosielanie a prijímanie dát a podporuje použitie širokého sortimentu objektívov a príslušenstva. Krátky backfocus, ktorý umožnil štruktúru bezzrkadlového systému Fujifilm, poskytuje väčšiu voľnosť v konštrukcii objektívu, čo prispieva k vývoju rýchlych, kompaktných a vysoko výkonných objektívov GF. Pričom bráni vinetácií a poskytuje ostrosť po celej ploche snímky.


Špecifikácia Fujifilm GFX 50R:

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Stredný formát
Podľa použitia: Profesionálne

obrazový snímač
Formát snímača: 44 x 33 mm
Rozlíšenie: 51,4 Mpx
Typ snímača: CCD
Stabilizátor snímača: Nie
Veľkosť snímača (mm): 43.8 x 32.9

obrazový procesor
Typ obrazového procesora: X-Processor Pro

nastavenie expozície
ISO - minimálna citlivosť: 100
ISO - maximálna citlivosť: 102400

závierka
Typ uzávierky: Mechanická uzávierka / elektronická uzávierka
Najdlhší expozičný čas: 360
Najkratší expozičný čas: 1/16000

fotografovanie
Rýchlosť sériového snímania: 3 sn./s

hľadáčik
Typ hľadáčika: Elektronický
Rozlíšenie hľadáčika: 3600000

LCD
Veľkosť displeja: 3,2 "
Rozlíšenie displeja: 2360000
Živý náhľad (Live View): Áno
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno
Stavový displej: Nie

blesk
Vstavaný blesk: Nie
Synchronizačný čas blesku (X-sync): 1/125

záznam
Rozlíšenie videa: Full HD (1920 × 1080)
Video formát: H.264, MP4
Snímacia frekvencia pri videu: 30 sn./s

rozhranie a napájanie
Diaľková spúšť: Bezdrôtová, Káblová
Wi-Fi: Áno
Výdrž batérie (sn.): 400 snímok
Rozhranie: HDMI micro, USB 3.0
Typ akumulátora: NP-T125
Spôsoby napájanie: Akumulátor

fyzikálne špecifikácie
Rozmery v mm: 161 x 97 x 66
Hmotnosť: 775 g
Farba: čierna
Utesnenie (prach / vlhkosť): Áno