Nikon Z6 + Nikkor Z 24-70 f/4 S

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Jednou z hlavných predností fotoaparátu je veľký snímací čip, ktorý má formát FX, čiže veľkosť klasického kinofilmu a je tak schopný pojať viac svetla ako ostatné menšie snímače. Vďaka novému bajonetu Nikon Z s priemerom 55 mm tak na snímač prejde naozaj veľa svetla. Maximálne rozlíšenie snímača je 24,5 Mpx. Nikon Z6 je tiež vybavený elektronickým hľadáčikom s rozlíšením 3,6 miliónov pixelov. Samozrejmosťou je dotykový výklopný 3,2" TFT LCD displej. Medzi ďalšie funkcie možno zaradiť sériové snímanie rýchlosťou 12 snímok za sekundu, rýchly a presný autofokus s 273 zaostrovacími bodmi, TTL meranie expozície a nahrávanie videa v rozlíšení až 4k UHD pri 30 snímkach za sekundu. Vo výbave sa nachádza integrovaný stereofónny mikrofón, vstavaný blesk so širokou škálou nastavení, WiFi pripojenie, USB-C port, HDMI port a slot na pamäťovú kartu XQD. Sada obsahuje fotoaparát Nikon Z 6 a objektív Nikkor Z 24-70mm f/4 S.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€2 269    
Kód tovaru 2406
Značka Nikon
Kategória Fotoaparáty
Záruka 2 roky
 

Kreativite sa medze nekladú

Ak ste kreatívny a máte stále nové nápady čo fotografovať tak Nikon Z6 je pre vás tým správnym parťákom, pretože s vami bude vždy držať krok, či už budete fotiť vo dne alebo v noci, domácich miláčikov alebo hory alebo proste čokoľvek čo budete chcieť. Fotoaparát sa nezľakne ani tvorby perfektných videí vo vysokom rozlíšení. Výkon a spoľahlivosť sa vošli do veľmi kompaktného a odolného tela, ktoré pôsobia veľmi luxusným dojmom. Telo fotoaparátu je vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá je veľmi ľahká a zároveň odolná. Fotoaparát je tiež odolný voči poveternostným vplyvom.

Ovládnite svetlo

Nikon Z6 je perfektný nástroj na tvorbu fotografií za akýchkoľvek svetelných podmienok. Toto mu je umožnené hlavne vďaka prítomnosti jedného z najväčších bajonetov na svete Nikon Z, ktorý má priemer neuveriteľných 55 mm. V kombinácii so CMOS snímačom vo formáte FX, čo je veľkosť klasického kinofilmu, zachytí fotoaparát naozaj veľké množstvo svetla. Rozlíšenie snímača je 24,5 Mpx. Zaujímavou funkciou je redukcia vibrácií vďaka možnosti vychýlenia snímače v piatich osiach. Ďalšou vlastnosťou, ktorá napomáha priechodu svetla na obrazový snímač je vzdialenosť medzi snímačom a bajonetom, ktorá činí len 16 mm.

Vždy ostré snímky

Aby ste mali svoje fotografie vždy ostré a pekné, je fotoaparát vybavený rýchlou a efektívnou stabilizáciou, ktorá pracuje s až 273 zaostrovacími bodmi. Autofokus je schopný pracovať v 90% zorného poľa, takže vaše snímky budú ostré v celom poli. Zaostrovanie samozrejme môže pracovať aj v určitom mieste, ktoré sami zvolíte a umožňuje vytvoriť na fotografii skvelo vyzerajúci bokeh. Fotoaparát je ďalej vybavený automatickým systémom sledovania pohybujúcich sa objektov, ktoré dokáže zaostriť, takže vám neunikne žiadny rýchlo sa pohybujúci objekt. Fotoaparát si s automatickým zaostrením poradia v akomkoľvek svetle a neunikne mu žiadny detail.

Takmer dokonalý hľadáčik

Pýchou fotoaparátu je tiež veľmi kvalitne spracovaný elektronický OLED hľadáčik, ktorý disponuje veľmi jemným rozlíšením presahujúci 3,6 miliónov pixelov. Hľadáčik je vybavený asférickými sklenenými členmi, ktoré zaisťujú, aby vami videný obraz bol vždy dokonalý. Samozrejmosťou je pokrytie celého zorného poľa. Obraz v hľadáčiku bude vždy ostrý a jasný, pohyb bude plynule rozmazaný a vy tak budete mať vždy prehľad čo fotografujete. Ďalšou funkciou hľadáčika je možnosť zväčšenia obrazu pre kontrolu správneho zaostrenia. Nechýba ani možnosť nastavenia hľadáčika, ktorá vám umožní zobrazenie tak, ako bude vyzerať výsledná fotografie v závislosti na aktuálnom nastavení. Hľadáčik tiež možné nastaviť tak, aby bol obraz prirodzený bez vplyvu aktuálneho nastavenia. V hľadáčiku je možné zobraziť aj aktuálne nastavenie. Prepínanie medzi živým náhľadom na displeji fotoaparátu a náhľadom v hľadáčiku prebieha úplne automaticky, vďaka senzoru pohľade do hľadáčika.

Tvorte exkluzívne videá

Nikon Z6 vám tiež umožňuje nahrávať nádherne a profesionálne videa v maximálnom rozlíšení 4k UHD pri 30 snímkach za sekundu. Video je možné nahrávať aj v nižšom rozlíšení FullHD sa 120 snímkami za sekundu, takže budete schopní vytvárať veľmi plynulá a detailné videá, ktoré budú pôsobiť úchvatne aj pri spomalení. Zaujímavou vlastnosťou je možnosť fotografovania pri natáčaní videa. Pri nahrávaní videa je možné tiež nastaviť rýchlosť zaostrovania, takže vaše videá budú naozaj plynulé bez náhlych a prudkých zmien zaostrenia alebo ohniskovej vzdialenosti. Fotoaparát je tiež vybavený ďalšími funkciami, ktoré umožňujú mať video ihneď pripravené a kvalitné bez ďalších úprav. Jednou z nich je funkcia Active D-Lighting, ktorá automaticky vyvažuje svetla a tiene v kontrastných scénach. Video je možné nahrávať v 10 bitovej farebnej hĺbke, ktorá dosahuje veľmi vysokej kvality v podaní farieb a umožňuje následné úpravy a korekcie.

Zamerané na ergonómiu

Pri vývoji fotoaparátu bolo tiež myslené na komfort a pohodlie užívateľa. Všetko je navrhnuté funkčne tak, aby sa fotoaparát dobre držal a všetko ovládanie bolo na dosah. Ovládanie sa tak stáva naozaj pohodlné a intuitívne. Pevné a isté uchopenie fotoaparátu zaisťuje hlboký grip. Fotoaparát sa tak stane vaším parťákom pri fotografovaní kdekoľvek a čohokoľvek.

Výklopný LCD displej

Fotoaparát Nikon Z6 je vybavený výklopným TFT LCD displejom. Displej je navyše dotykový a umožňuje jednoduché prezeranie fotografií, alebo nastavenie miesta zaostrenia dotykom. Dotykom možno ovládať aj závierku. Rozlíšenie displeja presahuje 2 milióny pixelov a na celkovej uhlopriečke 3,2" dosahuje skvelé jemnosti. Pri živom náhľade tak perfektne uvidíte ostrosť a aktuálne nastavenie za akéhokoľvek svetla. Displej totiž umožňuje nastaviť jas v 11 úrovniach. Vďaka možnosti vyklopenia displeja môžete mať plnú kontrolu nad kompozíciou fotografie z akéhokoľvek uhla. Pozorovací uhol displeja dosahuje až 170°.

Bezdrôtové pripojenie

Nikon Z6 je vybavený modernými bezdrôtovými technológiami, ktoré umožňujú prenos dát bez použitia kábla alebo jeho ovládanie z chytrého telefónu alebo tabletu. Vďaka prítomnosti WiFi pripojenia môžete rovno odosielať fotografie a videá do iných zariadení. Prostredníctvom Bluetooth možno ovládať fotoaparát na diaľku. Môžete vykonávať nastavenia, ovládať závierku a tiež nahrávať videá. Aby tieto funkcie správne fungovali, treba mať v druhom zariadení nainštalovanú aplikáciu SnapBridge, ktorá je dostupná zadarmo v Google Play a AppStore.

Objektív Nikkor Z 24-70mm f/4 S

V sade s fotoaparátom Nikon Z6 dostanete tiež objektív Nikkor Z 24-70mm f/4 S. Tento objektív je vhodný ako základné vybavenie k tomuto fotoaparátu. Vďaka variabilnému ohnisku 24-70 mm si poradí s fotením detailov i vzdialenejších objektov. Objektív sa vyznačuje veľmi tichým zaostrovaním, bajonetom Nikon Z, ktorý vyniká svojím veľkým priemerom, ktorý je 55 mm a je plne kompatibilný s fotoparáty Nikon Z 6 a Z 7 bez redukcií. Zloženie objektívu je 14 optických členov v 11 skupinách. Výhodou objektívu je aj konštatná svetelnosť v celom rozsahu ohniska, ktorá činí f/4.

 
 
 
Uhlopriečka: 3,2 "
GPS: Nie
3D kompatibilita: Nie
Max.rozlíš.videa: 3840x2160
Rozlíšenie: 24,5 mpx
Hľadáčik: elektronický
Formát snímača: Full Frame