CANON EOS RP + EF-EOS R ADAPTÉR + RF 24-105MM F/4,0 L IS USM

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Canon EOS RP malý a ľahký bezzrkadlový fotoaparát je vybavený Full-Frame CMOS snímačom s maximálnym rozlíšením 26,2 Mpx. Bajonet fotoaparátu je kompatibilný s RF objektívmi a vďaka špeciálnemu adaptéru tiež s objektívmi s bajonetom EF a EF-S. Integrovaný obrazový procesor DIGIC 8 dosahuje vynikajúcich výsledkov pri spracovaní fotografie. Automatické a veľmi rýchle zaostrovanie Dual Pixel CMOS AF zaručí, že vaše snímky budú perfektne ostré aj za horších svetelných podmienok. Fotoaparát je ďalej vybavený výklopným 3" displejom s rozlíšením presahujúci milión pixelov. Nechýba ani elektronický OLED hľadáčik s 2,36 miliónmi bodmi a integrovaný blesk so širokou škálou nastavení a režimov. Fotoaparát umožňuje nahrávanie videa až vo 4k rozlíšení. Ďalej je vybavený podporou WiFi a Bluetooth. V balení sa nachádza EF-EOS R adaptér a objektív RF 24-105mm f/4,0 L IS USM.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
6.10.2022
€2 539    
Kód tovaru 3256
Značka Canon
Kategória Canon
Záruka 2 roky
 

Kompaktné prevedenie

Canon EOS RP vyniká svojim veľmi kompaktným prevedením oproti klasickým zrkadlovým fotoaparátom. Aj napriek tomu, že je menší, nestráca nič na výkone, práve naopak. Zhotovíte s ním veľmi kvalitné fotografie. Tento plnoformátový fotoaparát s vami bude vždy držať krok pri vašej jedinečnej tvorbe. Celková váha zariadenia dosahuje iba 485 gramov. Snímač je umiestnený v tesnej blízkosti bajonetu, čo umožňuje priechod väčšieho množstva svetla, vďaky tomu bude tvorba fotografií ozajstné potešenie.

Plnoformátové snímky

Jadrom fotoaparátu je plnoformátový Dual Pixel CMOS snímač s maximálnym rozlíšením 26,2 Mpx. Tento snímač bol navrhnutý tak, aby každý jeho pixel bol schopný zaostriť a spracovať obraz, vďaka čomu bola dosiahnutá vysoká kvalita výsledných snímok. Snímač spolupracuje s novým obrazovým procesorom DIGIC 8, ktorý dosahuje vynikajúce výsledky pri spracovaní obrazu. Procesor zvládne spracovať obraz v rýchlejšom čase a konečná fotografie má skvelú kvalitu už vo fotoaparáte. K tomu ešte napomáha technológia DLO, ktorá opravuje optické chyby a straty tak, aby sa výsledný záber priblížil čo najviac tomu, ako scénu vidí naše oko.

Veľmi pohodlné ovládanie

Pri vývoji fotoaparátu bolo myslené aj na komfort užívateľa pri jeho používaní. Dominantou zariadenie je ergonomický úchop, ktorý poskytuje veľmi príjemné a isté držanie fotoaparátu po celý deň. Všetky tlačidlá a ovládacie prvky sú umiestnené tak, aby k nim mal užívateľ vždy pohodlný prístup. Pomocou týchto tlačidiel a ovládacích prvkov získate maximálnu kontrolu nad svojím zariadením, čo vám umožní vytvárať fotografie presne podľa vášho gusta. Ak sa budete chcieť plne sústrediť na kompozíciu fotografie, môžete prepnúť fotoaparát do automatického režimu a všetky potrebné nastavenia, vrátane zaostrenia vykoná za vás.

Dual Pixel CMOS AF

Canon EOS RP je vybavený systémom automatického ostrenia, ktoré vám umožní vytvárať ostré fotografie za takmer akýchkoľvek podmienok. Rýchlosť ostrenia tohto fotoaparátu sa radí k najrýchlejším na svete, trvá len 0,05 sekundy. Výhodou je tiež možnosť 4 779 nastaviteľných pozícií pre zaostrovanie. Ďalšou skvelou funkciou, tohto inovatívneho fotoaparátu je možnosť zaostrovania očí. Táto funkcia vám tak umožní vytvárať dychberúcé portréty, na ktorých vynikne každučký detail. Zaostrovanie očí funguje v režimoch One-Shot AF, Servo AF a Servo AF pri zázname filmu. To vám umožní perfektne zachytiť statické aj pohybujúce sa objekty s dokonale zaostrenými očami.

Elektronický hľadáčik a výklopný displej

Pohodlné ovládanie tohto fotoaparátu nezabezpečuje len perfektná ergonómia a skvelo umiestnené tlačidlá, ale aj 3" LCD výklopný displej, ktorý je navyše dotykový. Vďaka tomuto displeju môžete jednoducho meniť nastavenia, zvlášť miesta zaostrenia a tiež fotografovať z netradičných uhlov a zároveň mať plnú kontrolu nad aktuálným nastavením a kompozíciou práve vznikajúce fotografie. Displej ponúka aj skvelé rozlíšenie, ktoré presahuje 1 milión pixelov. Samozrejmosťou je tiež elektronický OLED hľadáčik s veľmi jemným rozlíšením dosahujúci hodnoty 2,36 milióna pixelov. Hľadáčik pokrýva 100% zorného poľa, takže budete mať maximálnu kontrolu nad fotografovaním. Ďalej tiež umožňuje zobrazenie aktuálnych nastavení vrátane hodnoty clony a času uzávierky.

Kvalitné videozáznamy

Bezzrkadlový fotoaparát Canon EOS RP ďalej umožňuje nahrávanie veľmi kvalitných videí. Maximálne podporované rozlíšenie je 4k. Maximálna rýchlosť snímok pri tomto rozlíšení je 30 snímok za sekundu. Pri znížení kvality na Full HD rozlíšenie umožní fotoaparát zhotovovať veľmi plynulé zábery so 60 snímkami za sekundu. Nechýba ani časozberný 4k režim. Vďaka tomuto režimu vytvoríte pútavé videá, v ktorých bude zachytený aj ten najmenší detail. Fotoaparát je vybavený zbernicou UHS-II, ktorá umožní pohodlné ukladanie videí bez straty kvality a zasekávania. Samozrejmosťou je aj rýchlejší uloženie fotografií. Táto zbernice je aj spätne kompatibilná so staršími SD kartami.

Bezdrôtové technológie a tiché snímanie

Podpora bezdrôtových technológií Wi-Fi a Bluetooth vám umožní využívať váš fotoaparát naozaj naplno. Prostredníctvom týchto technológií je možné ovládať fotoaparát na diaľku a vykonávať aj potrebné nastavenia. Diaľkovo ovládanú spúšť oceníte predovšetkým pri fotografovaní zo statívu, kedy aj menší otras pri dlhších expozíciách môže zničiť celý záber. Bezdrôtovo môžete prenášať do chytrých zariadení i urobené snímky a videá. Fotoaparát tiež disponuje veľmi tichým snímaním a detekciou mihotania, ktoré umožnia tvorbu pekných snímok pri umelom osvetlení, hlavne pod žiarivkami a LED lampami.

EF-EOS R adaptér

V balení s fotoaparátom dostanete aj tento špeciálny adaptér, ktorý rozšíri pole kompatibilných objektívov. Vďaka tomuto adaptéru budete môcť využívať akýkoľvek objektív s bajonetom EF a EF-S. Adaptér je navyše navrhnutý tak, aby nedochádzalo k znižovaniu výkonu objektívov. Je zachovaná plná komunikácie medzi fotoaparátom a objektívom, takže zostáva funkčné aj automatické zaostrovanie. Vďaka tomuto adaptéru si tak môžete vytvoriť vlastný systém, ktorý vám bude plne vyhovovať.

Canon RF 24-105 mm f/4,0 L IS USM

V balení s fotoaparátom sa tiež nachádza tento vynikajúci všestranný objektív, ktorý si vďaka svojej univerzálnosti obľúbia fotograf aj filmár. Objektív poskytuje premenlivú ohniskovú vzdialenosť v rozmedzí 24-105 mm so stálou svetelnosťou f/4,0 v celom jeho priebehu. Objektív v sebe kombinuje vlastnosti širokouhlého objektívu aj teleobjektívu. Ostrosť snímok aj počas horších svetelných podmienok zaisťuje stabilizátor obrazu s rozsahom 5 EV. Samotné automatické zaostrovanie je veľmi rýchle a hlavne tiché, vďaka Nano USM motorku. Tento motoriek tak umožňuje nahrávať skvelé videá, bez rušivých zvukov zaostrovania.

PARAMETRE PRODUKTU

Kľúčové parametre produktu

Uhlopriečka  3 "
GPS  Áno
Max.rozlíš.videa  3840x2160
Rozlíšenie 26.2 mpx
Hľadáčik  elektronický
Formát snímača Full Frame

Fyzické vlastnosti a farba

Šírka 0.2 m
Farba čierna
Šírka 132.5 mm
Výška 70 mm
Dĺžka 85 mm
Hmotnosť 440 g

Konektivita

Wi-Fi  Áno

Display/Grafika

Uhlopriečka  3 "
Dotyková obrazovka Áno
Výklopný displej Áno

Ďalšie vlastnosti

Značka Canon
Smart  Áno
Odolné prevedenie Áno

Multimedia

Podporované video formáty MP4
Podporované obraz.formáty jpeg, Raw

Funkcie

GPS  Áno

Obsah balenia

Obsah balenia Batéria LPE17, Napájací kábel, Adaptér EF-EOS R

Pamäť

Kompat.pamäť.karty SDHC, SDXC, SD

Batérie

Kapacita batérie 1040 mAh
Typ batérie Li-Ion

Video

Max.rozlíš.videa  3840x2160
Sním.frekvencia pri videu 23.98 sn/s

Blesk

Vstavaný blesk Áno
Sánky na blesk a prísluš. Áno

Obrazový senzor

Rozlíšenie 26.2 mpx
Typ obrazového senzora CMOS
Formát snímača Full Frame

Hľadáčik

Hľadáčik  elektronický

Zaostrovanie

Manuálne ostrenie Áno

Objektív

Typ bajonetu Canon RF